Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha veszek fel a Providenttől...

Ha veszek fel a Providenttől hitelt, kis összegre gondolok, akkor azt hetente kell törleszteni, vagy fizethetek havonta?

Figyelt kérdés

2014. dec. 23. 10:26
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
42%

Hetente


De az a kis összeg nagyon sokba kerül ezt ne feledd !


"Garantáljuk hogy emlékezetes lesz ez a karácsony!"


Persze, még 2 év múlva is ezt a hitelt fogod fizetni !

2014. dec. 23. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
50%
Mi értelme ezeknek a hiteleknek? Nem volt elég a devizahiteles tanulság? Be kéne tiltani ezeket a pofátlan kamatú "uzsiora" kölcsönöket, sokan bedőlnek neki.
2014. dec. 23. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
14%

A Provident sem számol fel több kamatot, mint a Bankok. Csak azért hiszik ezt, mert náluk rövid a futamidő.

Kis összegnél a futamidő sem szokott hosszú lenni, és hetente kell fizetned.

2014. dec. 23. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
49%
Nem ez a lényeg, hanem 100-200 ezret össze lehet spórolni kis odafigyeléssel, és nem kell 50-100 ezret kidobni az ablakon kamatokra.
2014. dec. 23. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
51%
A Provident csak akkor szívás, ha otthoni szolgáltatást veszel igénybe. Ha nem veszed ezt igénybe, akkor egy 200.000-es hitelnél 237.000 Ft-ot fizetsz vissza, ami abszolút vállalható. Aki meg otthonába kéri a hitelt, az valóban a gatyáját is ráfizeti.
2014. dec. 23. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek,át gondoltam,mellőzöm.
2014. dec. 23. 12:02
 7/16 anonim ***** válasza:
56%

"Nem ez a lényeg, hanem 100-200 ezret össze lehet spórolni kis odafigyeléssel, és nem kell 50-100 ezret kidobni az ablakon kamatokra."


A hitel sosem arról szól, hogy valamit összespórolva éri meg megvenni, hanem hitelre. A hitel arról szól, hogy vedd fel, ha jobban jársz, mintha összespórolnád. Elromlott a hűtőd. Veszel hitelre, vagy megvárod, amíg összespórolod. Műtétre van szükséged. Megoldod hitelből, vagy vársz, amíg összespórolod. Tandíjra kell a pénz. Diákhitel, vagy összespórolod.


Nem kérdés, a hitelnek van létjogosultsága, nem kell mindent összespórolni. A baj akkor van, ha kellő információk hiányában veszik, vagy nem veszik fel a hitelt. Infóhiányban felvenni hitelt, lásd devizahiteles szívások. Infóhiányban NEM felvenni hitelt, lásd provident kamatokkal kapcsolatos téves információk. 100ezret felveszel providenttől, nem 50-et dobsz ki kamatra, hanem 9 hónap alatt 12ezer forintot.


A kérdés, hogy megér-e neked havi ~1500 forint kamatot, hogy MOST vehess hűtőt, számítógépet, sílécet, vagy amit akarsz, vagy jó neked 8-9 hónap múlva is.


Ennyi.

2014. dec. 23. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
50%

ma 12:26

Ezért kell tartalékot hagyni, h ha vmi balul üt ki pl elromlik a hűtő, akkor ne kelljen a providenthez rohanni.Egyébként hallottál már részletfizetésről?Nem kell hitelt felvenned az új hűtőhöz.Az üzletnek is törleszthetsz(gyakran rá sem fizetsz, vagy max + 1 havi részlettel) nem kell külsőstől felvenni semmit.Emellett addig kell nyújtózkodni amíg a takaró ér.És ha pl már nincs pénzed új sílécre akkor minek akarsz menni síelni?A kirándulást miből tervezed finanszírozni?Illetve akkor arra honnan volt pénz?

Hitelre szerintem annak van szüksége aki pl. házat, telket, vállalkozást szeretne.Ezek olyan nagyságrendű összegek amiket 1 átlag fizetésű ember megtakarítása nem fedez.

Felesleges holmikra meg mint az új Iphone meg a 55"-os UHD TV kareszra nem kell hitelt felvenni.

2014. dec. 23. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
55%

ma 12:52


"Ezért kell tartalékot hagyni, h ha vmi balul üt ki pl elromlik a hűtő, akkor ne kelljen a providenthez rohanni."


NEM MON-DOD! Képzeld, én házat, kocsit és vállalkozást is hitel nélkül finanszíroztam, most is van elég tartalékunk, hogy megéljünk jóóóóóóóóóóó sokáig minden jövedelem nélkül. De nem ez volt a kérdés, én sem erről írtam.


"Egyébként hallottál már részletfizetésről?Nem kell hitelt felvenned az új hűtőhöz.Az üzletnek is törleszthetsz(gyakran rá sem fizetsz, vagy max + 1 havi részlettel) nem kell külsőstől felvenni semmit."


