Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Otp-nél milyen lakáshitelt...

Otp-nél milyen lakáshitelt érdemes felvenni? Többi lent!

Figyelt kérdés

1.2 millióért tudnék egy takaros kis lakást vásárolni,de fogalmam sincs hogy mi ennek a menete...

Valamint kell jelzálog valamire?

Valamint mennyi kezes kell?



2015. febr. 21. 17:33
 1/9 Gábor t ***** válasza:

Szia. Be kellene menned egy otpfiókba és ott megmondják.

A jelzálog szerintem kell, hogy kezes, adóstárs kell e az kereset függő.

2015. febr. 21. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Egy ilyen kis értékű lakás szerintem nem lesz jó fedezetnek, ezért ha lakáshitelt szeretnél, ahhoz kell majd egy másik, nagyobb értékű ingatlan, amire jelzálog kerül. Személyi kölcsönt is felvehetsz, de az jóval drágább, ezért azt nem ajánlom.

5 éves kamatperiódusú lakáshitelt javaslok hosszú futamidővel (vagy LTP kombihitelt) ami mellé ajánlok egy Lakástakarék pénztári megtakarítást, amivel a 4-5 év múlva díjmentesen végtörleszthető a hitel.

2015. febr. 22. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Tehát ha fedezet nincs,akkor kelleni fog kezes? Egyébként kb 2 milliót szeretnék felvenni!.. Amit nettó jövedelmem kb 100-110ezer! OTP-nél szeretnék lakáshitelt felvenni! Első lakásvásárlás!


Várok még válaszokat!! Köszönöm!

2015. febr. 22. 12:06
 4/9 A kérdező kommentje:
A lényeg az,hogy nincs olyan ingatlan, amire fedezetet tudnánk rátenni! A nagy családi házon már 15 éve van fedezet..
2015. febr. 22. 12:12
 5/9 Gábor t ***** válasza:
Szia amit meg akarsz venni az is jó fedezetnek, de azt a banki értékbecső mondja meg , hogy mennyit ér, esetleg kell önerő is.
2015. febr. 23. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Miután a megvásárolandó lakás az értéke miatt nem lesz jó fedezetnek, egyéb ingatlant pedig nem tudsz felajánlani, így nem vagy jogosult lakáshitelre. (Azért a családi házat érdemes lenne megnézetni, hátha tovább hitelezhető, ha már 15 év eltelt a hitelből.)

Ilyen kis jövedelemmel egyrészt nem kapsz fedezet nélküli személyi kölcsönt, másrészt nem is szabad beleugrani egy magas kamatú hitelbe, az viszont még lehet járható út, hogy a nagy családi házra kaphatsz még hitelt.

2015. febr. 23. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Gábor t ***** válasza:
A 110ezer elég lehet én anno 90ezer nettóra kaptam hitelt ,és havi 30ezer tőrlesztésig nem is kellet volna adós társ, persze nem akartam 25 éves hitelt ezért 45ezer lett havonta 25%önerővel a kinézett ingatlan fedezetével.
2015. febr. 23. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Gábor t ***** válasza:
4,2-őt vettem fel és 1,4 volt az előtakarékosságom.kb. 8 lesz a vége.
2015. febr. 23. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Gábor, neked brutál rossz konstrukciójú hiteled lehet, ha 4,2M Ft-ra, havi 45E Ft részlettel 8M Ft lesz a visszafizetendő. Ez egy HUF alapú lakáshitel? Mennyi a kamatod?
2015. febr. 23. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!