Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Bank elállhat az árverezéstől...

Bank elállhat az árverezéstől végrehajtás során?

Figyelt kérdés

Nehéz helyzetbe kerültünk családi és egészségügyi okok miatt, nem tudtuk fizetni a jelzáloghitelünket.

A végrehajtó már vonja a fizetésem harmadát, jogosan, nincs is ezzel baj.

A gond az, hogy a hitelező kérte a végrehajtótól a "soron kívüli árverezést", a végrehajtó pedig azt a tanácsot adta, hogy próbáljak egyezkedni a hitelezővel, kérjem az árverezés felfüggesztését.

Egyáltalán miért soron kívüli az árverezés? Van olyan, hogy a bank eláll ettől?

Már jobban állunk anyagilag, kértük a bankot, hogy állítsa vissza a hitelt, de erre nem volt hajlandó. Pedig többet is hajlandóak vagyunk fizetni, mint kellene. Nem sokkal, de mondjuk 20 ezerrel.

Nincs hova mennünk és nincsenek rokonaink, de gondolom ez a bankot nem érdekli. Hajlandó lennék aláírni a végrehajtónál egy olyan papírt, hogy többet vonhat a fizetésemből. Így számításaim szerint 9-10 év alatt vonná le a hitel teljes összegét és a nem kicsi végrehajtási jutalékot. Ez sok idő egy banknak? A hitelt pár éve 25 évre vettük fel, szóval így fele annyi idő alatt visszakapná a pénzét a bank. Igaz, hogy ha árvereznek, akkor gyorsabban, de lehet rájuk hatni és méltányosságot kérni, vagy ez senkit nem érdekel?


A másik nagy problémám, hogy úgy becsülték fel az ingatlant az árverezéshez, hogy nem volt ott senki, vagy ha volt is, nem voltunk otthon, és értesítést nem hagyott. Az ingatlan 64 m2-es, de a lapra, ami alapján kérik az árverezést, 45 m2 van írva, így az általuk meghatározott ár is majd 3 millióval kevesebb, mint amennyiért én vettem. Tudom, h nem az számít, hogy mennyiért vettem, de tény, hogy az alapterületen csúszott el az értékbecslés, egy családi háznál nem mindegy, hogy 45 m2, vagy 64.

A végrehajtó segítőkész volt, mondta, hogy lehet fellebbezni, de annak plusz költsége lesz, ami 50 ezertől 300 ezerig is terjedhet, az ár egy bizonyos százaléka. Nekem nincs arra felesleges pénzem, hogy más hibáját fizessem ki. Ha fellebbezek, és megírom, hogy ők rontották el, akkor is kell fizetnem?



#bank #végrehajás
2014. márc. 18. 09:04
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!