Na, te pénzügyi zseni! Számolj már kicsit! Ha részletre veszel hűtőt, mondjuk 11 havi egyenlő részletre, fizetsz 11*10ezret, az mennyivel előnyösebb ajánlat, mint a fenti provident?


Amúgy te még nem találkoztál azzal az esettel, hogy azoknál a boltoknál, ahol részletfizetés van, ott drágább a hűtő?


"Emellett addig kell nyújtózkodni amíg a takaró ér.És ha pl már nincs pénzed új sílécre akkor minek akarsz menni síelni?A kirándulást miből tervezed finanszírozni?Illetve akkor arra honnan volt pénz?"


Na jó, hagyjuk már! Leírtam, az a kérdés, megér-e havi 1500-at, hogy MOST vásárolhass, ahelyett, hogy jövőre. És ezt sem neked, hanem a hitelen gondolkozónak kell megválaszolnia, úgyhogy hagyjuk a többi kérdést.


"Hitelre szerintem annak van szüksége aki pl. házat, telket, vállalkozást szeretne."


SZERINTED. Na szerintem meg bárkinek. Ha olyan szűklátókörű lennék, mint te, akkor pusztán azért, mert *nekem* ezek miatt sem volt szükségem hitelre, ítélkezhetnék a te hitelfelvételi szokásaidról, gondolataidról. Szóval szerintem nyugodtan tartsd meg magadnak, hogy SZERINTED mire érdemes hitelt felvenni. Én gondolkodás nélkül felvenném a hűtőre is, a tanulásra is és a műtétre is. Te meg nem. Rendben. Senkit nem érdekel.


"Ezek olyan nagyságrendű összegek amiket 1 átlag fizetésű ember megtakarítása nem fedez. "


Hja, hallottad, hogy a világ nem átlagokból áll? Aki jobban él, annak semmire nem kell a hitel, aki kevésbé, annak több mindenre.


"Felesleges holmikra meg mint az új Iphone meg a 55"-os UHD TV kareszra nem kell hitelt felvenni."


Hát, úgy látszik van, amiben egyetértünk...

2014. dec. 23. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
9%

"NEM MON-DOD! Képzeld, én házat, kocsit és vállalkozást is hitel nélkül finanszíroztam, most is van elég tartalékunk, hogy megéljünk jóóóóóó sokáig minden jövedelem nélkül. De nem ez volt a kérdés, én sem erről írtam. "


Köszönjük h megosztottad velünk h mennyire "gazdag" vagy.Amúgy ki kérdezte?És kit érdekel?Azért írtam a tartalékot amit ironikusan kifiguráztál, mert szinte jelentéktelen dolgokat soroltál fel, amit 1 előrelátó ember képes megtakarításból finanszírozni.


"Hja, hallottad, hogy a világ nem átlagokból áll? Aki jobban él, annak semmire nem kell a hitel, aki kevésbé, annak több mindenre. "


Nem, nem hallottam.Hiába nem tetszik az átlagban való gondolkodás, mindent így számolnak/mérnek.És igen is az átlag ezeket a dolgokat nem feltétlenül tudja zsebből kifizetni.És most magyar átlagról van szó, nem pedig a német vagy vmi más nyugati ország átlagáról, még mielőtt belekötnél.


"SZERINTED. Na szerintem meg bárkinek. Ha olyan szűklátókörű lennék, mint te, akkor pusztán azért, mert *nekem* ezek miatt sem volt szükségem hitelre, ítélkezhetnék a te hitelfelvételi szokásaidról, gondolataidról. Szóval szerintem nyugodtan tartsd meg magadnak, hogy SZERINTED mire érdemes hitelt felvenni. Én gondolkodás nélkül felvenném a hűtőre is, a tanulásra is és a műtétre is. Te meg nem. Rendben. Senkit nem érdekel. "


Attól még h TE nem írtad oda, h SZERINTEM attól még ugyan úgy a véleményedet írtad le, nem látom a "tudományos alap"-ot ami alapján véleményeztél.Egyébként meg te sem a kérdésre válaszoltál.


"Én gondolkodás nélkül felvenném a hűtőre is, a tanulásra is és a műtétre is. "

Egész nyugodtan, az ilyen gondolkodás végett volt a gazdasági válság is(no meg némi + mutyizás végett.De főleg a felesleges rongyrázás volt a kiváltó ok.De ezt most hagyjuk.Most nekem támadhatnál h de te szükséghelyzetről írtál.Én meg azt mondom, h ne gondolkozz végletekben.A legtöbb ember nem műtétekre vesz fel hitelt.Pláne nem a providentől.Akiről ugye a kérdés szól).Csak azt nem értem, h aki állítása szerint mindent zsebből fizet, meg "van elég tartalékunk, hogy megéljünk jóóóóóó sokáig minden jövedelem nélkül" az mit keres 1 ilyen kérdés alatt?És minek oltogat, ha ő maga sem válaszolt a kérdező által feltett kérdésre.

2014. dec. 23. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!