Jó ötlet a diákhitel?

Figyelt kérdés

Egyetemre szeretnék menni, de anyám előállt azzal hogy nem tudja(nem is akarja) fizetni az ott lakást(állami támogatottra pályázok).

Levelező tagozatról szó sem lehet, eddig is kimaradtam minden jóból,nem szeretnék ebből is kimaradni és megsavanyodni 25 éves koromra.


2014. jan. 22. 21:16
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
40%
Nem jó 5 let csak ha muszaly akkor vedd fel én már megbántam
2014. jan. 22. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
44%
Én 6 évig nyögtem mire visszafizettem. Marhaság volt. Ha munkanélküli leszel, akkor is fizetned kell, az se érdekli őket ha éhenpusztulsz közben. Szerintem ha nem muszáj, akkor hagyd ki, később még örülni fogsz neki. Sokan eladósítják magukat fiatalon, aztán meg lesnek hogy később miért megy nehezebben az élet...
2014. jan. 22. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
46%

Ha lehet ne tedd. Én felvettem anno, mégsem tudtam befejezni a sulit az anyagiak miatt.


Évekig nem csökkent a tartozás, hanem évről-évre nőtt, hiába fizeted az alap összeggel a törlesztést rendesen.


Ha újra tehetném, azt tenném amit most.


Levelezőn, költségtérítésesként, külföldi szezonális munka mellett végzem el. Van elég pénzed fedezni a költségeidet, nyelvvizsgával sem lesz gondod diploma előtt, tapasztalatot és kapcsolatokat szerzel és nem köt a hallgatói szerződés arra, hogy vagy 5 évig itthon dolgozol jóval kevesebbért, vagy visszafizeted a tandíjat.

2014. jan. 22. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
71%

Nem éri meg, csak akkor, ha másképp nem tudod megoldani, és a szerzett diploma ér annyit, hogy felvegyed egyáltalán.


Ha olyan a szociális helyzeted, fogsz kapni szoctámot, mellette tanulj jól, mert sok egyetemen magasak a tanulmányi ösztöndíjak is. Ez valószínűleg még nem lesz elég, mellette vállalj diákmunkát. Ha olyan helyet találsz, ahol napi 8 óránál többet is lehet dolgozni, akkor akár csak hétvégéken dolgozva is fenn tudod magad tartani. Én az őszi félévben átlagosan havi 100-130 órát tudtam dolgozni, de 60-80 óra munkának a szoctám mellett szerény életvitellel elégnek kell lennie.


Nyáron pedig menj ki külföldre dolgozni, úgy össze tudsz gyűjteni annyi tőkét, hogy ne kelljen nyomorognod.

2014. jan. 23. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
62%

Itt most azok pontoztak le akik felvették és most másoknak is rosszat akarnak.

A Diákhitel nem jó ötlet. Hatalmas segget kerítettek az egésznek, azért hogy valakik megint jól járjanak, de azok NEM a diákok!

2014. jan. 23. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
87%

A diákhitel lehet jó is! De nem kroatisztika-altajisztika szakon, meg történelem-magyar tanári szakon. Olyan szakra vedd fel, ahol minél biztosabb az elhelyezkedésed.


Akik gondban voltak/vannak a diákhitel visszafizetésével, azok többnyire alacsony (kezdő)fizetéssel helyezkedtek el és azt képzelték hogy a minimális törlesztőt elég fizetniük. Csak ilyennek találkoztam eddig.

Ha az egyetem elvégzése utáni 3-5 évben szerinted 150 ezer körül, vagy kevesebbet fogsz keresni, akkor lehet gondod az elején azzal, hogy "nem akar csökkenni a hitel", meg "rossz dolog a diákhitel".


Én az akkor lehetséges maximumot, 200 ezer/félévet vettem fel 10 félévre (2 millió) és érdekes módon kevesebb mint 2 év alatt sikerült az egészet visszafizetnem. A 2 millió forint diákhitelemet visszafizettem kevesebb, mint 2 év alatt! Hogy?

A bevételeim egyetem után 250 ezerre rúgtak 1 hónapban és egyszerűen annyit csináltam, hogy havi 100-110 ezret törlesztettem a diákhitelből, tehát áldozatot hoztam és a fizetésem harmadát-felét majdnem 2 évig a diákhitelbe raktam. Egyébként én is még így is a felvett 2 millióra 2,5 milliót fizettem vissza.


Szóval még egyszer. A "trükk": Keressél sokat diploma után egyből (minimum 150 ezret, de inkább 200 ezertől) és ne sajnálj kb. 2 évig havi 100 ezret betörleszteni a diákhitelbe.


Én pénzügy-számvitelre jártam és összejött a dolog. Azt gondolom aki mérnök, informatikus, fizikus, vagy gazdasági területen végez, annak teljesen reális alternatíva a diákhitel. Nem nehéz belegondolni, hogy mennyit kereshetsz később és abba sem, hogy melyik szakra járva lehetsz ambiciózus a jövendőbeli fizetéseddel kapcsolatban és hol nem.

2014. jan. 23. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
0%
Én életem végéig bocs a nyugdíjkorhatár eléréséig fogom fizetni a minimumot. És akkor eltörlik . Most kimondva sok hogy 3 millát görgetek már de ha nyugdijas leszek akkor úgyis szevasz elengedik dolgozni meg sose fogok 5600 ft meg nem a vilagvege rezsire is elmenne.
2014. jan. 23. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Miért nem fogsz sose dolgozni?
2014. jan. 27. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
0%
Mert a férjem eltart
2014. jan. 27. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
70%
ÉS ez neked jó? Mármint úgy legbelül jó érzés, hogy semmit nem csinálsz max neveled a gyerekedet ha van? Ami természetes dolog de a gyerek is egyszer felcseperedik
2014. jan. 28. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!