Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hogy működik pontosan egy...

Hogy működik pontosan egy hitelkártya (a fizetés része érdekel)?

Figyelt kérdés

Konkrétabban az internetes fizetésre vagyok kíváncsi. Pl. tegyük fel, hogy veszek egy könyvet Amazonon, PC játékot Steamen stb. 30€-ért. Sosem volt hitelkártyám, de ekkor gondolom az a kártyán jóváíródik, én meg kapok egy SMS-t. És ezt mikor és hogyan fizetem ki? Hónap végén egyszerre, vagy elviszem egy bankba, odaadom, kifizetem az összeget és nullázzák? Azt gondolom, hogyha elhanyagolom hónapokig, akkor ráterhelik kocsimra/házamra (30€-t nem, de nagyobb tételeknél igen).


Ez a másik: eurós vagy dolláros fizetéseknél hogy van? Átváltják forintba a jelenlegi árfolyam szerint (uzsoraárfolyamon, magyarul), és azt fizetem?


És még annyi, hogy mi a PayPal? Mert én eddig úgy tudtam, hogy hitelkártya, de most a weboldalt látva, nem is értem pontosan, hogy mi, de nem hitelkártya azt látom.


Köszönöm előre is mindenkinek aki válaszol!



2014. márc. 20. 21:28
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Szerintem a félreértés abból adódik, hogy külföldön mindenféle bankkártyát általában "credit card"-nak neveznek függetlenül attól, hogy az hitelkártya vagy sem.


Ha ódzkodsz a hitelkártyától, akkor neked betéti kártya kell. A Paypal csak egy plusz opció ami növeli a biztonságot, mert a kártyaadatokat ez esetben elég a paypal-nak megadni.

2014. márc. 20. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
Rendben, így már érthető (én is csak arra tudtam gondolni, hogy minden kártyát "credit card"-nak hívnak. Köszönöm a válaszokat!
2014. márc. 21. 07:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!