Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Más is járt így, hogy az OTP...

Más is járt így, hogy az OTP "hirtelen" 0 Ft-ra csökkentette a folyószámla hitelkeret összegét?

Figyelt kérdés
Hirtelen zárójelben, mert egy hónapja írták, hogy 0 Ft-ra módosul, de még az előző hónapot figyelembe veszik és akkor pontosítják az összeget. Máskor is volt ilyen, 50-70 ezerrel csökkentették, nem aggódtam, gondoltam most is így lesz. De tegnap reggel kaptam az sms-t, hogy hitelkeret 0. Nem értem, hogy lehet 220-ról azonnal 0-ra csökkenteni. Illetve értem, ők szabják a feltételeket, amit egy oldalúan módosítgatnak állandóan. Azt a pénzt nyilván mi használtuk, a mi hibánk, de azt álmomban nem gondoltam, hogy hónapokra ellehetetlenítenek. A felhasználás nem egyszerre történt, akkor a visszafizetés miért?
2014. nov. 4. 11:18
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
79%

Valószínüleg azért, mert megszegted a szerződési feltételeket. Nem hiszem, hogy ez ennyire gyorsan történt, mármint az 1 hónapra gondolok.

Úgy tudom elképzelni, hogy minden hónapban késve fizettél, vagyis később jött meg a fizetésed, mint a fizetési határidő. A bankok ilyen esetben minden hónapban küldenek értesítést, vagy ha levelet nem is kapsz, e-bankon vagy telefonon keresztül minden hónapban jelezték, hogy elmaradásod van. Ha ez rendszeres, akkor felmondják a szerződést.

De ez semmiképpen sem történik meg 1 hónap alatt.

Ha így volt, akkor te úgy gondolhattad, hogy semmi gond, hiszen mindig törlesztesz, mit számít az a pár nap. Csakhogy ők nem nézegetik havonta, hanem a gép jelzi, hogy folyamatosan késve fizetsz, azaz nem felelsz meg a feltételeknek. Ha időközben a számlára érkező jövedelmed is csökkent, az még egy indok nekik. Nem látják biztosítva a kintlévőség megtérülését.

Azt nem hiszem, hogy valaki a felhasznált összeget minden hónapban szépen, pontosan fizeti, és a bank erre megszüntetné a hitelkeretet. Ilyen nincs.

Sajnos ha nagyon mínuszban voltál, akkor a fizetésed most egy ideig teljes egészében a hitel törlesztésére fog menni, és semmit nem fogsz tudni levenni a számládról.

Ezt úgy tudod megkerülni, hogy ideiglenesen más bankszámlaszámra kéred az utalást. Nem muszáj új számlát nyitnod, a családban bárkiére mehet az utalás. Ennek már utánajártam régebben, nem kell, hogy a te neveden legyen.

Kb. 2 éve hasonlóan jártam egyébként, nem OTP, hanem CITI bank, 2-x 3x késtem a törlesztéssel, egyszer jött egy levél, hogy felmondják a szerződést, de a visszafizetést havi részletekben kellett fizetnem, jövő hónapban telik le, és SOHA TÖBBÉ!!!!!!!!!!

Annyi szerencsém volt, hogy nekem a jövedelmem nem oda ment, így egyik számlámról utaltam a másikra a törlesztést.

A hitelkeretnek és a hitelkártyának a legeslegrosszabb a kamatozása, akkor már inkább személyi hitel, pedig az sem jó megoldás.

