Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Egy angol nő megvenné a...

Egy angol nő megvenné a laptopomat, és állítólag levonta már az összeget a bankja a számlájáról, letétbe van, míg én ki nem postázom Nigériába a laptomomat. Ez átverés lenne?

Figyelt kérdés
2010. febr. 20. 17:25
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Ez kamu.Nigériában nem árulnak laptopot?

szerinted a bankot érdekli,hogy postára adtad-e már?El ne küldd!

2010. febr. 20. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
100%
Ez egyértelműen átverés. Ne hogy kipostázd, főleg ne Nigériába!!! Aztán ha nem érkezik meg a pénz, hogy jársz utána, hogy szerzed vissza a géped? Sehogy..inkább MO-n add el.
2010. febr. 20. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Mond meg neki, hogy a budapesti posta már letétbe helyezte a laptopot, s már csak a pénzének kell beérkeznie a számládra, hogy minden menjen mint a katikacsapás...
2010. febr. 20. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Múltkor meg szintetizátort akart küldeni valaki Nigériába. Mi ez a nagy kereskedés, és miért pont oda???


A 419-es csalás, azaz a nigériai csalás külön bűnüldözési fogalom. Naponta kapok e-mailt, amiben 25 millió dollárt kapok, ha megadom a számlaszámomat és segítek a gépével nemrég lezuhant energiaügyi főmufti özvegyének, hogy hozzájusson a pénzéhez. Na ja, törlöm azonnal, olvasatlanul. Szerintem vigyázzatok a nigériaiakkal. Egy nagy fekete lyuk az az ország.

2010. febr. 20. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
2010. febr. 20. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
arról nem beszélve, hogy pont most nem küldenék oda még egy száll gyufát se, amikor katonai puccs volt, és seki nem tud semmit az országba, hogy hogyan működik
2010. febr. 20. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

A legegyszerűbben megtudod nézni,hogy kamu-e az egész..

Kérdezz meg a hölgyet,hogy hol van letétbe a pénze..(Paypal esetleg?) Ha megmondja,akkor csak fel kell hívni a bankot,és meg kell kérdezni,hogy X.Y nevű hölgy a te nevedre ennyi összeget tett letétbe..Szeretnél érdeklődni,hogy a pénz tényleg ott van,és hogy te mikor kaphatod meg...Ilyen esetben hamar kiderül,hogy csalással van-e dolgod.

Bár nekem így elsőre a NIGÉRIA szó nem tetszik...

Én valahogy úgy vagyok evvel,hogy aki Nigériában él,az nem egy picinyke ország hirdetését fogja olvasni(a világon sokan az se tudják,hogy van Magyarország)hanem valami közelebbit választ.Én sem nézegetem a Burkina Faso nyugat Afrikai ország hirdetéseit...

2010. febr. 20. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

És az sem egyértelmű, hogy egy angol nő, Nigériában, miért pont egy magyar laptopot akar megvenni?

Nincsennek rokonai angliában és akkor még csak letétbe se kellett volna helyeznie a pénzt. Tutti hogy kamu.

2010. febr. 20. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
El ne hidd, amit a csaló nő állít. Megszüntetni vele minden kapcsolatot és annyi. Bármivel kecsegtet, el ne hidd, kész átverés, oda lenne a laptopod örökre pénz meg sehol érte.
2010. febr. 20. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
2010. febr. 20. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!