Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Angliában mennyibe kerül a...

Angliában mennyibe kerül a számlavezetési díj egy VISA vagy MasterCard bankkártyával együtt?

Figyelt kérdés
Most fogok Angliába (Londonba) költözni és nem nagyon ismerem az árakat. Arra érkezne a fizetésem amit találok munkát. Esetleg bankokat is javasolhattok, főként az érdekel melyik kér a legkevesebb okmányt, úgymond melyik kötekedik a legkevésbé a számlanyitásnál.

2014. jún. 2. 17:45
1 2
 1/15 anonim válasza:

Mindegyik kötekedik, és még szigorúbbak már. Kell NI szám a nyitáshoz vagy munka.


Bankszámla , visa kártya fentartási költsége, pénzkivét, utalás országon belül: ingyenes, kivéve a magán ATM-eket,de az is kiírja előre, hogy mennyi.


Viszont esetleg vannak olyan lehetőségek is, hogy szó nélkül nyitnak neked egy ilyen prepayes számlát, kapsz kártyát, pénzt tudsz felvenni vele, rámehet a fizetésed is stb. De ezek nem "igazi" bankok általában, de a célt kiszolgálja átmenetileg, de minden, még a pénz felvét is pénzbe kerül, van havi díja is, bezárási díja stb.

2014. jún. 2. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim válasza:

Előző voltam, nem probáltam még, de nézd meg:


[link]


Kettő account van neked a total access kell.


Olvasd el a terms and conditiont, abba vannak a díjak, meg milyen fajta account kell neked. Sok sikert!

2014. jún. 2. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Tudomásom szerint az NI szám csak azért kell, hogy a lakhatást igazold, azt nem nehéz megszerezni, egy telefonhívás az egész. Nyilván személyi igazolvánnyal rendelkezek és útlevéllel is.

Esetleg szoktak mostanság egyebet kérni?

2014. jún. 3. 01:47
 4/15 anonim ***** válasza:
Az addig rendben, hogy egy telefonhívás, de jó ha egy hónapon belül kapsz időpontot. Oda el kell menni és ott van egy interjú. Tény, hogy az már csak pár perc és körülbelül annyit kérdeznek, hogy mit keresel itt és akarsz-e segélyt igényelni a későbbiekben. Akár akarsz akár nem(remélem nem azért mész ki) a válaszod legyen nem különben nem szívesen fogják Neked megadni a számot. Ennek a lefolyása körülbelül 3-4 hét. Jobb esetben is kettő. Addig nem tudsz sok irányba kapálózni.
2014. jún. 3. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Javaslom a Barclays bankot. Mult heten nyitottam szamlat es csak a szemelyi igazolvanyt es berleti szerzodest kertek. 5 perc volt az egesz. NIN szamom meg nincs, de nem is kertek. Ma pedig mar meg is kaptam postan a Visa kartyat, mar csak a PIN kodot varom. Magam is csodalkoztam, mert mindenki azzal ijesztgetett, hogy milyen nehez szamlat nyitni. A szamlavezetes, kartyahasznalat ingyenes, csak minden honapban mozgasnak kell lennie a szamlan - amig nincs rendszeres fizetesed, addig eleg ha havonta 10 fontot rateszel, amit utana teljesen nyugodtan kivehetsz az ATM-bol :)
2014. jún. 3. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Ami a NIN szamot illeti: felhivod a 0345 600 0643 szamot. Megmondod, hogy NIN szamot szeretnel kerni. Megkerdik a neved (betuzni kell a vezetek es keresztnevet is), megkerdik honnan vagy, elkerik az angliai cimedet es mobil szamodat es maris mondjakeked, hogy melyik Jobcentre Plus-ba kell menni es mikor, ill. azt, hogy mit kell magaddal vinned es lediktal neked egy reference number-t, amelyikkel a Jobcentre recepciojan kell majd jelentkezned.

A megadott idore odamesz, a reference numbert es a nevedet es, hogy NIN szamot akarsz, rairod egy nyomtatvanyra, amit adnak es varod, hogy mikor szolitanak. Amikor mar az ugyintezo asztalanal ulsz, elkeri az utleveledet, megkerdi dolgozol-e vagy meg nem, miert jottel Angliaba, ferjnel vagy-e. Alairod, o lefenymasolja az utleveledet, elkeri az angol cimedet es telefonszamodat es ennyi. 4-6 heten belul megkapod postan a megadott cimre.

En 2 hete voltam az interjun, szerencsem volt, mert azonnal a hivast koveto kovetkezo napra kaptam idopontot. Semmit nem kertek tolem az utlevelen kivul. Sem lakcim igazolast, sem gaz/villany szamlat. A NIN szam meg nem jott meg, arra sokat kell varni.

2014. jún. 3. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Pontosítanék, azt az információt kaptam, hogy miután időpontot egyeztetek az NI szám megszerzésére, a megbeszélt időpontról küldenek egy emlékeztetőt postán rá néhány napra, azon szerepel a cím, és az én nevem, állítólag ezt elfogadja a bank, tehát nekem azt mondták hogy nem kell megvárjam míg az NI számot megkapom csak az emlékeztetőt kell vigyem magammal és persze személyi és útlevél kell és nyithatok számlaszámot. Kb ennyit mondtak nekem, ha nem így van kérlek javítsatok ki.
2014. jún. 4. 00:33
 8/15 anonim ***** válasza:
Nekem azonnal mondtak a telefonhivaskor, hogy mikor es hova menjek. De lehet, hogy azert, mert masnapra volt idopont. Ha csak sokara van idopont, akkor lehet, hogy postan kuldik az informaciokat, emlekeztetot, azt nem tudom.
2014. jún. 4. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Eloszor kérsz NI-re idopontot. Ez 2-3 hét szokott lenni. Az inteju után pár napon belul kipostázzák a levelet, melyben benne lesz a NI számod. Ezután bemész a bankba, ahol általában nem fogadnak rogton foglalkozni veled, hanem kapsz idopontot, ez általában egy hét. Visszamész az adott idopontban és ott kérik az irataidat. Ha van személyid, akkor útlevél nem kell. Én vittem a munkaszerzodésem, igazából ennek koszonhetem, hogy nyitottak számlát nekem.
2014. jún. 4. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Úgy lesz ahogy a legutolsó hozzászóló mondta, ha van munkaszerződésem akkor bárhol nyithatok számlát, ezt nemrég megerősítette egy kint élő barátom. Továbbá már csak az a kérdés, hogy hol nyissak számlát, melyik bank húz le anyagilag legkevésbé? bár lehet ezt kiírom egy újabb kérdés formájában, ha erre nem érkezne használható válasz...
2014. jún. 5. 00:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!