Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Nem kötelező fizetni a hitelt?

Nem kötelező fizetni a hitelt?

Figyelt kérdés

Üdv.

Voltunk ügyvédnél az autóhitel miatt, aki azt mondta (röviden és tömören megfogalmazom), hogy ha 5 év eltelt a hitel megkötése óta, akkor már nem vagyok köteles fizetni az autót.

Mondtam, hogy 5 év után küldtek másik szerződést amit alá kellett írnom, de erre az ügyvéd annyit mondott, hogy az lényegtelen, mert egy tartozást nem lehet 5 évnél hosszabb időre kötni, szóval 5 év után már nem vagyok köteles fizetni.

Ekkor jöhet a behajtó, hogy elvigye az autót, de nem vagyok köteles ezt sem odaadni.

Hívhat rendőrt, őket is felvilágosították mi a helyzet ilyenkor, és nekem fog igazat adni.

Ez mennyire valós?



2014. ápr. 2. 16:09
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Mert most tényleg jól jönne ha nem kellene fizetni az autót...
2014. ápr. 2. 16:11
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Kérd meg az ügyvédet, hogy adja vissza a diplomáját. Sőt, mutassa meg, hogy van-e neki egyáltalán, mert ez alapján nem lennék benne biztos...

Jogi nonszensz, amit mondott.

2014. ápr. 2. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
96%
Remélem, nem fizettetek neki semmit, ekkora marhaságot rég hallottam.
2014. ápr. 2. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
91%
ekkora baromságot csak egy zug ügyvéd állíthat! már ha valóban ügyvédnél voltatok. A hitelt, akár 100 vagy több évig is fizetheted, ha tetszik, ha nem!
2014. ápr. 2. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

mert a banknak nyilvan tollas a hata, es ugy ad kolcson penzt hogy tudja hogy jogilag nem lathatja viszont?


te ezt elhiszed?


oszinten, szerinted ha ez igaz lenne, akkor nem CSAK olyan hiteleket adnanak a bankok amikkel ot ev alatt legkesobb minden hitel visszafizetodik?


mert ha ez neked hihteo, akkor a te hatad a tollas...

2014. ápr. 2. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Így van, egy fillért se fizessetek többé!

Majd ha a tartozás fejében az autó mellett a házatokat is viszi a végrehajtó, akkor pedig menjetek ehhez a jóemberhez további szakmai tanácsokért.

2014. ápr. 2. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
92%
fizettél az ügyvéd úrnak ezért a tanácsért?
2014. ápr. 2. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Ekkora baromságot még egy kisiskolásnak sem illik elhinni.
2014. ápr. 2. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Nem fizettünk neki semmit, ez csak tájékoztatás volt, annyit mondott, hogy ezen a héten 410 ügyfele lett, ahol (30 ezer forint ellenében) a 90%-ának tudott segíteni valamilyen papírt megcsinálni, sajnos ezt a részt nem nagyon értettem.

De mi nem fizettünk semmit.

2014. ápr. 2. 23:23
 10/14 anonim ***** válasza:

"mert egy tartozást nem lehet 5 évnél hosszabb időre kötni, szóval 5 év után már nem vagyok köteles fizetni."


az Úr valószínűleg nem ügyvéd.


410 ügyfele? Csak azt tudnám mikor fogadta őket, ha mindenkire csak 20 percet szánt, szegénynek akkor is ráment majdnem az egész hete, és nem is aludt semmit.


Te minden baromságot elhiszel?

2014. ápr. 2. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!