Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Építkezünk és szeretnénk...

Építkezünk és szeretnénk felvenni hitelt. A Fundamenta ajánlata igen kedvező, de félek tőle. Bele merjek vágni?

Figyelt kérdés
Igen furcsán hangzik az egész,mert az első 8évben többet kell fizetni,majd utána 10évig kevesebbet. Mert akkor már csak a Fundamentának fizetek. 8év után ő lerendezi a bankkal és kész. Igen félek tőle, van valakinek bármiféle tapasztalta...
2008. szept. 7. 17:07
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem rosszabb, mint bármilyen bankhitel - de nem is jobb!

Egy kockázata van: ugye félidőig kapod az alacsony kamatokat a befizetett pénzedre. Ha ekkor, félidőben kitalálja majd egy új Bokros, hogy megszünteti az egészet, és te majd ott állsz az elértéktelenedett pénzeddel - no, akkor követhetsz el majd harakirit.

De ez is lehet, hogy ekkor emeli fel a mini (3%-os) kamatját 33%-ra (vagy vet ki kamatadót) - akkor szintén foghatod a kardodat.

2008. szept. 7. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Érdemes megkérdezni egy hitelközvetítőt, aki független. Ő megnézi nektek az összes szóba jövő lehetőséget és elmondja mindegyiknek az előnyeit, buktatóit. Így azt fogjátok tudni választani, ami nektek a legideálisabb. Erre - hogy teljesen tisztán lássatok - szerintem megéri egy kisebb összeget fordítani.
2008. szept. 7. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szeretnék találkozni az előző válaszban közölt "független hitelközvetítővel". Ilyen NEM LÉTEZIK. Bárki bármint mond. A hitelközvetítő ÉRDEKELT, hiszen abból van pénze, ha hitelt folyósít. A hitelközvetítés az ÉRTÉKESÍTÉSI meló, ÉRTÉKESÍTÉSI szakemberekkel. Olyan mint a "reklámpiac". Olyan, hogy független hitelközvetítő nincs. A hitelközvetítőnek érdeke az, hogy kölcsönhöz juttasson. És valószínű, hogy a számára hosszabb távon kedvezőbb konstrukciót ajánlja NEKED is előnyösnek. [Amely cseppet sem biztos, hogy az.]


A Fundamentával kapcsolatosan: Jelenlegi konstrukcióban nem rossz, ha hitellel fejezed be. De ki tudja, hogy mit hoz az élet. Ahogy előttem is írták. A feltételek igencsak "változhatnak".

2008. szept. 7. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Megtakaríthatsz a fundamentával de benne van rizikó mi van ha megszüntetik az állami támogatást vagy jön az euró és hogyan váltják át fenálló forintben lévő megtakarításodat?

Az előttem szóló válaszolónak annyit én is független alkuszcégnél dolgozom és igenis az ügyfél igényének megfelelő hiteleket kínáljuk amire az adott élethelyzete szerint szüksége van.

2008. szept. 26. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Bocs de én nem a Fundamentát választam! Miert? Mert gyenge konstrukció! Van töle sokkal jobb! Pld az UCB hitelek! Amelyek alacsony törleszőrészlettel rendelkezzne, ugyaanugy van adójóváirás bennük, ugyan ugy gyűlik a te pénzed mint a Fundamentánál, csak van két lényeges különbség! 1. alacsonyabb törlesző részlet mint a Fundamentánál, 2. Ők ezt a teljes futamidőre vállalják és nem 8 év után! Ez azert nagy külömbség!

2008. nov. 4. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!