A devizahitelesek miért emlegetik állandóan azt, hogy a felvett hitelük mennyi forintnak felelt meg?

Figyelt kérdés

Miért nem értik meg, hogy ők nem forintot, hanem devizát vettek fel.

Csak annyi, hogy forintban fizetik vissza.



2015. máj. 24. 06:05
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
23%
Devizát vettünk volna fel? Valóban? A bank forintot adott a kis kezünkbe,nem pedig frankot... Az már egy más tészta,hogy ők azt állítják,hogy deviza tranzakciókat végeztek a hitelek finanszírozására. Még ha ezt bizonyítani nem is tudják. Ha devizát adtak volna akkor devizában is kéne törlesztenünk,nem gondolod?!
2015. máj. 24. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Nem!
2015. máj. 24. 07:29
 3/19 anonim ***** válasza:
70%
Deviza alapú hitelt vettél fel, elszámolás alapja deviza, de törlesztés forint. a sok ajvékoló hitelesnek 0 pénzügyi ismerete van, a legtöbbjük most már fizetni sem akar, csak. Szégyen hogy mit megengednek maguknak ezek az emberek. A kormány így is túl sokat segített, hagyni kellett volna az összeset magára, ugyanis a bank ès a hitelfelvevőre tartozik a dolog, nem az állammra.
2015. máj. 24. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
24%
5 millió forintos hitelem volt ami 3 évig volt nálam és a végén kifizettem 8 milliót a bank pedig még 4,5-et akar. Amennyiben ez bárki szerint nem passzol az uzsorahitelezés fogalmával az nem tudom mit gondol.
2015. máj. 24. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
35%
Aki meg nincs tisztában a "hitelpénz" fogalmával az szerintem ne ossza az észt pénzügyi ismereteket illetően.
2015. máj. 24. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
86%

# 1


Ilyet nem állítanak a bankok.


A hitelt pedig nem úgy hívják, hogy devizahitel, hanem úgy, hogy deviza ALAPÚ hitel. Tehát az elszámolás alapja a deviza. Ehhez nem kell deviza tranzakció a háttérben.

2015. máj. 24. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 egy újabb válaszoló ***** válasza:
63%
Nem baj, mi segítünk mindenkin. Azon aki mohón rossz helyre fektetett be, azon aki mohón többet költött, mint amennyije volt. Azok akik ésszerűen gondolkodva éltek, utána olvastak a dolgoknak, majd most kisegítik a gyengébb értelmi képességű, ám annál nagyobb szájú embertársaikat. Így működik a világ, igaz, csak itt Magyarországon.
2015. máj. 24. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
16%

"Csak annyi, hogy forintban fizetik vissza."

Talán pont ezért te észlény! Ez a kérdés nem más csak provokáció, remélem kimoderálják!


A 3-as válaszoló tökfejnek pedig azt üzenem, hogy te is ajvákolnál ha minden vagyonodat egy bank nyúlná ezzel a devizahitel trükkel.

Az államnak tönnek között azért kell beavatkoznia, mert az állam engedett teret ennek a hibás és rizikós konstrukciónak.

2015. máj. 24. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
65%
Talán mert ő forintként látta (forintért vette a lakást, autót, új tévét, forintból építkezett, forintot írtak jóvá a számláján) és most is forintban törleszt (forintot vonnak a számlájáról, minden hónapban forintot fizet be rá). Valószínűleg életében nem is látott még Svájci frankot, ahogy sok bankos kollégám se. Ráadásul most már forintosították is a hitelt. Teljesen mindegy egyébként, hogy forintot vagy svájci frankot mond, úgysem ért egyet az egésszel. Akkor is háborgás lenne, ha kevesebbet kellene fizetni, mert most ilyen a közhangulat.
2015. máj. 24. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
82%

Én is kezdem már unni ezt a kommunista felfogást, hogy az állampolgárok kicsi gyerekek, akik játszhatnak szabadon, mert ha bibis helyzetbe kerülnek, akkor elég hangosan bőgni, és jön Állam Bácsi, aki kihúzza őket a kakiból, amibe belemásztak.

Rákosi és Kádár elvtárs elégedetten csettintenének, ha látnák, hogy a XXI. századra beért a vetésük: több százezer gondolkodásra/öngondoskodásra képtelen ember, akik az állam igazságosságában és mindenhatóságában már-már vallásos alapon hisznek.


Amúgy én azt se értem, hogy engem miért nem kártalanítanak, amikor néhány hónapja a Supra alap shortolta a svájci frankot (a svájci jegybanki döntés előtt, amikor mindenki azt híresztelte, hogy továbbra is Euróhoz lesz rögzítve az árfolyam), de végül elengedték a svájciak az árfolyamot és így több évnyi hozam elszállt...


Kérdem én, hogy a devizahitelesek miért spekulálhatnak állami garanciával, míg a többiek miért nem?

De mondhatnám a Quaestort is. Egy éve egy ismerősöm ajánlgatta, hogy hű mekkora hozama van és ez kötvény, nincs semmi árfolyamingadozás és hasonló. Mondtam neki, hogy ez egy kis cég és a szerződésben is benne van, hogy se OBA, se BEVA nincs ha zűr lenne. Erre őt most kártalanítják, mert a necces 7%-os hozamot választotta a biztonságosabb 1-2% körüliekkel szemben, azoknak a pénzén, akik megfontolt döntést hoztak...


Ha Viktor olvasná a GYK-t, akkor megkérdezném tőle, hogy tervezi-e az afrikai részvényekbe fektetők kártalanítását a közeljövőben, mert ott akár 50%-os hozamok is vannak, hatalmas rizikó mellett. Vagy esetleg a roulette játékosok megsegítése is felmerülhetne, hogy a pirosra tevők veszteségét Állam Bácsi (= adófizetők) fizesse.

2015. máj. 24. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!