Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Külföldön élek, és 4-5 én...

Külföldön élek, és 4-5 én után keresett meg egy bank, hogy örököltem adósságot, és nagyon gyorsan fizessem be, mert behajtóhoz viszik az ügyet. Ez üres fenyegetés, vagy van félnivalóm? (Részletek. )

Figyelt kérdés

Próbálok rövid lenni. Szüleim után örököltem pár adósságot, amit ki is fizettünk már, egyik bank meg most jelentkezett, hogy van még majdnem egy milliós tartozás. Testvérem az ő részét kifizette, mert neki van autó, lakás, minden a nevén, de nekem otthon nincs semmim, se lakás, se autó, semmi. Mindent eladtunk annó. Hagyatékin ugyan nem jelentkezett ez a bank, de egyik ügyvéd szerint kérhetnek hagyatéki újratárgyalást. Ha lesz ilyen, arra köteles vagyok haza menni? Na meg annak mi is lehet a kimenetele? Ha azt mondják hogy ki kell fizetnem, és nem fizetem, külföldi keresettel tudnak variálni? Vagy körözni kezdenének otthon (azt talán nem)? Mi hátrányom lehet belőle? Egyik ismerősöm azt mondta, hogy hülyeség kifizetni, ha semmi nincs a nevemen, akkor majd a behajtó beteszi egy mappába, hogy nem sikerült behajtani, és ennyi. Na most ha más vonzata nem lesz ennek, akkor hülye lennék kifizetni, most pont nem vagyok olyan anyagi helyzetben sajnos, de még ha lennék is, nagoyn nem tartom fair-nek, hogy a hitelbiztosítás elévülhet 2 év alatt, de a hitel meg nem, és valóban nem tudtam erről semmit.


Légyszíves próbáljatok meg mihamarabb válaszolni, mert a bankból hívott a nő, és a ma kellene az első részletnek beérkezni, és azon jár az agyam, hogy küldjem, vagy ne. Nem szívesen, gerinctelen egy cég amúgyis...



2015. nov. 20. 19:06
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

#8.


"hozzátartozó tudomására"!!!

Csak hozzátartózó indíthatja újra, a bank nem.

2015. nov. 21. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
#11 Ez biztos, hogy a bank nem indíthatja újra? Mert habár egy részletet kifizettem, de akkor a többit hülye leszek...
2015. nov. 22. 00:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!