Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hogy működik pontosan egy...

Hogy működik pontosan egy hitelkártya (a fizetés része érdekel)?

Figyelt kérdés

Konkrétabban az internetes fizetésre vagyok kíváncsi. Pl. tegyük fel, hogy veszek egy könyvet Amazonon, PC játékot Steamen stb. 30€-ért. Sosem volt hitelkártyám, de ekkor gondolom az a kártyán jóváíródik, én meg kapok egy SMS-t. És ezt mikor és hogyan fizetem ki? Hónap végén egyszerre, vagy elviszem egy bankba, odaadom, kifizetem az összeget és nullázzák? Azt gondolom, hogyha elhanyagolom hónapokig, akkor ráterhelik kocsimra/házamra (30€-t nem, de nagyobb tételeknél igen).


Ez a másik: eurós vagy dolláros fizetéseknél hogy van? Átváltják forintba a jelenlegi árfolyam szerint (uzsoraárfolyamon, magyarul), és azt fizetem?


És még annyi, hogy mi a PayPal? Mert én eddig úgy tudtam, hogy hitelkártya, de most a weboldalt látva, nem is értem pontosan, hogy mi, de nem hitelkártya azt látom.


Köszönöm előre is mindenkinek aki válaszol!



2014. márc. 20. 21:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

A hitelkártyádnak van egy havi limitje. Annak van rendes kártyaszáma, hátoldalon biztonsági kód, név, lejárati idő.


Ezeket kell megadni vásárláskor. Megadod és a háttérben rögtön megterhelik a bankodban a hitelkártyádat. Amit meg majd kifizetsz mikor jóváírás/fizetés akármi érkezik a bankszámládra.


A paypal hasonló, csak egy online bankszámla. Ez annyiból jó, hogy nem kell megadd idegen oldalakon a kártyaszámod, hanem feltöltöd a paypal számládat és arról fizetsz.


Amazonon nyugodtan fizethetsz a hitelkártyáddal, nem fogják ellopni. DE megbízhatatlan oldalon vagy ami nem nagy cégé használd inkább a paypalt, ha lesz olyanod.

2014. márc. 20. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod... egy kicsit utánanéztem magyar oldalakon, mert angolul csak 10 oldalast találtam... szóval nekem úgy tűnik, mint ahogy mondtam, ez uzsora-kártya. HA nincs megfelelően kezelve. Tehát szerintem az internet (illetve a világ) részéről jó nagy szemétség, hogy az oldalak nagy részén csak hitelkártyával lehet fizetni... tudom, hogy nekik így a jó meg hogy már megszokhattam volna, de ez nekem akkor sem tetszik. Eddig sem nagyon akartam hitelkártyát, nincs is rá nagy szükségem, tehát nem is lesz.
2014. márc. 20. 21:42
 3/12 A kérdező kommentje:
Még egy kicsit "kutattam", mert most már érdekel a dolog (még jobban, mint eddig), most a PayPallal kapcsolatban szereztem infót. Tehát úgy látom, hogy a PayPal valójában nem hitel-dolog, hanem a bankkártyámat tudom hozzákapcsolni? Magyarán azzal csak addig tudok költeni, amíg van miből, ugye? Mert ez így már barátságosabb... a hitelkártyánál ez az "egy nap késés és fújtad az autód" (na jó, nem ilyen durván, de nagyjából!) dolog nem tetszik nekem. Szóval a PayPal korrektebb, igaz?
2014. márc. 20. 21:47
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Teveszted a bankkartya es hitelkartya fogalmat. Az oldalak nagyreszen bankkartyaval lehet fizetni. Hitelkartya az egyfajta bankkartya. Hasznalhatsz sima "debit card"-ot, amivel nem kolthetsz tobbet, mint amennyi a szamladon van.
2014. márc. 20. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Tovább olvasva, ismét tévedtem... vagyis megint nem értem. Azt mondta, rendelkeznem kell egy bankszámlával: AmericanExpress, Visa, MasterCard. Hát de ezek hitelkártyák! Szóval mégis túlléphetem azt az összeget, amit tudok is fedezni?
2014. márc. 20. 21:50
 6/12 anonim ***** válasza:
42%

"uzsora-kártya", "PayPal korrektebb"


Hogy te milyen gcibuta vagy! Tipikus magyar proli, aki alap banki dolgokban 0.

2014. márc. 20. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Előző válaszoló: de mégsem tudok, nekem amazonon azt mondták, hogy muszáj hitelkártyatulajnak lennem. Meg Originen is csak Credit card van (vagy paypal vagy paysafecard). Most akkor a Credit card az melyik? Az a hitelkártya, ha jól tudom. Tehát mégsem keverem. Én eddig nem láttam oldalt, ahol normál bankkártyával lehet fizetni, vagy csak béna vagyok hozzá.
2014. márc. 20. 21:54
 8/12 A kérdező kommentje:
6.: most pontosítottam... amúgy szerinted miért kérdezem? Azért mert, pont ahogy mondod, semmit nem tudok az egészről...
2014. márc. 20. 21:55
 9/12 A kérdező kommentje:
Na megvan.. tudtam, hogy nem én tévesztem, az állt az egyik oldalon, hogy a bankkártyám számát kell megadnom a PayPal-on. Még ha a hitelkártya egyfajta bankkártya is, akkor is más... nekem az a bankkártya, amire feltöltök x forintot, és aztán x forinttal gazdálkodhatok. A hitelkártya, hogy - amint most már tudom - van egy havi keretem, azzal gazdálkodhatok ismét, de az a pénz nem az enyém, és egy kis csúszással is egy csomót szívhatok rajta.
2014. márc. 20. 21:58
 10/12 anonim ***** válasza:

"nekem amazonon azt mondták, hogy muszáj hitelkártyatulajnak lennem. "


Durvan felreertesz dolgokat. Sima debit kartyaval is lehet ott vasarolni.

2014. márc. 20. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!