Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha veszek fel a Providenttől...

Ha veszek fel a Providenttől hitelt, kis összegre gondolok, akkor azt hetente kell törleszteni, vagy fizethetek havonta?

Figyelt kérdés

2014. dec. 23. 10:26
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
55%

"az átlag ezeket a dolgokat nem feltétlenül tudja zsebből kifizetni"


Így van. Az átlag a hűtőt sem tudja kifizetni zsebből. Beszélhetünk arról, hogy ez jó-e, vagy sem, de attól még ez egy jelenség. A hitel azok számára, akiknek nincsen megtakarításuk, lehetővé teszi, hogy havi 1500 forintos felárért cserébe 8-9 hónappal előbb vehessünk mondjuk hűtőt. Szerinted nem éri meg, szerintem meg megérheti. Ez a vita tárgya, jól értem?


"Attól még h TE nem írtad oda, h SZERINTEM attól még ugyan úgy a véleményedet írtad le"

Nézd csak meg, mire írtad ezt? 5 sorral előtte írom: "Na szerintem meg bárkinek."

Feladat: találd meg a mondatomban a 4 szó közül a "szerintem"-et. Szintidő: 1 perc.


"az ilyen gondolkodás végett volt a gazdasági válság is"

OH, tényleg? :) Mit tudsz te erről?


"A legtöbb ember nem műtétekre vesz fel hitelt."

Én azt mondom, hogy neked semmi közöd ahhoz, hogy ki mire veszi fel. Egyetlen feladatod lenne, a korrekt tájékoztatás. A hitelellenes puffogás helyett tájékoztatni az embereket, hogy milyen feltételekkel tudnak hitelt felvenni, hogy mennyibe kerül az nekik. Ők meg majd eldöntik, hogy megéri-e nekik... Talán nem kellene az értékrendedet rájuk erőltetni, hogy "demárpedig a lapostévére hülyeség a hitel". Szerintem is az, de megbeszéltük, véleménye mindenkinek van. Talán érdemes lenne tények mentén érvelni...


"Csak azt nem értem, h aki állítása szerint mindent zsebből fizet"

Képzeld el, nem fizetek mindent zsebből. Van pl. hitelkártyám, ami ügyesen használva pénzt hoz nekem. Nem ügyesen használva meg olyan kamata van, mint minden más hitelkártyának, és mint a providentnek. Tovább megyek, képzeld, egy csomó mindent előbb megvásárolok, használok, és csak utána fizetek ki! Ilyen pl. a telefonom is. Nem tudom, te hogy vagy vele, de én azt is utólag fizetem. Igen, minden hónapban erőn felül telefonálok, aztán a másik hónapban meg kifizetem. Te ezt is ördögtől valónak találod? Te feltöltőkártyás vagy, ugye? Ilyen még a villanyom és a vizem is. Te hogy fizeted ezeket? Előre összespórolod? Na hagyjuk is.. ;)

2014. dec. 23. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
24%

Az eredeti kommentárod kapcsán írtam, h nem írtad oda h "szerintem", ahol is a saját véleményedet írtad le.Erre reagálva én leírtam a sajátomat.Amire neked az volt a reakciód, h senkit nem érdekel.De vajon a tiéd kit érdekelt?Hmm érdekes...(csak mivel ismétlem, nem a kérdésre válaszoltál.)

Egyébként meg pont erről szól az oldal.Ritkán olvashatsz itt tényeket.A véleményed kérdezik meg.Nekem pedig ez a véleményem.Neked nem, ok.

Én nem preferálom a hitelt addig amíg a dolgok megoldhatók másként is.Nem tartom ördögtől valónak, amennyiben valaki ésszel nyúl ehhez a lehetőséghez.

Lényegében erről szólt a legelső kommentem is összefoglalva.

"Talán nem kellene az értékrendedet rájuk erőltetni" Nem tudom ki próbálja a másikra erőltetni inkább az értékrendéjét...

"Talán érdemes lenne tények mentén érvelni... " épp erre hívtam fel a figyelmed, h te sem tények alapján érvelsz.

De erre és a "OH, tényleg? :) Mit tudsz te erről? " mondatodhoz annyit h ajánlom figyelmedbe a " Válság a Wall Streeten" című dokumentumfilmet.

