Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hogyan tudnak pénzt kivenni a...

Hogyan tudnak pénzt kivenni a bankokból -görög, szerb, magyar bankokból- a különböző helyekről való migránsok?

Figyelt kérdés
És főleg tömegesen; a bankok föl vannak készülve ennyi extra pénz kiadására?

#számla #pénzkivétel #bank-nyilvántartás #nemzetközi pénzforgalom #központi banknyilvántartás
2015. aug. 30. 00:17
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
29%
Én nem hiszem a bankból vennének ki pénzt, de ha így is lenne, ez elenyésző többletforgalom lenne egy banknak.
2015. aug. 30. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Én sem hiszem, hogy tömegesen vennének ki pénzt, de ha kivesznek, akkor pont ugyanúgy, ahogy te, én, vagy bárki elmegy egy másik országba és használja a bankkártyáját.
2015. aug. 30. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Ahhoz már akkor eleve nemzetközi számlája kellett hogy legyen, ami nem európai országban , főleg háborús övezetben nem problémás? Szerintem biztos.


Más részről pedig a bankszámla információit föl lehetne használni azonosításra és további adatszerzésre.


A bankkártya sem működik csak úgy egy földrésszel odébb. A nem szokványos tranzakciók nem egyből "gyanúsnak" számítanak, és személyes megjelenést kívánnak? Hogy mondjuk lopott kártya vagy csalás esetén a bank védje magát.

2015. aug. 30. 16:52
 4/13 anonim ***** válasza:
Nem értem mire akarsz kilyukadni ezzel.
2015. aug. 30. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Semmire, csak gondolkodtam.


Vagy a bankmasinák nem biztonságosak, vagy az emberek készpénzt hordanak maguknál, vagy mégis vannak irataik, sőt latin betűsek is,stb. Valami nincs rendben. Mármint még annyira sem mint amennyire lehetne.

2015. aug. 30. 17:22
 6/13 anonim ***** válasza:
Hát nekem egy szokványos mezei forint alapú bankkártyám (sima debitcard) van,ami hidd el, hogy működik földrészekkel távolabb is, és még soha senki nem kérdezte pl. hogy miért vásároltam másik földrészen vele.
2015. aug. 30. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Azért más latin betűs feliratos kártyát használni másutt, és megint más Európában nem latin betűset, nem?


Meg aztán, mi van, amikor beszorul a kártya, ami azért nem ritkán előfordul.


Az se biztos, hogy az az általános, ami veled történt, nem tudom miket vettél. Napi határ is biztos van, ami nem mindenütt ugyanaz.

2015. aug. 30. 20:48
 8/13 anonim ***** válasza:
Western Uniont vagy Bitcoint használva megkerülik a bankrendszert.
2015. aug. 30. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
dehogy bankkártyáznak. hozzák minden pénzüket a zsebükben, az egész életük ott van a két zsebükben, sokszor több ezer USD, na de könyörgöm, ez semmi nem jelent, hát az illető egész életében megtakarított + rokonoktól összeszedett minden vagyona, amivel elindul szerencsét próbálni
2015. szept. 4. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Euroval fizetnek. A bankautomatáknál állnak sorban.
2015. szept. 4. 16:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!