Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Kéretlenül küldte a bank az...

Kéretlenül küldte a bank az érintős bankkártyát, , ingyen jelzővel", majd mégis levont érte 3300Ft. -ot. Nem aktivizáltam, lemondhatom?

Figyelt kérdés
2015. dec. 16. 12:37
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Bevett szokásom,hogy havonta automatából leveszek egy összeget a már meglévő kártyámmal és csak készpénzzel fizetek mindenhol,tehát felesleges még egy kártya,mert egyáltalán nem használom és én NEM IS KÉRTEM SEMMILYEN ÚJABB KÁRTYÁT!
2015. dec. 16. 12:47
 2/14 anonim ***** válasza:
Miért nem a bankkal beszéled meg?...
2015. dec. 16. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy lejárt a régi kártyád és újat küldtek?
2015. dec. 16. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Nem járt le,majd 2016.09-ben jár le.Ebbe amit újonnan küldtek,antenna van beépítve,5000Ft.-ig nem kell megadnom a pin kódot,csak a terminált kell megérintenem vele.Olvastam,hogy a hekkerek 3 cm távolságból már meg tudják hekkelni.De én egyáltalán nem akarok kártyával fizetni,eddig sem tettem,akkor minek küldték?Azt tudom,hogy a banknak ez jobb,mert olcsóbb.
2015. dec. 16. 14:44
 5/14 anonim ***** válasza:

Félinformáció, amit megadtál, ez alapján nehéz segíteni.


Jó eséllyel tényleg a régi kártyád járt le / jár le hamarosan, és helyette már ilyet küldtek (mostanában már elég ritka a nem PayPass-os kártya). Az éves díjra teljesen reális a 3300 Ft, gondolom mivel pont évforduló van, azért terhelték, és nem azért, mert másik kártyát kaptál. Szóval valószínűleg valóban ingyenes (= semmi többletköltséggel nem jár) az új kártya.


De lehet az is, hogy jogosulatlanul terheltek valamit, és neked van igazad. Ennyiből ezt nem lehet megmondani. A legcélszerűbb átolvasni a szerződéseket, kondíciókat, hirdetményeket, majd ha gondod van, bemenni a bankba.

2015. dec. 16. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Közben látom írtál plusz információt.


A hekkerektől nem igazán kellene félni. Nyilván ha kellőképpen közel kerül a kártyádhoz valaki, akkor ellophatja a pénzed, de mikor kerülnek ilyen közel a kártyádhoz? És vajon a nálad lévő készpénzt, amivel ki vagy tömve, nem tudják elvenni, ha akarják?


Ha nem járt le a régi kártyád, akkor is arról lehet szó, hogy megújítást csinál a bank, és az elavult kártyákat elkezdte cserélgetni. Nekem volt már ilyen, akkor chipkártyás kártyát adtak. De nem tudom, most nálad mi lehet a helyzet, főleg a 3300 Ft-os terhelést nem tudom. Érdemes lenne megnézni a számlatörténetet, illetve megérdeklődni a bankban, hogy ez most mi. Mert olyan kártya után nem számolhatnak fel díjat, amire nincs szerződésed.

2015. dec. 16. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

És a banknak meg nem jobb a PayPass-os kártya, mert nem olcsóbb, hiszen plusz technológia van benne, vagyis éppen hogy drágább (persze nyilván nem vágja a földhöz a bankot).


A PayPass-os kártyát azért terjednek ennyire, mert óriási igény van rá, az emberek jelentős része ilyet szeretne használni, a bankok pedig reagálnak erre az igényre. Tényleg nagyon jó dolog, mert a kisebb tételeket gyorsabban kifizeted, mint készpénzzel. A megfelelő címlet kikeresése és visszajáróval való szöszmötölés 2-3-szor hosszabb idő, mint odarakni a kártyádat.

2015. dec. 16. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Én is el tudom képzelni, hogy a bank a lejárati időtől függetlenül új, PayPass funkcióval rendelkező kártyákat bocsát ki a meglévők helyett.


Melyik bankról van szó? Talán valaki tud pontosabb információt adni?


Bár legjobb lenne a bankban érdeklődni.


Az viszont igaz, hogy ha nem te igényelted a kártyát és nem is aktiválod (ergo nem fogadod el a szerződést), akkor nem terhelheti a díját.


Azt viszont megteheti, hogy a régi kártyát a lejárati időtől függetlenül díjmentesen (!) letiltja és az éves díj arányos részét jóváírja neked.

Az új kártyának természetesen ugyanúgy van éves díja, amit joggal számol fel.


De a levélben nincs említés arról, hogy mi történik ha nem értesz vele egyet?

Minimum annyi lehetőséged van, hogy nem aktiválod és jelzed a bank felé, hogy felmondod a bankkártya szerződésed. Igaz, ezáltal akkor kártyád sem lesz, viszont az ügyfélnek akkor is joga van felmondani.

2015. dec. 16. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

UniCredit-ről van szó.Azt írja,hogy a kártyám lejárta előtt automatikusan megújításra került.A régit a chip átvágásával tegyem használhatatlanná.

UniCreditesek,a régikártya,azaz pay pass MasterCard éves díja mennyi?

2015. dec. 16. 15:41
 10/14 anonim ***** válasza:

"Nyilván ha kellőképpen közel kerül a kártyádhoz valaki, akkor ellophatja a pénzed, de mikor kerülnek ilyen közel a kártyádhoz? "


Nekem par kollegamat megszivattak egy megberhelt bankautomataval, lemasoltak a kartyajukat es lenyultak roluk egy csomo penzt. Ha erre kepesek, akkor szerinted mennyire bonyolult egy tomott buszon leszkennelni par kartyat? Egyebkent lehet kapni speci penztarcat vagy bankkartyatartot, amin keresztul nem lehet szkennelni, de meg mindig ellophatjak a kartyad, vagy elveszted, es maris levasarolnak rola egy kis osszeget.


Kerdezo, nem ertem, miert szarakodsz kp-vel, ha uzletben nem ingyenes a kartyahasznalat, akkor valts bankot. Nekem millioszor kenyelmesebb kartyaval fizetni es biztonsagosabb is.

2015. dec. 16. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!