Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » A Cib banktól valaki kapott...

Axibácsi kérdése:

A Cib banktól valaki kapott már elszámoló levelet, esetleg vissza pénzt?

Figyelt kérdés
2007-es frankos autóhitelem van 10 éves futamidő.Az első hat hónapban kétszer emelt referenciakamatot a bank.5,5%-ról 7.5%-ra.Levél még nem jött, de most a felét emeli le a számlámról a bank, mint amennyit szokott. Eddig a dupláját fizettem havonta kb, mint a felvételkori törlesztés volt:(

2015. ápr. 16. 10:28
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/213 anonim válasza:
100%

Nekem 2007-es EUR szabad felhasználású hitelem van,a rögzített árfolyamon forintosítás előtt 11 Mft, élő és 30 éves futamidejű. Az internetbankban 500 000 Ft-tal kevesebb tőkém látszódik forintosítás után.


Nálam a kamatot már az első 6 hónap után megemelték és 2 év után madnem a duplájára emelkedett. Ha a kezdeti kamatot vesszük alapul, én gyakorlatilag havonta átlagosan 25 000 Ft-tal több kamatot fizettem, mint kellett volna kb. 90 hónapon keresztül és mindezt kamatos kamattal kell kalkulálni.


Elkészítettem egy táblázatot hónapról-hónapra, hogy mennyi túlfizetésem volt az adott hónapban és a számításaim szerint 2 800 000 Ft körül kellene a tőkének csökkennie. A mfor.hu forintosítási hitlekalkulátora is hasonló összeget hozott ki nekem, tehát az internetbankban látható tőkecsökkenés még nagyságrendileg sincsen köszönőviszonyban, hogy mennyivel kellene a tőkémnek csökkenie.


Van 2 CIB lakáshiteles kollégám és nekik is csak elenyésző mértékben csökkent a tőkéjük, ezek alapján én azt gondolom, bár olvastam, hogy szerintük mindenkinek jóvárták már a hitelét, de ezek nem lehetnek a végleges számok.


Az is elgondolkodtató, hogy a 200 000 ügyfélkörrel rendelkező CIB (amelyből 70 000 banki a többi lízinges) saját kommunikációja szerint 24,7 Mrd forintot írt jóvá, ami 120 000 Ft/ hitelszerződés, amikor egy átlagos BBankos autólízinges 300eFt-ot kapott vissza, egy átlagos lakáshitele pedig 1,5 MFt-ot!!!

Tudtommal mind a BBbank, Erste vagy Raffeisen, tehát azok a bankok, akiknek hasonló nagyságrendű ügyfélkörük volt, mind 70-100 Mrd jóváírást tettek közzé idáig.


A fenti összegekből is látszódik, hogy valami nem stimmel az internetbankban látható összeggel, de szívesen várnám, hogy van-e valaki, akinek megfelelő mértékben csökkent a tőkéje...

2015. ápr. 17. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/213 A kérdező kommentje:

Úgy látom a hozzászólók között mindenkinek teljesen más és más fajta hitele van. Azon kívül, hogy deviza alapúak. A saját hitelemből kiindulva viszont lehet, hogy az árfolyam különbözetet bele kellene számolnod a túlfizetéseknél.Gondolom nem az első perctől kezdve rögzített volt.És még egy nagy különbség az autóhitel és a lakás vagy szabad felhasználású között, hogy autóhitelesek esetében már 70-90%-án túl vagyunk a vállalt futamidőnek. Az én éves lebontású törlesztőm az úgy néz ki , hogy a 10 éves hitelnek 7,5 év alatt kifizettem a kamat 95%-át.Ezek után fordult meg a dolog , hogy most már inkább a tőkét fizettetik velem. Nem akarok ezzel senkit jobban elkeseríteni, de egy 20-30 éves futamidő esetében ahol egynegyede pörgött még csak le , háááát a tőkéből nem sok csökkenhetett még először a kamatot fizettetik ki mindig.

Nem tudom, hogy mi sül ki ebből az egészből, de világmegváltás az nem lesz , sajnos. Úgy néz ez ki.

2015. ápr. 18. 07:13
 13/213 anonim ***** válasza:
100%
Véleményem szerint minden bank meredeken máshogy számol.Ismerőseim közt van 1,8 M felvett hitel autóra, 8 éve fizetik, a hátralék a fennmaradó két évre 1,5 M, így nem csökken a törlesztő. Egy másik ismerős eddig fizetett 30 ezret havonta, lecsökkent 3 ezerre az elkövetkezendő 2 évre.... Saját autóhitelünknél a CIB-nél a jegybanki alapkamat a vásárláskor 6% volt, 2 hónapon belül lett 7,5%. 2013-ban 2,8%, idén 1,89% volt, de a számlákban 7,5%-kal számolnak még mindig...Felháborító! Még az elszámolás előtti hónapokban is lehúzzák az utolsó bőrt is az emberről. Azért, hogy legyen miből kártalanítani az ügyfeleket?!
2015. ápr. 18. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/213 anonim ***** válasza:
Megérkezett már valakinek a levél?
2015. ápr. 22. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/213 A kérdező kommentje:

Levél még most sem jött :(

Kollégámnak tegnap jött meg,merkantil bankos, 3 millió autóhitel ,2006-ban vették fel. 427ezer mínusz lett.

2015. ápr. 22. 08:16
 16/213 anonim ***** válasza:
Nekem meg még semmi, mivel nincs számlám a banknál ezért csak malmozok még ide ér a levél.
2015. ápr. 22. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/213 gus76 ***** válasza:
Még itt sincs semmi, szerintem kitolják a végsőkig. Pedig nagyon sok múlik rajta...
2015. ápr. 22. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/213 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 2005 szeptemberbe vettem fel szabadfelhasználásu jelzáloghitelt 1.5 millio ft ot svàjci frankban 6 èvre 2009 juliusba kifizettem egy összegbe kb 750000 ft volt a maradék. Most az elszámolásnál 2015 március 13-án jováirtak a folyoszámlámon 93000 ft ot ennek a hitelnek az elszámolása miatt de a levelet mèg mindig nem kaptam meg.
2015. ápr. 22. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/213 gus76 ***** válasza:
100%
Azt mondta a hitel ügyintéző, hogy a levelet várjuk meg mert abban lesz a végleges, a netbankos még nem az. Ámen... Csak küldenék már.
2015. ápr. 22. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/213 anonim ***** válasza:
100%
Én voltam ma bent a Cib Bankba és azt mondta a hölgy, hogy a netbankos egyenleg az már végleges. És ő is csak nézett, hogy az 5 milliós hitelemet 8 millióra forintosították és ez már az elszámolással csökkentett összeg. Mondtam neki hogy a múlt hónapba tök jó volt a törlesztőm mert megközelített a kiinduló törlesztőt, viszont ebben a hónapban meg 15 ezerrel megint több volt. Azt válaszolta, hogy a múlt hónapban rengeteg hitelt elszámoltak és az a jó ahogy most vették le, vagyis szinte 5-6 ezer forinttal csökkent. :-( Ez van.
2015. ápr. 22. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!