Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Szerintetek normális a bankom?...

Szerintetek normális a bankom? Mi történhetett?

Figyelt kérdés

A helyzet az, hogy szerettem volna felvenni egy személyi kölcsönt 400 forint értékben 13 hónapra, az OTP banknál. Volt egy devizahitelem, amiből még hátra volt 35.000 frank, de az államnak köszönhetően a bank elengedte a teljes összeget és még visszajárt 700.000 forint.


Ez mellett van egy másik személyi kölcsön az OTP-nél, ami havi 25 ezer forint és most jár le Augusztusban. A számlára érkező pénz pedig havonta 300.000 +- 40 ezer körül van már évek óta. Erre a bank ma közölte, hogy nem tudnak adni, mert egyrészt a devizahitel még bent van a rendszerben (holott attól a banktól azt kaptam levélben, hogy már töröltek), másrészt meg nem elég (gondolom én) a fizetés, ami érkezik a számlára havonta.


Most szerintetek normálisak? Azt meg már csak halkan jegyzem meg, hogy mielőtt eljöttem, még hozzám akart vágni egy 700 ezres hitelt 3 éves futamidőre. Felmerült bennem továbbá az is, hogy ha nekem nem adnak, mert kevés a fizetésem, akkor mások hogyan tudnak úgy eladósodni, hogy 70 ezres fizetés mellett 90 ezres törlesztőket gyűjtenek össze innen-onnan? Mi folyik ebben az országban? Szerintetek ez miért lehetett?


(Aki pedig okoskodna... sürgősen kellett volna a pénz, ezért akartam ennyit felvenni. Viszont így most oldhatom meg máshogyan.)


2015. jún. 26. 16:07
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha havi 340-et keresel, és nem tudtál belőle 400-at félretenni, akkor én sem adnék neked hitelt.
2015. jún. 26. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
1: Olvasd el a zárójeles részt, köszi.
2015. jún. 26. 17:08
 3/7 anonim ***** válasza:
Szerintem 1-es azért írta ezt, mert véletlenül elírtad és 400 ft lett a 400 EZER ft helyett (gondolom... vagy 4 millió?)
2015. jún. 26. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Valóban elírtam. Mindegy, tárgytalan.


Gondolom hamarosan megint fognak küldeni levelet, hogy felvehetek x milliót 5 évre, mint a legutóbbi ilyen esetnél. Akkor is nehezen adtak hitelt (rövid futamidőre természetesen), aztán rá egy hétre meg küldtek egy jóval nagyobb összegről ajánlatot.


Következetességet én már nem várok a bankoktól.


Egyébként van félretett pénzem, csak nem elég sajnos ahhoz, amihez kéne. Ezért kellett volna még 400 ezer. De tárgytalan, megoldom máshogy.

2015. jún. 26. 20:03
 5/7 anonim ***** válasza:
OTP-nél semmin nem kell csodálkozni, én már 15 éve felszámoltam velük a kapcsolatot, hálistennek.
2015. jún. 26. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A gond az, hogy hiába törölte a másik bank magánál a hitelt, valószínűleg a khr-ből még nem törölte. Vagy nem volt rá ideje, vagy hibáztak. A másik, hogy olyan dolog is lehet a háttérben, amiről te nem tudsz vagy nem gondolod, hogy problémát jelenthet. Pl a cég ellen, ahol dolgozol, végrehajtás van, vagy nav tartozása van (lehet ez kis összeg is és egyszeri alkalom, azt már nem vizsgálja a bank), vagy pl túlhúzás van a folyószámládon, tehát lementél hó végén mínuszba mondjuk számlavezetési díj miatt.

Emelett akik ilyen hihetetlen módon eladósodtak, nem most tették, teljesen más szabályok voltak akkor a hitelezésre mint most, jelenleg sokkal szigorúbbak a törvények.

Azt meg felejtsd is el, hogy a kiküldött hitel ajánlat, hitelszerződés. Ott csak pár kritérium alapján előszűrnel, de nem végeznek teljes körű hitelbírálatot, hanem azt mondják, hogy akiknek x ezernél nagyobb jövedelme van és nincs náluk késedelmes hitele, annak kiküldenek egy ilyen levelet. Ezért lehet, hogy pl negatív khr-s is kap ilyen "ajánlatot", mert arra nem szűrnek rá.

2015. jún. 28. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

6: Köszönöm az értelmes választ. Holnap fogok intézkedni a devizahiteles bankomnál (UniCredit) és meglátjuk. A vicc az, hogy előkerestem és anno amikor lejárt a hitel azt írták, hogy jelezték a KHR felé a szerződés felbontását és nincs már tartozásom. Bementem, ott is minden oké volt, felvettem a pénzt és megszüntettem a számlát.


Komolyan mondom, hogy már peren gondolkodom mert korábban éveken keresztül szar helyzetben voltam a bank magatartása miatt, amit ugye idén tavasszal 700 ezres visszafizetéssel honoráltak, másfél milló tartozás elengedése mellett; most meg kellemetlen helyzetbe hoztak a trehányságukkal. Elegem van ebből a bankból, komolyan. Pályázhatna az ország legrosszabb bankja címre.


Köszi még egyszer a választ.

2015. jún. 28. 22:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!