Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » 4 hetes számlát "lát" a...

4 hetes számlát "lát" a végrehajtó?

Figyelt kérdés

November elején nyitottam egy Takarékszövetkezetes számlát. Most szóltak a melóhelyemről hogy letiltást kaptam.

Nem szeretném ha inkasszó is jönne egyidőben. A végrehajtó a 4 hetes számlámat is látja már vagy ebben több idő kell?

7én kapok fizetést és ha kell kérem máshova.


2015. nov. 27. 15:42
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
14%
Mert a végrehajtót ennyire egyszerű hülyére venni. Persze.
2015. nov. 27. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
38%

A NAV a szamlanyitas pillanataban tudja hogy kinek a nevere nyitottak, adoszammal, mindennel. Ha arrol van szo hogy a vegrehajto nem kap annyit a meloheyedtol, amennyi jar neki, akkor minden szamladat megkeresi (es meg is kapja a hozzaferest). Ennyire ne nezd hulyenek a NAV-ot meg a vegrehajtot, masszivan erdekeltek benne hogy be legyen hajtva a penz, ilyen konnyen nem uszod meg.


Mondjuk hogy miert kell megvarni amig vegrehajtasig jut az ugy (barmirol is legyen szo), azt sose ertettem...

2015. nov. 27. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Nem kértem kioktatást. Bírósági ítéletről van szó amelyről kértem részletfizetést de elutasították.

Vonni nem tudnak mert gyeden vagyok plusz babát várok ez pedig mentes a letiltástól.

194000 a behajtandó összeg amely relative nem sok de nekem nincs ennyi pénzem egyben. A felajánlott havi 20 ezres részletet elutasították, ami úgy gondolom a 115.000 Ft gyedemből korrekt ajánlat.

Szóval nem a megúszás a cél hanem az hogy ne szedjék el a havi járandóságomat.

2015. nov. 27. 16:17
 4/13 anonim ***** válasza:
50%

Akkor a legegyszerűbb megoldás, hogy Te se légy ideges és lássák az együttműködést is: felhívod a végrehajtót és megkérdezed, mire számíthatsz?

Nem érdemes "bújkálni", idegeskedni - jobb az egyenes út... :-)


Nem hinném, hogy inkasszóznak is, hiszen a "fizetésed" 50 %-át tilthatják le, ez kb. 50 ezer ft - így 4 hónap alatt bőven megvan a 194.000 ft tartozás.

2015. nov. 27. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
59%

Rengeteg a téves info a végrehajtással kapcsolatban. Kb. legendák élnek.

Itt is elhangzott már néhány.


Tehát:


Magánszemélyek bankszámláit nem jelenti be a bank sem a NAV-hoz, sem sehova. A céges számlákkal ellentétben, itt semmilyen jogszabály nem írja elő.


A végrehajtó ha inkasszálni akar, akkor megkeresi az összes pénzintézetet, hogy XY-nak ha van számlája, akkor ekkora összeg erejéig inkasszálják.

A megkeresés elektronikus, kiépült csatornája van, így nagyon gyors.

A legkisebb takszövöt is megkeresi és az pedig végre is hajtja.


A végrehajtók általában inkasszóval kezdik, első körben az célravezetőbb lehet.

Persze lehet a kettő együtt is. Viszont, hogy csak fizetésből tilt, nem logikus lépés a számukra.

Inkább fordítva szokott lenni, ha inkasszó nem éri el a célját (nem érkezik oda pénz vagy a számlát már meg is szüntette az adós), akkor megy a fizetésre is a végrehajtás.


Jól sejtem, hogy már volt ellened inkasszó, csak azt a számládat megszüntetted?


Tehát, hogy a számla mikori lényegtelen, az a fontos, hogy a végrehajtó mikor keresi meg a pénzintézeteket és szólítja fel őket.

Persze amikor lejár a 35 nap, az inkasszó megszűnik. A végrehajtó, ha akarja, újra kérheti, bármennyiszer.

