Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » S. O. S Fundamenta, ha ki...

S. O. S Fundamenta, ha ki akarom venni, hogy járok a legjobban?

Figyelt kérdés
Fundamenta 8 éves 10ezer Ft-os megtakarítást kötöttem.2016 februárjában járna le.2010-ben meg lett osztva, mert egy részére kölcsönt vettünk fel lakás célra.Maradtak ugye az onnantól kezdve rakott 10 ezer Ft-ok.Párszáz ezer Ft van most benne, nem is raktuk mindig rendesen, csak ahogy tudtuk.A helyzet az, hogy autót szeretnénk venni, /ami persze jövőre volt tervezve/ és erre a bent levő pénzre most lenne szükségünk./Sajna a kocsinak olyan gondja jött elő, hogy tél előtt meg kell tőle szabadulni/Hogyan tudnám úgy kivenni a bent levő pénzt, hogy az állami támogatástól ne essek el...olvasgattam olyat, hogy ha lecsökkentem a futamidőt ezzel a nem egész egy évvel, akkor ez működik???A kiutalási idő mennyi?
2015. máj. 25. 06:54
 1/5 anonim ***** válasza:
A Fundamenta az nem csak lakáskassza?
2015. máj. 25. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Csak akkor lesz szabadfelhasználású a szerződésed, ha ki tudod várni a 8 évet, így ha most vennéd ki a pénzt, elbuknád a 30% támogatást. Jelenleg csak úgy tudnád kivenni a pénzt idő előtt állami támogatással, ha lakáscélt is igazolsz, ami lehet pl felújítás is... Ezt számlákkal is lehet igazolni...
2015. máj. 25. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Igen, tudom, hogy csak lakáskassza, de nekünk, mivel régen kötöttük, szabad felhasználású...a most kötötteket már csak lakáshoz kapcsolódóan lehet felhasználni.A számlákkal fogjuk tudni igazolni az összeg felhasználását.Akkor ezek szerint ki tudonm venni?
2015. máj. 25. 11:58
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha a megtakarítási szerződés több, mint 4 éves és lakáscélt is igazolsz - ami lehet pl felújítás is - akkor ki veheted a megtakarítást állami támogatással együtt pl a szerződés felmondásával.
2015. máj. 25. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek :)
2015. máj. 25. 20:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!