Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Kb.15-20M forintra milyen...

Kb.15-20M forintra milyen befektetési alapot ajánlatok?

Figyelt kérdés

Sokáig valami vállalkozásba szerettem volna beszállni vele de meguntam, hogy csak totál komolytalan lehetőségek lettek volna. Szóval marad ez.


Igazából nincs idősáv amiben gondolkozom, nem kell a pénz mostanában. TBSZ-re tenném mert nem vesztek vele semmit ha mégis előbb kell a pénz, ha meg nem akkor hurrá.


Az sem baj ha OTP-s alap mivel ott vagyok most, de ha kell természetesen átmegyek bárhová ha megéri... Köszi előre is a javaslatokat!



2014. ápr. 10. 18:20
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:

Marad ez, meg a gyk., mert "sajnálod" a pénzt tanácsadóra, inkább innen várod a nagy ötletet :D


Komolytalan vagy, menj még homokozni picit.

2014. ápr. 10. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 SzarvasLászló ***** válasza:

Összehasonlító és kereső oldalak:

bankmonitor.hu,

bankracio.hu,

profitline.hu


Az OTP-nél maradva:

Az OTP Supra még mindig nagyon jól hoz. Az alap konkrét kezelője nagyon tehetséges szakember.


Vagy konkrét cégek:

Equilor, Buda Cash, Questor, Concorde, stb.

2014. ápr. 10. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 SzarvasLászló ***** válasza:

De hogy magam felé is hajoljon a kezem, nézz szét itt:

[link]

2014. ápr. 10. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:

Válaszodból feltételezem te is egy "tanácsadó" vagy. Gondolom OKJ végezted 2 hónap alatt... köszi de tanácsadóból van már bőven.


Én nem tanácsot hanem javaslatot kértem, de úgy látszik az egész napos kommenteléstől elfáradt a szemed és nem tudsz olvasni sem. Az értelmes és konstruktív hozzászólásokat továbbra is várom.

2014. ápr. 10. 18:44
 5/26 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Én is a Supra-t néztem ki, de úgy látom áttettek mindent (98%) EUR befektetésbe és ez elbizonytalanít egy kicsit mert ha visszamegy 295 alá a forint akkor kapásból -4% függetlenül attól milyen profitot termeltek addig.


nyilvána google-t ismerem meg a nagyobb bróker cégeket is, de nincs nagy bizalmam bennük. Igazából konkrét bef alap neveket várnék, nyilván a múltbeli hozam semmire sem garancia...

2014. ápr. 10. 18:49
 6/26 anonim ***** válasza:

Nagyon rosszul feltételezed, de ezen reakciód még mulatságosabbá tesz! :D

Na de várjunk tovább, hátha valaki megmondja neked a tutit és holnap tudsz vagizni a haverok előtt, hogy te hogy fialtatnál meg "kb. 15-20M forintot".


De hogy kicsit javíts a megítéléseden, mesélj, milyen totál komolytalan vállalkozási lehetőségek adódtak eddig?

2014. ápr. 10. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:

tuti nincs. remélem érted a cinizmusom a tanácsadókkal kapcsolatban, arra szerettem volna csak utalni hogy tököm tele van az olyanokkal akik tőzsdéztek két hetet aztán tanácsadóknak hívják magukat. Ha te nem ilyen vagy akkor ne vedd magadra.


a vagizásról annyit, hogy SENKI se tudja hogy ilyen nagyságrendű pénzel rendelkezemn, de még csak nem is sejti. sokakkal ellentétben nekem nem a BMW/Audi/Mercedes szalonba vezetett az utam miután összeállt a pénz. Nem arcoskodásból írtam le hogy mennyi pénzt szeretnék befektetni, hanem mert pár milliónál nagyjából tökmindegy hova teszed de azért ennyinél azért már nem. Nem is értem amikor ide irogatják hogy van 500e/1M/stb forintom hogy fialtasssam hogy 5 év múlva már ne kelljen dolgoznom... :)


a vállalkozás lehetőségeket hagyjuk most, egyrészt off topic, másrészt csak túl nyersen tudnám leírni a véleményem azt meg nem akarom. ami még vállalható:

-olyan emberrel nem állok össze vállalkozni aki a saját életét sem tudja menedzselni

- nem kényszer vállalkozni szeretnék, ill nem ilyenhez szeretnék beszállni

- csak teljesen legális üzlet érdekel, semmi számla nélkül meg áfa csalás meg hasonlók

- legyen benne saját tőkéje a partnernek (nem apport)


Végül nem akarok a megítélésemen javítani sem nálad sem másnál.

2014. ápr. 10. 19:15
 8/26 anonim ***** válasza:
Komolytalan = nem ért hozzá. Pénzügyi képzettsége nagyon kicsi viszont arrogáns és kioktató, minden vállalkozó álma aki befektetőt vagy cégtársat szeretne. A gyíkon írogató egyének közül mindenki sajnálja a pénzt a tanácsadóra nem nem okj végzettségem van :). A komoly befektetők kik 20-30 milliót kínálnak befektetésre elvéreznek azon, hogy be kellene mutatni a pénzügyi fedezetet. A kérdésre is válaszolva, mivel az idő nem számít és szükséged sem lesz a pénzre (tételezzük fel hogy van :)) vegyél műkincset, festményt vagy szobrot. Tanácsadót ne kérdezz meg, ha az ízlésed nem elég jó akkor kérdezd meg itt. :) Tudom én sem tudok olvasni :)
2014. ápr. 10. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 SzarvasLászló ***** válasza:

Nem OKJ-n végeztem 2 hónap alatt.

Köszönöm a ledegradálást de azt hiszem, hogy mivel az OTP-t említetted, pont kiemeltem a legmegfelelőbb alapot.

Szóval ennek fényében köszönöm mégegyszer a méltatásom.


De ha ennyire akarsz ingyen tanácsot és ennyire köszönöd meg, ámbár nem érdemled meg, de íme pár dolog amiben van bőven jövő:

-Nézz szét tech piacon befektetési céllal (3d nyomtatást fejlesztő cégek szárnyalnak pl.)

-nézz szét egyéb információs innovatív cégek befektetési lehetőségeiben

-a jövő és már a jelen tőzsdéje/befektetései: kickstarter.com és egyéb startup beruházásokhoz befektetőket gyűjtő oldalak. Nőtt már ki belőle pár magyar nagyon jól menő cég is.

-vagy nézd meg, hogy egyes nagy cégek (google, amazon, facebook) mit szándékoznak felvásárolni és abba fektess be


Szóval ne köszönd meg csak pár év múlva nézd meg, hogy miről maradtál le...

2014. ápr. 10. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:
Az elsőn hozzászólónak szólt az első kommentem, elnézést ha nem derült ki! Amire megírtam és elküldtem addigra ketten is írtatok vissza, ez okozta a félreértést! :(
2014. ápr. 10. 20:21
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!