Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Joga van a banknak ehhez?...

Joga van a banknak ehhez? Hova fordulhatok a panaszommal?

Figyelt kérdés
2 napja kaptam két ajánlott levelet a Raiffeisen banktól. Az egyikben közlik,hogy KHR listára tettek a másikban pedig,hogy felmondták a hitelem és egy összegben fizessek.Így alakult sajnos. Ami felbosszantott és nem térek napirendre felette az az,hogy a levélen lévő ajánlott küldeményhez tartozó papíron feltüntették,hogy BEHAJTÁS. Amikor a postás odaadta,hogy írjam alá majd elsüllyedtem szégyenembe. Ráadásul mindkét levélhez ezt írták. Ugye ezt a postás letépi miután aláírtam és viszi vissza. Kérdem én,hogy miért kell a világnak tudni,hogy mit tartalmaz a levél? Ez nem banktitok sértés?
2010. márc. 18. 08:14
 1/10 anonim ***** válasza:
Sehova, ez nem banktitok sértés, mert nem adtak ki semmiféle személyes infót.
2010. márc. 18. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
akkor ez így természetes??.........végülis kicsi falu pletykás postás nem gáz...úgy kell nekem!
2010. márc. 18. 08:39
 3/10 anonim ***** válasza:

Ja és mivel postán dolgozok, ezt a tértivevényt , amit aláírsz, ugye a bank tölti ki, nem a posta.

Szélmalomharc.

2010. márc. 18. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Éppen ez az!hogy a bank tölti ki! Milyen jogon ír oda ilyen megjegyzést??
2010. márc. 18. 08:50
 5/10 anonim ***** válasza:

Olyan jogon, hogy a banknak a visszaküldési címet rá kell írni. Nem "megjegyzést" írt rá, hanem a visszaküldési címhez pl. Erste Bank Zrt. Központi Iroda Behajtás.

Ez miért ne lenne szabályos? Hiszen így tudják, hogy hova kell a tértivevényt küldeni.


Ha Gipsz Jakab végrehajtó fog a felmondott hiteled nemfizetése miatt levelet küldeni, és rajta lesz a nagy pecséten a VÉGREHAJTÓ szó, akkor is felháborodsz? Mert nem érzem jogosnak, hogy felháborodtál.


Amúgy postás előtt ne szégyelld magad. Ki ő neked, hogy "érzelmeket" táplálj bele? Mit foglalkozol vele? :) A postás amúgy is tisztában van vele, hogy ha bank küld ajánlott levelet, az már úgysem jó jel.

2010. márc. 18. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

utsó, a tértivevényre rá kell írni, hogy milyen küldeményt tartalmaz.


Pl:végzés, idézés, behajtás. Ugyanis ezek alapján kell betenni értesítőt a postásnak.

2010. márc. 18. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
8:58-as! Azért a fejemet nem kell levenni.Épp elég a bajom és nem örülök hogy a világ is tudja ezt. Kiakadtam rajta ,megkaptam a választ ......ennyi. Köszi
2010. márc. 18. 09:05
 8/10 anonim ***** válasza:
48%

Rá se ránts, nem vagy egyedül! Velem három bank "levelezik", aztán amikor telefonon, vagy személyesen keresnek a behajtók, csak annyit közlök velük:"Ritka halfajta= Szarokrája!"

Bőven elég, hogy anyagilag kész vagyok, de idegileg nem érdemes rámenni, mert pénzed lehet még a jövőben, de IDEGRENDSZERED CSAK EGY VAN,ÉS AZ NEM BOCSÁJT MEG!!!

2010. márc. 20. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Megáll az eszem! Még neked áll feljebb? Panaszkodás helyett fizetni kellene! Ha volt eszed elkölteni a hitelt, legyen eszed fizetni is!

Miattad és az utolsó hozzászóló miatt vannak ilyen magas kamatok!

Szégyellhetitek magatokat!

2010. márc. 26. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Utolsónak:Igen volt eszem elkölteni a hitelt...........a halásos beteg anyukámra aki azóta már nem él. Megállhat az eszed akkor is ez van:(
2010. márc. 27. 16:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!