Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Csak szerintem rablás, amit...

Csak szerintem rablás, amit az Erste Bank csinált?

Figyelt kérdés
Tegnap ki kellet szednem a nehezen összegyűjtögetett pénzem nagy részét , 750.000 HUF-ot. Itthon vettem észre,hogy a kedves Erste Bank levont 8.900 FT-ot jutalék címszó alatt. Jogosan vagyok kiakadva? A pénz nem volt lekötve meg semmi,csak simán ott volt a számlán..

2014. aug. 29. 18:25
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
Nem olvastad olvastad el aláírás előtt a feltételeket? Ja bocs
2014. aug. 29. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Igyis úgyis ki kellet vennem,mindegy hogy elolvasom-e vagy sem. Egyszerűen nem tartom tisztességesnek
2014. aug. 29. 18:33
 3/24 anonim ***** válasza:
23%
Miért tetted bankba akkor ? Ezzel az erővel a cihában is tarthattad volna ilyen kamatok mellett, ráadásul még lekötve sem volt.... A bank úgy gondolja (a többi is), hogy ha már igénybe veszik a szolgáltatását, akkor fizessenek érte.
2014. aug. 29. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
68%
Nem rablás, ez ennyibe kerül. Utalhattál is volna, nem is értem, mire kellett 750 ezer kápé, amit nem lehetett volna utalni?
2014. aug. 29. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
Akkor szerintetek normális. Oké,akkor csak engem érintett rosszul. Autót mentem nézni,aminél köztudott,hogy jobban lehet alkudni,ha ott van a pénz az embernél. Egyébként nem vettem meg.
2014. aug. 29. 19:25
 6/24 anonim ***** válasza:
65%

Ennyi a díja, a kondíciós listában is szerepel, amit meg lehet nézni bármikor.


Egyébként csak mondom, hogy ennek az összegnek egy jó része alapból nem a bank zsebébe kerül, hanem az államhoz, mert a tranzakciós illeték miatt ilyen magas a díj.


Szóval nem kell rögtön a Bankot kikiáltani bűnösnek.

2014. aug. 29. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
Elég sok, az tény. A tranzakciós adó 0,6%, tehát ennek több, mint fele a banké.
2014. aug. 29. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
Végső soron minden szart, amit a Miniszter Elnök Úr a bankokra ver rá, azt az ügyfeleknek kell megfizetnie.
2014. aug. 29. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
sajnos ez tényleg ilyen drága. az én taktikám,hogy minden hónapban kiveszem a 150ezret ami ingyen van, és mindenhol kártyával fizetek. pár éven belül lakást szeretnék venni, így sokkal egyszerűbb már most minden hónapban kivenni a pénzt,mint egy összegben több milliót
2014. aug. 29. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
Ez lett a vége annak, hogy havonta 150 ezret mindenki ingyen vehet ki. A bank cserébe megdrágította az ezen felüli összeg felvételét, így gyakorlatilag akinek több pénzforgalma van a bankban, az fizeti az ingyenes felvételt azoknak, akiknek nincs több havi 150 ezernél. Soha semmi nem ajándék, a pénzfelvétel díja nem veszett el, csak átalakult.
2014. aug. 29. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!