Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hol lehet dollárt a legjobb...

Hol lehet dollárt a legjobb árfolyamon beváltani? (Csak legális megoldások érdekelnek)

Figyelt kérdés
2015. ápr. 25. 00:25
 1/10 A kérdező kommentje:
bocsánat elirtam forintot akarok dollárra váltani
2015. ápr. 25. 00:27
 2/10 anonim ***** válasza:

Általában ők dolgoznak a legkisebb árréssel.

A vételi és eladási árfolyam között, max. 1-3Ft van.

[link]

2015. ápr. 25. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
^^ Így van.
2015. ápr. 25. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

kicsit bonyolultabb a helyzet.

ez paypal vagy devizaszámla feltötésére kell.

de ha forintban fizetek oda nem túl jó az átváltás.

úgy néz ki amit ti mutattok, az jobb, kérdés hogy milyen plusz költségek lesznek mire a végére jutok.

2015. ápr. 25. 10:37
 5/10 anonim ***** válasza:

Leirhatnád inkább, hogy konkrétan mit szeretnél. Ha paypalon akarsz kifizetni valaki mást, akkor a legjobban akkor jársz, ha bankkártyával fizetsz és dollárban terheled a kártyád.

Ha belföldi banknál vezetett devizaszánlára akarsz pénzt befizetni, akkor átváltod a fenti cégnél és aztán viszed a bankba.

2015. ápr. 25. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Koplárovics Béci ***** válasza:

Paypalos vásárláshoz a legjobb áron a kártyakibocsátó váltja a pénzt, érdemesebb kártyával használni a Paypalt. Sőt, ilyenkor a legtöbb esetben semmilyen tranzakciós díj nincs.


Kártyával használatnál: az árfolyam egész korrekt (277-277,24 most a MasterCardnál), kártyás vásárlásnál nincs költség (némelyik kártyánál lehet), illetve a paypal sem számít fel díjat (mivel USD-ben terheltetem meg a kártyámat, így a MC váltja az USD-t Forintra, ami jobb árfolyam). Ja, és azonnali, nincs olyan, hogy marad egyenleg, csak annyit von le, amennyit fizetek. Tehát veszek valamit 20 USD-ért, az nekem most kicsit kevesebb, mint 5600Ft-omba kerül, és még ma ki van fizetve.


Utalásos használatnál: átutalod a Paypal-ra és fizeted az átutalás költségét. A Paypalra forintban érkezik, amit átváltasz USD-re (jelenleg 1USD=292Ft-ért!!! 277 helyett). És mivel előre nem tudod pontosan mennyi lesz 1-2-3 nap múlva a váltás, így többet kell utalnod, és marad egyenleged. Az előző 20USD példánál ez nekem több, mint 6000Ft-omba kerülne. Nyertem legalább 400Ft-ot, ami kb 9%...

2015. ápr. 25. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

igen eddig én is azt tapasztaltam, hogy csatolt kártyával a legjobb az áfolyam.

a kérdést azért tettem fel, hogy tud e valaki jobbat.

még az nem egyértelmű, hogy akkor az árfolyam a banktól függ vagy valami mástól?

(mi az hogy master card, minden master card kártyán ugyanaz az árfolyam, függetlenül attól, hogy melyik banknál van?)

a másik, van bank, ahol az utalás is ingyenes.

az unicreditbe utalás nélkül kb-ben befizetve van egy 350 Ft-os költség, de ez meg van hogy nem kerül ténylegesen levonva amit végkép nem értek.

viszont ebben az esetben a paypal váltja át dollárba ami szintén nem a legkedvezőbb.


a legjobbnak az tűnik, ha dollárra jobb árfolyamon váltom át a forintot valamilyen más úton, majd egyenesen a paypal számlámra juttatom a dollárt, a kérdés az, hogy ez utóbbi lehetséges e Magyarországon, ha igen, milyen költséggel?

2015. ápr. 25. 14:09
 8/10 A kérdező kommentje:
Szóval a kérdés nem az, hogy hogyan lehet megcsinálni, hanem, hogy hogyan a legkedvezőbb az árfolyam?
2015. ápr. 25. 14:13
 9/10 Koplárovics Béci ***** válasza:

"mi az hogy master card, minden master card kártyán ugyanaz az árfolyam, függetlenül attól, hogy melyik banknál van?"


Amikor a paypalon fizetsz kártyával, akkor megkérdezi még a paypal, hogy ő váltsa át a pénzt, vagy az eladó devizájában terhelje-e meg a kártyát. Ilyenkor azt kell választani, hogy az eladó devizájában. Így a Mastercard fogja váltani a pénzt, és igen, ez független attól, hogy melyik banknál van Mastercardod, a Mastercard már a számla devizájában (forintban) fogja lehívni a banktól a pénzt.


Olyat sajnos nem tudok, hogy Magyarországról közvetlen USD-ben tudsz feltölteni/betenni/utalni pénzt a Paypalra.

2015. ápr. 25. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszi, ezt azonban még mindig nem értem:


"Mastercard már a számla devizájában (forintban) fogja lehívni a banktól a pénzt. "


a számla devizájában, vagyis forintban.

De akkor nem a számlavezető bank árfolyamán hanem a mastercard árfolyamán?

a mastercard a kártya kibocsájtő és ez nem a bankkal azonos?

ha igen, akkor esetleg vannak más kártyakibocsájtók más árfolyamon? vagy ha igen akkor ezek közül is a mastercard a legkedvezőbb árfolyamú?

és vanna

2015. ápr. 25. 16:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!