És komolyan a hitelre villany és víz fogyasztással kérkedsz?!Na ezt nem kommentálom inkább.

"Te hogy fizeted ezeket? Előre összespórolod?" Nem, kérlek én a fizetésemből fizetem ezeket.

Viszont ha már elkezdtél személyeskedni, akkor komolyan érdekelne, h milyen vállalkozása lehet 1 ilyen arrogáns embernek?Aki agresszív és minden mondatban támadást lát?Gondolom te az az ember vagy, aki azt hiszi h minél jobban üvölt annál nagyobb igaza van.

Na, részemről lezártam ezt a vitát a semmiről. ;)

2014. dec. 23. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

"ahol is a saját véleményedet írtad le"


Hát, látod, nagyot tévedsz. Azt írtam le, hogy mindenki döntse el, hogy megéri-e neki felvenni, vagy sem. Ez nem vélemény. Meg leírtam tényszerűen, hogy mennyibe kerül mondjuk a provident. Ez sem vélemény.


Te kezdted azzal, hogy SZERINTED kinek mire érdemes felvennie... SZERINTEM döntse el mindenki, és ne szólj bele.


"Ritkán olvashatsz itt tényeket."

Ez igaz, és eléggé sajnálom is. Főleg, ha igazából tényekre kíváncsi a kérdező.


"Én nem preferálom a hitelt addig amíg a dolgok megoldhatók másként is.Nem tartom ördögtől valónak, amennyiben valaki ésszel nyúl ehhez a lehetőséghez. Lényegében erről szólt a legelső kommentem is összefoglalva. "


Igen? Nézzük azt az első kommentet:

- "Ezért kell tartalékot hagyni": HITELELLENES

- "nem kell külsőstől felvenni semmit": HITELELLENES (persze a bolttól felvett hitel az jó... wtf?)

- "addig kell nyújtózkodni amíg a takaró ér": HITELELLENES

- "Hitelre szerintem annak van szüksége aki ...": ergo minden más célra HITELELLENES

- "Felesleges holmikra meg mint az ...": te mondod meg mi felesleges, és arra HITELELLENES


Hol is írod azt, hogy jó dolog ésszel felhasználva?


"Nem, kérlek én a fizetésemből fizetem ezeket."

AH! Előre kifizeted, vagy utólag fizeted? Mindenki a fizetéséből fizeti a hűtőt is. Van, aki előre, van, aki utólag. Neked bajod van az utólag fizetéssel, szeretném megérteni, hogy miért. A villanyszámládat előre fizeted, vagy utólag?

2014. dec. 23. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 Fürgenyíl válasza:
Angliában hetente van fizetés, úgy hozták át a pénzügyi modellt "Badarországba", hogy a fizetési módot meg sem változtatták. Ha lehet ne vegyél tőlük hitelt.
2014. dec. 26. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Nem olvastam végig az eddigi kommenteket, de saját tapasztalatból annyit tudok mondani, hogy

a. - ha nem az otthoni szolgáltatást veszed igénybe, akkor a kamatok nem (sokkal?) nagyobbak, mint más kölcsönök esetében. Ettől az ügyintéző még kiszállhat, és megköthetitek otthon a szerződést, csak a fizetési mód megállapításánál kell arra vigyázni, hogy pl. neten keresztül fizess és ne az ügyfeles jöjjön mindig házhoz a részletekért.

b. Nem kell feltétlenül hetente törleszteni. Ezt a jogszabály sem engedi. Pontosabban: egy hónap késedelmi idő mindenkinek jár, ami azt jelenti, hogy ha havonta fizetsz 4 heti törlesztőrészletet, az is oké. Itt ez egy plusz lehetőség, ha akarsz, élhetsz vele, de egyébként fizethetsz havonta is.

2014. dec. 28. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Jól döntöttél, hogy inkább mellőzöd. Vannak olyan helyzetek, amikor szükség van hitelre, de vallom, hogy hitelt az vegyen fel, akinek van pénze. Még ha ez elsőre logikátlannak is tűnik.

Ha amúgy is kis összegről volt szó, inkább szedd össze megtakarítással!

2015. jan. 21. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!