Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Csak szerintem rablás, amit...

Csak szerintem rablás, amit az Erste Bank csinált?

Figyelt kérdés
Tegnap ki kellet szednem a nehezen összegyűjtögetett pénzem nagy részét , 750.000 HUF-ot. Itthon vettem észre,hogy a kedves Erste Bank levont 8.900 FT-ot jutalék címszó alatt. Jogosan vagyok kiakadva? A pénz nem volt lekötve meg semmi,csak simán ott volt a számlán..

2014. aug. 29. 18:25
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:

#9

A mai világban a helyedben nem tartanék otthon milliókat. Ha kamatot nem is nagyon adnak már a pénzedre, vagyonvédelmi szempontokból azért még mindig ezerszer jobb a bank, mint a párnaciha.

2014. aug. 29. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:

Kösz a válaszokat! Igen én sem szívesen tartom itthon, pont ezért vagyok képtelen elviselni ezt,hogy akármennyit lenyúlhatnak és mellé még vigyorognak is. Talán az lenne a megoldás,ha lenne valami állami tulajdonban lévő bank , ezeket meg visszazavarnák oda ahonnan jöttek.. És nem kéne 4500-öt a banknak fizetni meg 4.400-et az államnak. Mert mindenki lopni akar kicsit a más pénzéből..


Jah és még egyet ki is hagytam.. aznap mikor vettem fel a pénzt , telebankon akartam kérdezni 1-2 dolgot , ahol ide oda kapcsolgattak és 5 perc alatt lement 900 ft-om , úgy,hogy választ sem kaptam a kérdésemre..

2014. aug. 30. 10:51
 13/24 anonim ***** válasza:

Nem értem, miért kell annyira kiakadni, hogy ilyen összegű kp felvételnél egy ilyen 1% körüli jutalékot levonnak.

Rengeteg előnye van annak, hogy bankban tartod a pénzed, csak ezt a magyarok nem tudják elfogadni, és a kormány is mostanában ezt tolja. Mint ahogy az is folyik a csapból, hogy szemét multik, ez a kérdező hozzáállásán is meglátszik. (Ki akar lopni a pénzedből? Képzavarban vagy.)


Aki meg otthon akar gyűjteni milliókat házra, annak csak gratulálni tudok. Jó napja lesz a betörőknek. Meg sok sikert az átváltáshoz, amikor az MNB kiadja az új bankjegyeket (ami nemsokára aktuális lesz).

2014. aug. 30. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:
Nem csak akarnak,hanme LOPNAK. Én meg azt nem értem,mit kell védeni őket? 21 éves vagyok egyébként, egyáltalán nem érdekel a politika már, egyszerűen ledöbbentem a pofátlanságukon.
2014. aug. 30. 19:43
 15/24 anonim ***** válasza:

Amikor megnyitottad a számládat, megismerted és elfogadtan a kondíciókat. A lopás az lenne, ha a tudtodon kívül pénzt vonogatnának le (ami szintén előfordult már bankkal, akkor meg is érteném a kiakadást, de ez most nem az). Ha időközben változnak a szerződési feltételek, megteheted, hogy mindenféle pluszköltség nélkül otthagyod őket.


Másrészt pedig, ez olyan, mintha 7500 forint felvételekor 89 forint díjat számolnának fel. Ez egy teljesen normális összeg. A bankoknak is kezelniük kell a készpénzt, ami drága a magas biztonsági költségek miatt. Másrészt ugye a tranzakciós illeték ennek kb. 50%-a. Ami megy a kormányhoz, hogy újabb falusi stadiont építhessenek.

De amúgy komolyan, mit tartanál elfogadhatónak? Ha csak a tranzakciós adó lenne rajta, akkor is ezres nagyságrend.


Értem, hogy nem érdekel a politika, de akkor ezek szerint ez politikától függetlenül ez az általános hozzáállás. Nem csak a tiéd, van elvetemültebb: most komolyan, aki a házra valót havi 150 ezrekből otthon a párna alatt gyűjti, az mennyire 100-as? És az miért törvényszerű, hogy egy ház árát készpénzben kell fizetni? És ha teszem azt, x év múlva felveszel 20 milliót, melynek 1%-os költséggel számolva a díja 200 ezer forint lesz, akkor azzal mennyit nyertél? Mert még az alacsony kamatok mellett is elérhető ennél nagyobb hozam évek alatt. Nem is beszélve a kockázatról, ugyanis szerintem 1%-nál nagyobb eséllyel törnek be egy átlagos magyar lakásba. Illetve épp ma volt olvasható a hír, hogy új bankjegyek bevezetését tervezik. Akkor vicces lesz az MNB-be járni a 20 ezresekkel megpakolt bőröndökkel...

2014. aug. 30. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:
Védjed akkor őket,remélem te szívesen fizetsz a semmiért nekik!
2014. aug. 30. 20:35
 17/24 A kérdező kommentje:
Elfogadhatónak kb. 300 ft-ot tartanék elfogadhatónak. 2db 20 ezresre is ugyanúgy kell vigyázni,mint 50 db-ra , szóval hagyjuk már.. Legyen egy fix díja és kész. De ilyen úgyse lesz
2014. aug. 30. 20:38
 18/24 anonim ***** válasza:

Jól van, látom, veled értelmesen beszélni nem lehet, mert ugyanazt harsogod. Most ki vagy akadva, hogy nem ugyanaz a véleménye mindenkinek, mint a tiéd.

Ha szerinted 2 db húszezresre ugyanakkora a biztonsági kockázat, mint 100-ra, akkor nincs is miről beszélni. Akkor oldd meg magadnak a pénzkezelést, senki nem tartott pisztolyt a fejedhez, hogy bankban tartsd a pénzt. Aztán ne lepődj meg, ha eltűnik a párna alól.

2014. aug. 31. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:

De milyen biztonsági kockázat?? Ha kirabolnák,rohadtul nem fizetné ki nekem azt senki,max az állam. Addig meg ők használják

vígan használják mindenkinek a pénzét. Szóval ne állítsuk már be úgy,hogy még őket kelljen sajnálni,mert éjjel nappal azon aggódnak,hogy nehogy eltűnjön a pénz, maximum azért mert az nekik is rossz lenne..

2014. aug. 31. 11:21
 20/24 anonim ***** válasza:
Mikor hallottál olyat, hogy bankot raboltak, és valaki utána nem jutott a pénzéhez? Amire te gondolsz, az az, ha csődbe megy a bank, akkor van a betétre biztosítás. Biztonsági szempontból biztosan a bank éri meg a legjobban.
2014. aug. 31. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!