2014. nov. 4. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Az OTP szokta gyakran tologatni a hitelkeretet, attól függ, hogy mennyi rendszeres utalás érkezik a számlára, ha kevésnek találja akkor csökkenti. A miénket is elvették mert fél évig nem ment rá semmi pénz, de szerencsére nem volt tartozás.
2014. nov. 4. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
70%
örülj neki egy gonddal kevesebb
2014. nov. 4. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Érkezik rá fizetés, családi és GYES. Nem hitelkártya, hanem a folyószámlához tartozó hitelkeret. Szóval nincs késedelmes fizetés, meg törlesztőrészlet, egyszerűen maga a folyószámla van mínuszban. És valóban egy hónapja értesítetek a várható változásról, de amint fentebb is írtam, ilyen drasztikus "csökkentésre" nem számítottam.
2014. nov. 4. 21:24
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Hát az enyémet folyton emelgetik, már 800 ezer. Kérdeztem, hogy nem lehet-e csökkenteni, de azt mondták azt nem. Ha rendszeresen érkezett rá ennyi összeg, akkor nem értem miért tették 0-ra. Kérdezd meg mindenképp!
2014. nov. 5. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
nekem nem emelik és nem csökkentik KH-bank. nem értem ezt a cirkuszt, hogy folyamatosan arra kell készülni, hogy változtatnak így vagy úgy.
2014. nov. 5. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
76%

"Érkezik rá fizetés, családi és GYES. Nem hitelkártya, hanem a folyószámlához tartozó hitelkeret. Szóval nincs késedelmes fizetés, meg törlesztőrészlet"


Első válaszoló vagyok.

A családi pótlék és gyes nem tekinthető jövedelemnek abból a szemponzból, hogy nem hitelezhető (nem adnak rá hitelt, még akkor sem, ha 8 gyerekre 300 ezret kapsz), és nem végrehajtható. azaz ha valaki nem fizet, ezeket nem lehet letiltani. Így a hitelkereted szempontjából nem releváns, hogy ilyenek is érkeznek a zsámládra, mert a küldő és a közlemény mező alapján beazonosítható, hogy mik ezek a tételek.


A másik, hogy szerinted nincs késedelmes fizetés. De bizony van. Hiszen ez is folyamatosan kamatozik, azaz még tovább nő az az összeg, amivel tartozol a bankodnak. Értem, hogy hogy gondolod, hogy folyamatosan mínuszban vagy, de ezt ne így fogd fel. A te eseteben az a törlesztés, amikor ráérkezik a fizetés a számládra. Mert abban a pillanatban csökken a bank kintlévősége. A szerződésben kell lennie egy olyannak, hogy amikor lemész mínuszba, akkor azt meddig kell visszafizetned, hiszen a bankod mindenképp hitelez neked, és bárhogy nézzük, előbb-utóbb fel kell tornászni pozitívra azt az egyenleget.

2014. nov. 6. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
76%
folytatom, csak akadt egy kis technikai problémám. szóval, ha minden hónapban megy rá pénz, de tekintve, hogy mínuszban vagy, azt minden hónapban ki is veszed, akkor ez azt jelenti, hogy hónapról hónapra kevesebbet fizetsz vissza, mint amennyit felhasználsz (az által, hogy kamatozik!). ez egyszer-kétszer így megy, de ha a bank azt látja, hogy te huzamosabb időn keresztül csak használod a pénzét, de visszafizetni nem tudsz, akkor persze, hogy visszavonja a hitelkeretet, mert csak nő és nő az adósságod. egy hitelkeret arra való, hogy ha megszorulsz, akkor azonnal van hova nyúlni, de azt vissza is kell ám tenni. sajnos nem tudsz mit tenni, vissza kell fizetned, és minél rövidebb időn belül a saját érdekedben, hisz elég durván kamatozik.
2014. nov. 6. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Utolsó!

Az Otp nem így csinálja! Sőt beleszámolja a családi pótlékot is. Ugyanis az én hitelkeretem nemrég emelte 800 ezer ft-ra. A fizetésem 245 ezer+ 48 ezer családi+15 ezer gyerektartás. S bizony én is mínuszban vagyok évek óta. Havonta vonja a hitel kamatát, s nemhogy visszavonja az összeget, hanem folyton emeli!

2014. nov. 6. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
46%
,mennyi a kamat utolsó, te se vagy normális az biztos
2014. nov. 6. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!