A devizahitelesek miért emlegetik állandóan azt, hogy a felvett hitelük mennyi forintnak felelt meg?

Figyelt kérdés

Miért nem értik meg, hogy ők nem forintot, hanem devizát vettek fel.

Csak annyi, hogy forintban fizetik vissza.



2015. máj. 24. 06:05
1 2
 11/19 Koplárovics Béci ***** válasza:
73%

"Devizát vettünk volna fel? Valóban? A bank forintot adott a kis kezünkbe,nem pedig frankot... "


Mert ha odaadja a frankot, akkor mit csinálsz vele? Szaladsz a pénzváltóhoz forintra váltani, mert az építőanyag-kereskedő elég bambán nézett volna a papírfecnikre, amit át akarsz adni neki pénz gyanánt. Vagy egyenesen Svájcból hozattad volna az anyagot?


"Ha devizát adtak volna akkor devizában is kéne törlesztenünk,nem gondolod?!"


A bank biztosan hagyta volna, hogy te havonta svácji frankot utalj neki. Kérdezted? Persze ennek lett volna havi ~2000Ft-os plusz díja, de kit érdekel? Legalább frankban törleszthetsz, ha már abból is vetted az építőanyagot. Az ne is zavarjon, hogy ugyanannyiért, sőt jó eséllyel többért kaptad volna a frankot, mint amennyiért a bank váltotta "tisztességtelenül".


"z már egy más tészta,hogy ők azt állítják,hogy deviza tranzakciókat végeztek a hitelek finanszírozására. Még ha ezt bizonyítani nem is tudják."


Felvehetted volna forintban is a hitelt. A bank adta volna abban is. Persze nem ízlett, mert magasabb volt a kamat. Helyből több volt a törlesztő, meghát amúgy is "a Józsi is frankot vett fel". Az se zavart, hogy a hiteled kamata alacsonyabb volt, mint a jegybanki alapkamat, mivel úgysem tudtad hogy mi micsoda a banki szavak közül. Legalább ez nem változott...


"5 millió forintos hitelem volt ami 3 évig volt nálam és a végén kifizettem 8 milliót a bank pedig még 4,5-et akar. Amennyiben ez bárki szerint nem passzol az uzsorahitelezés fogalmával az nem tudom mit gondol."


Le tudod írni, hogy az adott devizában melyik összeg mit jelent? (Gondoltam...)

2015. máj. 24. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
78%

"A bank biztosan hagyta volna, hogy te havonta svácji frankot utalj neki"


Maximálisan nem értek egyet a devizahitelesek pityergésével, de mikor mi végtörlesztettük a CHF hitelünket (még mindenféle mentőcsomag előtt) akkor frankban akartuk bevinni a bankba a pénzt, mert a bank jóval rosszabb árfolyamon váltotta a frankot, mint ahogy mi tudtuk váltani (meg amúgy is volt frankunk). De nem engedték, semmilyen plusz költség formájában.

2015. máj. 24. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
82%

Azért, mert kötöttek egy rossz üzletet, és a kormány is kihasználja őket azzal, hogy folyamatosan belebegteti eléjük a mézesmadzagot, hogy majd jól nem kell fizetni.


Nem fogják fel, hogy aláírtak egy szerződést, és a szerződésben szereplő kockázatok rájuk eső részével nekik kell együtt élni.


Valószínűleg röhögnének a markukba, ha a magyar gazdaságpolitika nem lenne egy kalap szar, mellette valamiért leértékelődött volna a CHF, és most kevesebbet kellene Ft-ban törleszteni, mint előtte.

2015. máj. 24. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
0%

Deviza alapú annyit jelent, hogy fogadást leplező. Tehát van miért manipulálni az árfolyamot.


[link]

2015. máj. 29. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
0%

A deviza alapú hitelekben annyi a deviza, mint mackósajtban a brummogás.


Forintot kértem a banktól, forint számlát nyitottam, forintban folyósított a bank, forintban törlesztek.


Devizát nem vettem fel soha.

2015. máj. 30. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 Koplárovics Béci ***** válasza:
82%

"Forintot kértem a banktól, forint számlát nyitottam, forintban folyósított a bank, forintban törlesztek. "


Akkor miért nem kérted a bankot, hogy a forintnak megfelelő kamatokkal számolják a törlesztődet? Mert akkor eleve annyit fizettél volna, mint most a frankra?

2015. máj. 30. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
0%

Az akkori forint kamatokkal nem kértem volna kölcsön.

Esetleg Fundamenta.

2015. jún. 1. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

10-es válaszoló:


"Amúgy én azt se értem, hogy engem miért nem kártalanítanak, amikor néhány hónapja a Supra alap shortolta a svájci frankot (a svájci jegybanki döntés előtt, amikor mindenki azt híresztelte, hogy továbbra is Euróhoz lesz rögzítve az árfolyam), de végül elengedték a svájciak az árfolyamot és így több évnyi hozam elszállt... "


Engedd meg, hogy most ne köszönjem meg, hogy éveken keresztül a forint ellen spekuláltál és a svájci frankot erősítetted. Egyike voltál azoknak kakik súlyosan veszélyeztetted a svájci exportőrök versenyképességét. És súlyosan veszélyeztetted a CHF-ben nyilvántartott adósok létbiztonságát. Mentségedre legyen, hogy az OTP volt a felbujtó.


A Supra alap az alábbi vezérelvre építette a stratégiáját:

[link] 2012. március 2. péntek

"Láttuk már többször, hogy nincs is annál jobb pénzkeresési lehetőség a piacokon, ha egy gyengekezű jegybank elkeseredett intervenciós kísérlete ellen fogadni. "


Bizonyára elkerülte a figyelmed a Világgazdaság cikke:

[link]

Svájc újra megnyitja a devizaháborút 2011. 9. 7. 13:11

„Most sokkal több intervenciót fogunk látni” –mondta Stuart Thomas, az Ignis Asset Management portfólió-menedzsere. A valuta tradícionális menedék-jellegét próbálják aláásni, tette hozzá.

Miután nullára csökkentették a központi bankok az irányadó kamatot az árfolyam-politikához nyúlhatnak, hogy nekik legyen a leggyengébb devizájuk, mondta Bloom. Hangsúlyozta: „Ebben a játékban mindenki nem nyerhet, de ez nem azt jelenti, hogy nem is fognak próbálkozni”.

2015. jún. 2. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%

"Devizát nem vettem fel soha." -> "Az akkori forint kamatokkal nem kértem volna kölcsön. "


Akkor mégiscsak devizát vettél fel... amit a bank átváltott neked forintra, mert azt tudtad elkölteni.

2015. jún. 2. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!