Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Fundamenta LTP-ben segítenél?

Fundamenta LTP-ben segítenél?

Figyelt kérdés

1. Tavaly júniusban kötöttem magamnak egy ltp.-t havi 20e 6 évig, ezt szeretném módosítani annyiban hogy 8 évesre módosítanám. Ez megoldható valahogyan?

2. Szeretnék nyitni egy új ltp.-t anyum adószámára, ő jelenleg még fizet lakáskölcsönt (nem fundásat)ez jelenleg megoldható vagy csak akkor ha lejárt neki a kölcsöne?

3. Lehet úgy szerződést kötni hogy pl. havi 12 ezret vagy 15 ezret fizetek és erre is ugyanúgy megkapom azállamit mintha 5,10 vagy 20e-t fizetnék?

4. Megoldható hogy ha pl. most kötök egy ltp.-t 6 évre havi 10 rugóval akkor előre kifizetem egy évre előre. Tehát pl. júliusban megkötöm, 12x10.000=120.000-t fizetek be és legközelebb jövő hét júliusban kell ugyanígy befizetni.(nem havonta vonják le addig).



2015. jún. 1. 11:17
 1/5 anonim ***** válasza:

1. Bemész, és mondod nekik, hogy módosítanád a szerződést +2 év kötelezettséggel. Mind a kettőnél ingyenesen lehet ezt végrehajtani (vagyis 3 éve ingyenes volt mindkettőnél)


2. Köthet. Arra érdemes figyelni, hogy ne haladja meg a kettő összege a hivatalos jövedelmét. Ha esetleg kaptok egy vagyonosodási vizsgálatot, vagy valami hasonlót kezdeményeznek ellenetek pl.: akkor furán jön ki, hogy a jövedelme 120 ezer, és a kiadása pedig erre a kettőre 145 ezer, bár mostanság népszerű a "családi összefogás"-re hivatkozás. :)

Ezeket össze is lehet a végén vonni.


3. Mindegyik összegre más, és más államilag támogatott összeg vonatkozik. A legkevesebbet a havi 3-5 ezerre kapsz,és a maximálisat pedig a 20 ezerre kapod meg.


4. Egyszerre nem szokták engedni a befizetést (régebben volt ilyen lehetőség, ezzel spórolták meg a díjbeszedési összeget- olcsóbb lett a szolgáltatás), de ha inkasszóban kéred a díjbeszedést, akkor egy külön számlát nyitva, arra felteszed az összeget, és onnan szedegeti magának (nekem pl így van, van egy számla külön, amire egyben nagy összeget tettem fel, és abból szedik le havonta).

2015. jún. 1. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szerződésmódosítás sosem volt ingyenes, egyszeri, 2000 forintos díja van, plusz a számlanyitási díjkülönbözet. Benne van az ÁSZF-ben.


Minden további nélkül nyithatsz anyukád adószámára új ltp-t. Ez semmilyen összefüggésben nincs a jövedelemmel, sem a lakáskölcsönnel, amit fizet. Ha van rá kapacitásotok, akkor nyugodtan.


Tehát ha jól értem, nem kerek összeget szeretnél havonta elhelyezni, hanem a 10 és a 20 ezer köztit valahol? Igen, lehet. 5-20 ezerig tudsz válogatni és a befizetéseid arányában kapod az állami támogatást.


Igen, megoldható. A funda is szereti az ilyen ügyfeleket és te is jobban jársz.

2015. jún. 1. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Felfelé módosítani ingyenes szokott lenni, lefelé nem.
2015. jún. 1. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
62%
Bármilyen irányban is történik a módosítás, az egyszeri 2000 ft-os szerződésmódosítási díjjal jár. Egyedül a számlanyitási díjkülönbözet az, ami csak SZÖ emelésnél van, csökkentésnél logikusan nincs.
2015. jún. 1. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Igen, tényleg van díja. Csak mivel ezt levonják a számlaegyenlegből ha nem fizeted ki, így sokaknál feledésbe merül.
2015. jún. 2. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!