Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Netes vásárlás esetén mire...

Ameoland kérdése:

Netes vásárlás esetén mire kell figyelni vásárlásnál, és a vámolásnál?

Figyelt kérdés

Most először szeretnék online vásárolni pár darab terméket Kínából,ahol a bankkártyás és a pay palos fizetés lehetséges. Melyik a biztonságosabb?

Illetve most olvastam,hogy bizonyos limiteken túl a behozatott tárgyakra vám és/vagy áfa adót terhelnek.

Az én vásárlási összegem 31$ lenne 1 $-os baleseti biztosítással összesen,és elvileg 22 euró alatt van vám és adómentesség. Megrendelhetem két részletben a kívánt darabokat gond nélkül? Illetve, az egyik tárgy 20$ értékű. a 22 eurós tűréshatáron belül a szállítási költségnek is benne kell lennie?



2015. ápr. 26. 03:25
 1/2 anonim ***** válasza:

1. akkor paypal inkább

2. a 22 EUR határérték akkor van, ha cégtől veszed. Magánszemélytől kicsit magasabb.

3. a 22 EUR a termék vételárára + postaköltség + akármilyen költségre vonatkozik.


Ha te tudod igazolni, hogy 22 EUR érték alatt van cakkumpakk, akkor minden esetben vám és áfamentes.

(kivétel jövedéki termék, illetve tiltott termék,

de ezeket azt hiszem, már meg sem kapnád)

2015. ápr. 26. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
De a postaköltséget a forgalmazó àllja.
2015. ápr. 26. 09:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!