Sok ügyük van, sok a munkájuk, simán lehet, hogy van pár nap szünet vagy akár több is, amíg újra értesíti a bankokat.


Amennyiben nem vagy csak nagyon kis sikereket ér el (a tartozás mértékéhez képest persze), akkor kezd végrehajtást ingatlan, gépjármű, üzletrész, stb... ellen.

Milliós hiteleknél ez természetes.



Ekkora összegnél nem hiszem, hogy ilyen eszközökhöz fog nyúlni, ha látja, hogy havonta folyik be az összeg, pár tízezer forint legalább. (A fizetésed 33%-a illetve az inkasszó határai szerint a számládon lévő összeg egy része.)

(Öregségi nyugdíjminimumnak megfelelő összeg rajta marad ill. ez és ennek négyszerese közti összeg fele. A négyszeres feletti mind levonva.)



A tartozásod nem nagy.

A 20 000 Ft-os ajánlat, hogy sok-e vagy kicsi nézőpont kérdése, mindenesetre nem volt elég.

Viszont nemcsak a végrehajtást kérővel, hanem a végrehajtóval is lehet egyezkedni.


Ha meg tudod oldani, jó indulási alap lehet, hogy egyszerre a tartozás egy nagyobb részét, pl. negyedét befizeted neki, utána pedig mondjuk 5-6 hónapra elosztva. Vagy ha nem elég amit ajánlasz, akkor egyezkedni.


Amúgy a tartozásod, a jövedelmed 33%-os letiltása útján is rendeződhet kb. fél év alatt. (De ekkor csak a letiltással számoltam persze.)

Havi nem egészen 40 ezer ft nyilván túl sok lehet, ezért mondtam, hogy meg kellene próbálni alkudni egy nagyobb összeg és több kisebb utána.



Azt még nem írtad, hogy ez az összeg tőkeösszeg még csak? Mert a végrehajtó munkadíja és egyéb adminisztrációs költségek is hozzájönnek a tartozásokhoz, amik jelentősen megemelhetik.

Ekkor viszont borulnak a számok amikről eddig szó volt.



Most hirtelenjében ennyi.

Ha csak infoval is, de gondolom segítettem.

2015. nov. 28. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
77%

Na, csak most vettem észre, hogy GYED-ről írsz. A kérdés alatt pedig munkahelyről és fizetésről.

Éppen nem mindegy.

GYED-ből nem lehet letiltani, a 33% a munkabérre vonatkozik.


Viszont inkasszónál sem a bank, sem senki nem nézi, nem is nézheti a forrását, ugyanis a bankszámlának van egy egyenlege. (Azon nem GYED, munkabér, segély, stb... van, hanem egy összeg.)


Így viszont hogy nem tud jövedelemből tiltani, marad a bankszámláról végrehajtás.

Ha ezt megakadályozod (nem számlára kéred a GYED-et), akkor jármű, ingatlan, stb... következik.


Ha ilyenekkel nem rendelkezel és nem halad a tartozás behajtása, akkor a végrehajtó vár. A tartozás meg gyarapodhat.

És amikor majd tud honnan elvenni, megteszi.


Esetleg még javaslom azt, hogy ha nem is tudsz vele megegyezni részletekben, akkor is havonta fizess be neki annyit amennyit tudsz.

Azzal is csökken az összeg, addig is amíg a jövedelmedből (GYED) nem tud tiltani. Illetve több esély lesz arra, hogy nem nyúl más vagyontárgyaidhoz.

És ha látja a fizetési hajlandóságot, talán később egy új ajánlatodat elfogadja.


Persze ehhez tudnod kell, hogy milyen számlára, milyen közleménnyel várja a tartozásod rendezését. De ezt úgyis közölte már levélben, amikor felszólított. Technikai kérdés.



Amint látod nagyon nem mindegy, hogy milyen jellegű a jövedelmed.

