Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Volt férjem helyett 7,5 éve...

Volt férjem helyett 7,5 éve fizetem az eredetileg 10 éves futamidejű svájci frankos hitelt, most végtörlesztettem. Fordulhatok-e jogorvoslatért azért, hogy a volt férjem kapta vissza az elszámolás után járó összeget?

Figyelt kérdés
Én zálogkötelezett vagyok a hitelügyletben, a Bank nem engedélyezte, hogy az én nevemre kerüljön a hitel. Kaptam volna vissza 184e Ft-ot, de ezt a volt férjemnek utalta a Bank, mondván, h. papíron ő az adós. Tehetek-e valamit?
2015. máj. 13. 08:35
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Ha tudod bizonyitani, hogy te fizetted a hitelt, akkor polgári peres úton nem csak a visszajárt összeget követelheted vissza, de az eddigi befizetett hitel összegét is.
2015. máj. 13. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Volt már válóper? A vagyonrendezésnél jelezted, hogy a férjed nevén lévő hitelt te fizetted?
2015. máj. 13. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Igen, már 2010-ben létrejött az egyezség és az ítélet is. A Bank viszont nem engedte, h. a nevemre kerüljön a hitel. Papíron tehát átvállaltam és törlesztettem is (most ki is fizettem), a gyakorlatban viszont a volt férjem simán elvette a visszatérítést, mondván, h. az ő nevén futott a hitel.
2015. máj. 13. 12:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!