Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Szerintetek jó ötlet a közös...

Szerintetek jó ötlet a közös bankszála? (többi lent)

Figyelt kérdés

Én 20 éves leszek, a barátnőm 20 éves múlt. 6 éve vagyunk együtt. Az eljegyzés nyáron megvolt. Az esküvőt tervezzü és arra spórolnánk.

Egyébként már 3,5 éve dolgozunk illetve én érettségi után az első szakmán 3. félévemet a barátnőm szintén érettségi után, de már második szakmáján az 1. félévét végzi.

A Diákmunkával, a (szakiskolai) Ösztöndíjjal valamint a Családi pótlékkal együtt kb. 190-210 ezer forint bevételünk.


Szerintetek jó ötlet a közös bankszámla vagy sem? A közös számla megnyitása esetén a munkaszerződést valamint tanulószerződést is kellene ill. lehet módosítani?



2014. nov. 25. 12:13
 1/5 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem nem jó ötlet. Nem osztanám meg senkivel a bankszámlámat.
2014. nov. 25. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha együtt terveztek, nincs hátránya. El kell dönteni, hogy vagyonközösség van, vagy nincs. Szerződést nem kell módosítani, szólsz nekik, hogy holnaptól az új számra utaljanak, ennyi. Nekem is közös számlám van a párommal. Ha kérdés, akkor inkább azt vizsgáld meg, hogy előnye van-e a számotokra a közös számlának. (Spóroltok pár ezret havonta.. Könnyebben kvalifikáltok ingyenes számlacsomagokra.)
2014. nov. 25. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
77%
Én nem tenném. Szerintem jobb ha nyittok egy közös számlát IS, és megbeszélitek hogy azon gyűjtitek a pénzt, mindenki beletesz havi pl 50 ezret.
2014. nov. 25. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nekünk volt/van. Elváltam, sok vele a baj, de összességében nem bántam meg. Persze az is kell hozzá, hogyha szétmentek az egyik ne használja ki a lehetőségeit a másik hátrányaira.


Az előttem lévő válasza nem rossz megoldás. Talán ésszerűbb.

2014. nov. 25. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Én csak azt tudom mondani, hogy ha tényleg hosszú távon együtt képzelitek el a jövőtöket akkor ésszerűbb a közös számla, de a másik oldalban a #4-nek igaza van. Ha külön mentek akkor is meg kell legyen az az önkorlát, hogy csak ahhoz nyúltok ami a számlán levő pénzből a tiétek.


A #3 válaszolóval azért nem értek egyet mert ahhoz hogy bármennyit utaljanak az költségbe kerül. Ahogyan az is ha a felvett pénzt egy másik számlára beakarják fizetni.


A kérdésedben említett összeg a kettőtök össz bevételét tartalmazza akkor még egy nagyon jó önkorlát is lenne a közös számla, mert annál is max. 2 felvétel és max. 150 ezer forintig ingyenes a készpénzfelvétel. E felett fizetni kell érte. A jelenlegi esetben ez is havi 40-60 ezer forintos spórolást jelentene. (Jelenleg ugye kb. 85-105 ezer Ft. bevételetek van fejenként és 2 külön számla. Azaz minden pénzt felvehettek ingyen ha ez a lépés 2 felvételből megtörténik.)

2014. dec. 11. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!