Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Devizahiteles vagyok, és a...

Devizahiteles vagyok, és a munkabéremet más bankszámlára utaltatom, mert nem tudnék miből élni. Milyen büntetéssel sújt a törvény, ha erre rájönnek?

Figyelt kérdés
Nem keresek annyit amennyi a hitel és éhenhalni sem akarok.

2014. ápr. 9. 10:28
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

nem büntet ezért a törvény, én is gondolkoztam ezen pár hónapja.

jópáran itt nincsenek tisztában azzal , hogy is megy ez.

első körben a végrehajtó a munkahelyeden kéri a fizetésed 33%-ának letiltását. ha több helyről akarnak letiltást kérni, akkor 50%-ot tilthat le. ebben az esetben mindegy, hová utaltatod a fizud.

ezzel egyidőben sajnos a végrehajtó megteheti, hogy inkasszót kér a számládra a behajtandó összeg erejéig, azaz akár több millió forintig. így hiába tilt le a munkáltatód 33%-ot, amint a maradék rámegy a számládra, már le is kapják, vagyis zárolják.

ha letiltás és inkasszó is van, és azt látja, hogy nem megy pénz a számládra, viszont a 33%-os letiltást megkapja, akkor egyből tudni fogja, hogy más számlára megy a pénz. soan próbálnak trükközni, húzni az időt, de a végrehajtó sem hülye, pikkpakk kideríti az új számlaszámod. és akkor megy arra is az inkasszó.

ezt úgy tudod kikerülni, hogy a fizetésed nem a te neveden lévő számlára megy, hanem pl. a párodéra, vagy anyukádéra. arra nem tehet inkasszót, csak a 33 ill 50%-ot tilthatja le.

az már más kérdés, hogy az adósságtól nem fogsz soha megszabadulni, életed végéig elkísér, mert 5 év után évülne el, de csak akkor, ha 5 év alatt a bank nem küld neked értesítést arról, hogy tartozol. biztos lehetsz benne, hogy küldeni fog, ill. a végrehajtó is rádnéz pár havonta. és ha egyszer oda jutsz, hogy egyezkedni akarsz vele egy részletfizetésről, nem lesz jóindulatú az előzmények miatt. az ő szabad döntése, hogy ad-e neked részletet, vagy hajlandó-e bármiféle kompromisszumra. hogy tervezed a távolabbi jövőt? van esély arra, hogy töbet fogsz keresni? vagy fogsz örökölni, netán lejr majd vmi lakáskassza, magánnyugdíjpénztár, vagy bármi, amiből fogsz törleszteni?

2014. máj. 8. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Többek között ezért bővül a fekete gazdaság.
2014. máj. 28. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

" A

bankok egy deka kockázatot nem

vállaltak"


?? Ez igy természetes. A kockazat az ügyfélé.

2015. jún. 4. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!