Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Volt már olyan, hogy állásinte...

Volt már olyan, hogy állásinterjún lenéztek, megaláztak, nem tettekkel csak szavakkal, kritizáltak, felbosszantottak, gúnyolódtak Veled?

Figyelt kérdés
Pl.: Egy Magyarországon élő németre vagy bármilyen "felsőbbrendű" lényre gondolok, aki lenézi a magyarokat, és ezt ki is mutatja még az állásinterjún is.

2013. júl. 13. 21:00
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
65%
Még nem, de vissza égetném elhiheted..
2013. júl. 13. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim válasza:
92%
Attól függ hogy milyen állásinterjún vagy , mert sokszor nem is azt nézik mit beszélsz hanem a reakcióidat , és azt hogy hogyan kezelsz bizonyos szituációkat. Privát ha érdekel még vmi
2013. júl. 13. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
83%
Még nem jártam így, nem is kerültem ilyen szituációba, de egyszer legyen olyan bátor egy interjúztató hogy ilyet tegyen, és tuti ő fogja megszívni.
2013. júl. 13. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim válasza:
100%
Egyszer egy olyan cégnél voltam interjún, ahol mindenki öltönyben üldögélt a laptopja előtt. Bementem, a bemutatkozás után az interjúztató a következő mondattal indított, "láttam nagy nehezen sikerült leparkolnia a kerékpárjával". Nem tudtam mire vélni ezt a nem épp kedves megjegyzést, gondolom ő még a sarki közértbe is kocsival megy, nehogy leessen az aranygyűrű az ujjáról.
2013. júl. 13. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
A szkíta-hun-avar felmenőkkel rendelkező Szíriuszról érkezett és Pázmány Péter KATOLIKUS Egyetemet végzett Magyarok között is van ilyen.
2013. júl. 13. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
89%
Hát, aki engem megalázott, az nem német volt, hanem magyar...
2013. júl. 13. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Hajaj!

Van ahol kifejezetten ez a cél, úgy hívják, hogy stresszinterjú.

Sajnos én többször is jártam így, és úgy leblokkoltam, hogy nem tudtam mit szólni, de utólag már biztos megmondtam volna.

Az egyik így kezdte:

-Az önéletrajza alapján ön biztosan nem alkalmas erre az állásra, akkor mégis mit keres itt?

Hát, köpni-nyelni nem tudtam, életem kb. 2. interjúja volt.

Most már biztos megmondtam volna neki:

1. Bunkó stílusban:

Az interjú nekem is idő, pénz, fáradság, bármilyen fura. Neki is. Igazán elolvashatta volna az önéletrajzomat, mielőtt idecincál és raboljuk egymás idejét.

2. Ha nagyon akarnám az állást, akkor felsorolnám a pozitív tulajdonságaimat, próbálnám meggyőzni, hogy megfelelő jelölt vagyok. De nem biztos, hogy akarnám, mert ezt a kérdést másképp, udvariasan is fel lehet tenni.

Pl. miért gondolja, hogy ön az ideális jelölt erre az állásra? Szóval, aki ilyen stílusban interjúztat, már nem is biztos, hogy akarok neki dolgozni.


Aztán volt olyan, hogy 10 perces interjú. Kb. a napnál világosabban látszott, hogy kirakatinterjú az egész, és már rég megvan a jelölt. Én meg még készültem is az interjúra. Na, az is nagyon felbosszantott, de nem mondtam meg a magamét, végülis jól tettem, mert továbbküldték az önéletrajzomat egy másik osztályra. Bár aztán oda sem vettek fel...

2013. júl. 13. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
A Workwayclub munkaközvetítőnél van egy nagyon bunkó, gúnyolódó pasas. Utálom mint a sz*rt
2013. júl. 14. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Az egyik interjúmon azzal indított a HR-es hölgy, hogy ha az életrajzon szereplő kép alapján kellett volna csak választania, akkor tuti, hogy nem hív be mert olyan a fejem rajta, mint egy falusi hentessegédnek.


Később ez a nő mondta, hogy túlságosan átgondoltak voltak a válaszaim, látszik, hogy készültem az interjúra, de ez neki nem volt elég spontán.

A köldökig kivágott top, amit viselt viszont totálisan rendben volt ezek szerint.

2013. júl. 18. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim válasza:
100%

Az egyik előttem hozzászóló írta, hogy az egyik állásinterjún azt kérdezték tőle: "Az önéletrajza alapján ön biztosan nem alkalmas erre az állásra, akkor mégis mit keres itt?"


Az én válaszom erre az lett volna: Ha az önéletrajzom alapján biztosan nem vagyok alkalmas az állásra, akkor miért hívtak be interjúra? Úgyhogy valami itt nagyon sántít...

2013. aug. 10. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!