Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ebayon eladasok után paypalra...

Ebayon eladasok után paypalra jött a pénz kaptam tőlük egy levelet mit szeretnének és miért? We're asking for your tax ID number due to new IRS rules. Aki otthon van paypalban/1099-k nyomtatványban az keressen dimrol193@gmail.com

Figyelt kérdés

2015. okt. 22. 22:38
 1/5 anonim ***** válasza:
Az adószámodat (adóazonosító jeledet ha magánszemélyként vagy paypal-en) az új adóhatósági szabályok miatt.
2015. okt. 22. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Magánszemélyként vagyok fent, ha elküldöm nekik akkor az hogyan befolyásolja a jövő évi itthoni adóbevallásomat?
2015. okt. 22. 23:45
 3/5 anonim ***** válasza:

Hol elsz? Hol ebayezel?

Magyarorszagon?

Akkor ezzel ne foglalkozz.


Az IRS az az amerikai "apeh" vagy mostmar nav. Neked hozzajuk semmi kozod hacsak nem elsz az USAban.

1099 amin lejelented az IRS-nek a beveteledet, de ha nem elsz az USAban akkor nem tartozol adoval az IRS-nek ugyhogy ertelmetlen.


Biztos hogy a Paypaltol jott az az email es nem Paypalnak TUNO helyrol?

2015. okt. 23. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Igen Magyarországon élek és innen is ebayozok, 99% hogy paypaltól jött az e-mail és a paypal szla-m zárolták amíg nem adom meg az adatokat.
2015. okt. 23. 21:07
 5/5 A kérdező kommentje:
Én úgy tudom, hogy Mo és USA között van egy megállapodás 2010 óta, pont az ilyen esetekre, ha eladsz valamit az USA-ba akko az után adóznod kell vagy itthon vagy kint, de lehet, hogy rosszul tudom.
2015. okt. 23. 21:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!