2015. nov. 28. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
75%

Nem tudom ki volt az az idióta aki lepontozta az 5. választ, pedig nagyon helytálló és részletes leírás volt.


Az ilyeneknek vajon mi a pozitív válasz akkor?

2015. nov. 29. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Én nem pontoztam most jöttem csak fel most olvastam csak a választ :)

Igen GYED amiből nem lehet tiltani viszont a cégem utalja mint munkabér így is érkezik a számlára.

Az lett volna a lényeg hogy egy relative frissen nyitott számlát is "lát" e de akkor igen.

Marad a más módszermert az inkasszóval többet visz mint ami nekem a keretbe belefér. (Gyedem kb. 115-118.000 plusz 26600 a családi) ebből mindössze kb 70 ezer maradna meg.

Inkasszó még nem jött csak a letiltás mert hívtak a cégtől, a 2 bankomat ahol vannak a számláim rögtön hívtam hogy van e valami de mondták hogy semmi.

Kocsi ház nincs legalábbis a nevemen nincs.

Mivel van közlekedési bírságom amit havi 10.ezrével fizetek, ez mellé az a 20 ezer beleférne még esetleg max 25.000 nagyon maximum.

Ez bírósági pénzbirság, ezen nincs VH költség legalábbis amikor a VH küldte a levelet akkor nem volt benne egyéb díj és a céghez is csak az általam ismert összeget küldték el letiltásra.

2015. nov. 29. 14:22
 9/13 A kérdező kommentje:
A munkahelymen is azt mondt a bérszámfejtő kolleganő hogy utaljak el havonta amennyit tudok és előbb utóbb elfogy a tartozás legalábbis mire a munkába állás aktuűlis lesz. A kisebbik lányom csak 8 hónapos, vele még 1 év 4 hónap lenne de most kiderült hogy megint babát várok így meg aztán sok sok év mire újból belecsöppenek a munka világába. Amúgy is úgy gondoltam mire megszületik a pici addigra ezt kinullázom hogy ne legyen még ez is kiadás lesz elég. Ezért sem értem miért nem hajlik megállapodásra főleg hogy én jeleztem hogy csupán gyedem van (ami nem tiltható) erre elküldi a cégnek a letiltást 1,5 hónappal később...2 részlet már ki lenne fizetve.
2015. nov. 29. 14:27
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

A hosszú válaszokat író vagyok.


Ez az újabb pénzbírság is közlekedési?

Mert azt gondolom, hogy az még csak-csak előfordul az emberrel, hogy közlekedési szabályt hág át, nem jó, de ettől még nem lesz bűnelkövető.


Viszont azért ha más szabálysértésért kapja valaki, akkor nem nagyon tudok a pártján lenni.


Rosszat ettől függetlenül nem akarok.

Mert hogy elég rossz dolgoknak nézel elébe, úgy látom nem figyelmeztettek rá, vagy inkább nem vetted komolyan.

Mert a hatóság felhívta a figyelmed biztosan, hogy pénzbüntetés és pénzbírság meg nem fizetése esetén átváltoztathatják elzárásra.

És egy idő után meg is fogják tenni.


Ha nem tudsz megegyezni a bírósággal, akkor nem éri meg játszani velük, meg kikerülni a végrehajtást.

A pénzbüntetés nem hitel, hogy úgysincs adósok börtöne, lecsukni nem fognak.


Ha egy darabig nem bírják beszedni, akkor átváltoztatják és nekik úgy is jó lesz.

Ne hidd, hogy sokáig fognak várni.


Annak még nagyon örülj, hogy ha csak a behajtani próbálják az összeget!


A GYED-ből ettől függetlenül nem tudnak letiltani és az nem munkabér, még ha a munkáltató is a kifizető. A bérjegyzékben és a könyvelésben természetesen ez látszik is.


Baráti kölcsön, családon belüli kölcsön is sokkal jobb, mint trükközni, mert a bíróság trükközés nélkül talál majd megoldást és az keményebb lesz.

2015. nov. 29. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!