Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Más is járt így, hogy az OTP...

Más is járt így, hogy az OTP "hirtelen" 0 Ft-ra csökkentette a folyószámla hitelkeret összegét?

Figyelt kérdés
Hirtelen zárójelben, mert egy hónapja írták, hogy 0 Ft-ra módosul, de még az előző hónapot figyelembe veszik és akkor pontosítják az összeget. Máskor is volt ilyen, 50-70 ezerrel csökkentették, nem aggódtam, gondoltam most is így lesz. De tegnap reggel kaptam az sms-t, hogy hitelkeret 0. Nem értem, hogy lehet 220-ról azonnal 0-ra csökkenteni. Illetve értem, ők szabják a feltételeket, amit egy oldalúan módosítgatnak állandóan. Azt a pénzt nyilván mi használtuk, a mi hibánk, de azt álmomban nem gondoltam, hogy hónapokra ellehetetlenítenek. A felhasználás nem egyszerre történt, akkor a visszafizetés miért?
2014. nov. 4. 11:18
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
A kamat 3-4 ezer/hó. Már miért ne lennék normális???
2014. nov. 7. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ mindenkinek, különösen az első válaszolónak. Megkérdeztem, az volt a baj, hogy a csp.és GYES másodlagos jövedelem, arra pedig nem hiteleznek. A GYED nem rég járt le, és váltott GYES-re, ami már nem jó. Fizetés pedig nem érkezik minden hónapban. Mikor bementem, mondták, hogy lehet részletfizetést kérni, de családon belül sikerült kérnem, és inkább egyben kifizettem. Így nem lesz kamat, és végre pluszban lesz a számla.
2014. nov. 7. 09:23
 13/16 anonim ***** válasza:
51%

++++++A kamat 3-4 ezer/hó. Már miért ne lennék normális???+++++++


mert ez pénzkidobás


minden hónapban fizeted a kamatot, amit csak azért teszel, mert nem tudsz spórolni. Ha ki tudod fizetni a törlesztőt és a hitelkamatot, akkor ki futnád fizetni a költéseidet hitel nélkül is, csak akkor előre kéne spórolni. Így könnyebb is lenne, csakhogy te olyan primitív vagy, hogy képtelen vagy összerakni a pénzedet előtte. Ezért hitelbe vásárolsz.


A legdurvább, hogy meg se érted.


Ezeket a hitelkereteket nem szabadna felhasználni és főleg nem szabadna átlépni vele a kamatfizetési szakaszba. Azt kell elkölteni ami rendelkezésre áll és abból is félre kell tenni, minden hónapban.

2014. nov. 8. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

Az utolsó válaszoló egyáltalán nem érti szerintem, hogy itt milyen keretről van szó, de végül is mindegy.


Nyilván senki nem jó kedvéből használja fel amúgy.


Én pont a múlt hónapban teljesen kimerítettem a keretemet, ma belépek és látom, hogy ugyan megjött a fizetésem, de a keretemet úgy visszavették, hogy mindössze 50 ezer forintot tudok költeni jövő január elejéig. Ojjé pont decemberre!


Engem ráadásul nem is értesítettek, se előre, se utólag, csak megláttam.


Nyilván logikus és a bank szempontjájból érthető, de azért elég nagy kibäszás, mikor szó nélkül ide-oda tologatják. Anno nekem is 800 ezres keretem volt. Már rég nincs akkora, de most azért kicsit ledöbbentem mikor beléptem és láttam, hogy teljesen visszavették, még arról is, ráadásul pont most. Remek. Mondjuk legalább nem nullára!


Még jó, hogy máshonnan is kapok pénzt.

2014. dec. 2. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

Persze vannak olyanok, akiknek égető szükség az új tv mondjuk, de a legtöbb ember nem jókedvében használja fel a hitelkeretet.


Az pedig, aki kijön a fizetéséből manapság, szerencsés. Aki még félre is tud tenni belőle, az ritka, mint a fehér holló. Legalább is biztos nem minimálbért keres. De sajnos a kispénzűek vannak többségben.

2014. dec. 3. 09:28
 16/16 anonim ***** válasza:
Nálunk a hitelkeret nincs túl lépve és mégis a két utolsó hónapban a teljes családipótlékot elvette az otp bank.Tizedike lenne a kifizetés de ő már másodikán von.Ilyet megtehetnek az otp-nél?Minden hónap 10.-én a bérből levonja amiben meg van eggyezve,akkor miért nyúl a családihoz?Látnia kellene az otp-nek,hogy az családipótlék és nem kereset.Mások is járnak így,mint mi?:(
2023. márc. 1. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!