Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mit lehet tenni ilyenkor?...

Mit lehet tenni ilyenkor? Lizingelt autó kölcsönadása?

Figyelt kérdés
Az alábbi helyzetben mit tudok tenni?Lizingelt autómat kölcsönadtam határozatlan idejű szerődésre annak fejében,hogy fizetik a hitelt azonban a hitel fizetése nem történt meg.Az autót vissza akartam kérni,de arra hivatkozik az illető,hogy ellopták.Feljelentettem rendőrségen egy meggondolatlan döntésemben elfaxoltam a kölcsönadási szerződést a banknak aki pedig feljelentett engem sikkasztásért, és egy összegben követeli a pénzt.Nevemen nincs semmi amit el tudnának árverezni.Milyen kiszabott büntetés várható rám?Az autóra mennyi esély van,hogy visszaszerezhetem?

2014. aug. 13. 21:12
 1/2 anonim ***** válasza:
86%
Te is meg a jofej ismerosod is mehettek a sittre. Az auto reg nincs meg, valoszinuleg Ukrajnaban vagy epp egy bontoban vegezte. Oszinten szolva meg csak sajnalni sem tudlak, tipikus balf**z biztositasi csalassal probalkoztal, nem jott be.
2014. aug. 13. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
56%

A hitelt nem tudod átruházni senkire, semmilyen szerződéssel a bank engedélye nélkül. Azaz ez még mindig a te felelősséged.


A lízingelt autó bérbeadásához nem értek, de mivel a lízing lényege, hogy az autó nem kerül a tulajdonodba, hanem végig a banké, nem hiszem, hogy csak úgy oda tudnád passzolni másnak.


Még egyszer: az autó nem a tiéd. Nem te fogod visszaszerezni, hanem a bank.


Szerencsére már van feljelentés is, úgyhogy legalább minden tisztázódik, az autó holléte is. Ettől persze te valószínűleg még nem leszel boldog.

2014. aug. 16. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!