Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Kihez forduljak segítségért?...

Kihez forduljak segítségért? Veszélybe került a megélhetésünk a kisfiammal!

Figyelt kérdés
Az OTP Faktoring felé van 700.000 ft tartozásom, ami kamatokkal együtt jelenleg 1.600.000 ft-ra emelkedett. December óta vonja a fizetésem kb 60 %-át a végrehajtó, és mostanra nagy veszélybe került a megélhetésünk a 4 éves kisfiammal. Csekkjeimet fizetni nem tudom, az albérletből hamarosan kitesznek, a fiamat kirakják az óvodából, mivel nem tudom fizetni! Az OTP-vel nem tudok megállapodni, bármit ajánlok elutasítanak, továbbra is elveszik a fizetésem több, mint felét, kihez fordulhatnék segítségért? Nem akarok a híd alá menni a 4 éves kisfiammal!

2014. máj. 10. 13:09
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
20%
Sajnálatos a helyzeted, azonban nem ilyenkor kell sírni, nem kellett volna eladósodnod, főleg nem gyerekkel!
2014. máj. 10. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
52%
Anyaotthon, önkormányzat.
2014. máj. 10. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim válasza:
62%

kedves 1es!Ez azert nem ugy megy h el akarok adosodni es nem fizetem!Elso a gyerek az elelmiszer,alberlet,rezsi es igy szepen sorban!

Kedves kerdezo!

Anyaotthonban,polgarmesteri hivatal ahol segitseget tudsz kerni,esetleg vedono!

2014. máj. 10. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
94%
60%-ot nem vonhat a végrehajtó!
2014. máj. 10. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
89%
max a fizetésed felét vonhatják...
2014. máj. 10. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Nos, először is, 5-6 éves hitelekről van szó, akkor még nem volt gyermekem! Fizettem a részleteket, majd teherbe estem, és 7 hónapom volt rá, hogy a kicsinek megteremtsek minden felszerelést a semmiből, beleértve a lakást is, ahol élhetünk! Addig anyukámnál jó dolgom volt, se rezsi, se főzés, szinte egyik hónapról a másikra kellett felnőnöm és egy háztartást vezetnem, mindemellett anyának lennem! A fiam érkezése előtt már nem tudtam fizetni a hiteleimet, mivel egy teljesen új életet kellett magunknak teremtenem segítség nélkül, és sikerült! Szóval a leugatás helyett inkább nyújtsatok annyi segítséget hogy mit tegyek, mert gondolhatjátok h nem önszántamból kerültem ilyen helyzetbe! Az évek alatt többször próbáltam megállapodni az otp-sekkel, de nem sikerült, pedig nem kevés pénzt ajánlottam fel havi törlesztésként, de nem volt nekik elég! Nem tudom h mennyit vehet el a vérehajtó és mennyit nem, de múlt hónapban 123.760 Ft-ból kaptam 57.540 Ft-ot, ebben a hónapban, pontosabban tegnap kaptam ismét fizetést, 112.830 Ft helyett csupán 50.472 Ft utalásáról kaptam sms-t. A fizetési papíromon rajta van hogy "csak" a végrehajtó von, nincs más tiltásom. Akárhogy is számolom, többet vesz el mint 50 %. És hogy éljünk meg 50.000 Ft-ból? Csak az albérlet havi 30.000 Ft és plusz még a rezsi, az óvoda, étel, ruha, stb. Az önkormányzat nem segít, mert a nettó fizetésemet nézik, nem azt amit kézhez kapok, ami ugyebár 100.000 Ft fölött van, így semmilyen segélyt nem tudnak adni, ugyanezt mondták a családsegítőben is... Dögöljünk éhen, kit érdekel, ugyebár...
2014. máj. 10. 23:07
 7/16 anonim ***** válasza:
Nem vonhatnak ennyit! A munkahelyeden kérdezd meg, hogy mi alapján vontak le ennyit!
2014. máj. 10. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Rendben, hétfőn megkérdezem hogy mi alapján vontak le ennyit, de úgyis adnak valami elfogadható magyarázatot, ahogy mindenhol kimagyaráznak mindent. Végül is nem érdekel mi alapján mennyit vontak le, a pénzemet már úgysem kapom vissza, az érdekel hogy kaptam 50.000 Ft-ot, abból 30.000 az albérlet, 10.000-rel tartoztam, mivel muszáj vagyok kölcsönkéregetni, így maradt 10.000 Ft-unk mindenre 1 hónapig, messzi lesz még a következő fizetés, bár ha ezt fizetésnek lehet nevezni! :(
2014. máj. 11. 08:50
 9/16 anonim ***** válasza:
Beszélj egy ügyvéddel,ezt ne hagyd annyiban,mert jogtalanul vonnak ennyit!Nem ismerem a jogszabályokat,de egyedülálló anyaként biztos van valami "védettséged".Ne hagyd magad,én szorítok nektek!
2014. máj. 11. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
A végrehajtóval kell egyezkedni, nem az OTP-vel, ők már nem foglalkoznak az adósságoddal. Nézz utána melyik végrehajtó irodánál van az ügy és oda menj be személyesen, állapodjatok meg valamiben. Szüleid nem tudnak átmenetileg segíteni?
2014. máj. 12. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!