Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mi a külömbség bankszámla és...

Mi a külömbség bankszámla és bankkártya között?

Figyelt kérdés
Melyik tudja azt, hogy beteszed a pénzed és kamatozik? Bocs az előbbi primitív megfogalmazásért, elég fáradt vagyok :D

2015. febr. 2. 17:34
 1/7 anonim ***** válasza:
37%
Bankkártya bankszámlához tartozik. Bankszámla nélkül nincs bankkártya (csak hitelkártya), bankkártya nélkül viszont van bankszámla.
2015. febr. 2. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Értem, tehát a bankkártyával lehet fizetni üzletekben, kp. helyett, és bankszámlával meg interneten esetleg, vagy paypalra lehet küldeni számláról a pénzt? Még 1 kérdés, a bankszámlára, ha feltöltöm a pénzt az kamatozik? Diákszámlákat nézegettem de nem írnak havi kamatot. Köszi a választ...
2015. febr. 2. 17:51
 3/7 anonim ***** válasza:
A folyószámládon levő pénz (amit a bankkártyáddal tudsz képhez kapni), az önmagában a folyószámlán nem kamatozik. Ahhoz le kell kötni, vagy értékpapírba fektetni, stb sok lehetőség van. Hogy mi mennyit kamatozik, milyen lehetőségek vannak, a konkrétumokat a bankban tudják neked megmondani.
2015. febr. 2. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

A bankszámla, amin a pénzed van. A bankkártya egy eszköz, amivel tudod használni a pénzt.


És külöNbség.

2015. febr. 2. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
köszi :D tényleg..:D
2015. febr. 2. 18:54
 6/7 anonim ***** válasza:
Ideje lenne már bevezetni az általános iskolákban a pénzügyek oktatását...
2015. febr. 3. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
hát igen...de tudod mikor fogják..soha. addig jó a hatalmon lévőknek amíg a rendszernek dolgoznak a kis büdös 14 évesek, és akkor 20 éves korukra nem fogják kitanulni azokat a módszereket amikkel versenyképesek lehettek volna a pénzügyi hatalmon lévőkkel szemben. az (a+b) nek szerintük több értelme van, a gyerekek meg elfogadják és mint a kisbirkák meg is tanulják. bocs, nem szerettem volna ennyire belemenni :D
2015. febr. 4. 16:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!