Lehet valahol Budapesten külföldi (pl. osztrák) számlát nyitni kiutazás nélkül?

Figyelt kérdés

Olyasmire gondolok, hogy valamelyik kinti banknak van itt egy kirendeltsége vagy irodája, ahová bemehetek, igazolom magam, hogy ki vagyok, ahogy egy rendes számlanyitás esetén is tenném, aztán aláírom a papírokat, ők pedig elintézik a kinti számlanyitást, kiküldik a papírokat, vagyis elintézik a papírmunkát úgy, hogy ne kelljen kiutazni csak a számlanyitás miatt, hanem itthonról intézhessem az egészet.


Létezik olyan külföldi bank, ahol ezt így meg lehet tenni? Logikusnak tűnne, hogy a kinti bankok biztosítsanak erre lehetőséget, mert nyilván többen nyitnának számlát, ha nem kellene kiutazni emiatt, ezért kérdezem, hogy tudtok-e ilyen lehetőségről.



2014. aug. 26. 22:09
 1/8 anonim ***** válasza:

Nincs ilyen.

Amúgy lehet, hogy logikusnak tűnne, csak valószínűleg nem legális jelen esetben még.

2014. aug. 27. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem tudom, milyen törvénybe ütközne. Elvégre ez pont olyan, mintha egy külföldi vállalattal aláírnék itthon egy szerződést. Azt is szabadon megtehetem. Nem látom a különbséget. Mi köze az államnak ahhoz, hogy én melyik külföldi vállalattal milyen szerződést írok alá?
2014. aug. 27. 07:08
 3/8 anonim ***** válasza:
Az Oberbank osztrák bank fióktelepeként működik Magyarországon,nem leányvállalatként, ha ott nyitsz számlát, az külföldi banknál történt számlavezetést jelent.
2014. aug. 27. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
A kérdés az, hogy törvényileg mi vonatkozik rá? A magyar államnak nincs semmi hatásköre felette, és az osztrák pénzügyi felügyelet hatáskörébe tartozik? Mert csak akkor tekinthető igazán külföldi számlának.
2014. aug. 28. 15:35
 5/8 anonim ***** válasza:
Úgy tudom, hogy betétbiztosításilag Ausztria törvényei vonatkoznak rá, de mint minden Magyarországon működő pénzintézet, a magyar felügyelet is ellenőrzést gyakorol felette
2014. aug. 28. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Tehát akkor praktikusan nem teljesértékű külföldi számla, mert abban éppen az lenne a pláne, hogy a magyar állam semmilyen szervének sincs semmilyen hatásköre felette.
2014. aug. 28. 16:16
 7/8 anonim válasza:
Én is külföldi bankszámlát szeretnék nyitni. Szóval lehet itthonról olyat nyitni ami tényleg külföldinek látszik?
2014. aug. 28. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerintem be kell menni a bankhoz és ott pontos felvilágosítást adnak. A Westend oldalában van egy fiókjuk.
2014. aug. 29. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!