Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Folyószámla hitelkeret igénylése?

Folyószámla hitelkeret igénylése?

Figyelt kérdés

Most január 6.-án fogom megkapni a 3. fizetésemet a számlára, elvileg 3 hónapnak kell meglenni a folyószámla hitelkerethez, de ha én most megigényelem mert 6.-án kapok fizetést akkor elbírálják vagy sem? vagy inkább várjak a jan 6.-áig

FHB



2015. dec. 29. 10:25
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
50%
3 hónapja dolgozol csak, és máris hitelbe vernéd magad? Inkább ne vegyél fel semmilyet.
2015. dec. 29. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Ez annyit takar hogy letudok menni minuszba, mivel nincsen nagyon kiadásom igy ha lemegyek minuszba gyorsan vissza tudom tornászni pluszba, csak nincs kedvem gyüjtögetni a pénzt..
2015. dec. 29. 11:14
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Gondolkozz reálisan.

Ha a bevételed nem fedezi a kiadásaidat, akkor két dolgot tehetsz. Az optimális megoldás, hogy újragondolod a költségvetésed, megnézed, mi az, amit le lehet faragni belőle.

A buta megoldás az, ami felé most kacsintgatsz és amit sajnos nagyon sok ember csinál, az eladósodás.


Tegyük fel, hogy 150e Ft a jövedelmed. Ha 160-at költesz, akkor lesz hó végére egy -10.000Ft-os tartozásod. Ok, megkapod a következő fizetést, amiből automatikusan törlesztődik a 10e Ft, na igen, de ez azt jelenti, hogy az egyenleged már csak 140eFt. Ha ismét a megszokott 160-at költöd el, akkor hó végére már -20.000Ft lesz az egyenleg és így tovább...


Nem kell hozzá pénzügyi szakembernek lenni, hogy kiszámoljuk, ebből hosszútávon egy akkora adóssághalmaz lesz, amit nem fogsz tudni visszafizetni, viszont behajtják rajtad.

A folyószámlás hitelkeret a legsunyibb módja az eladósodásnak, és nem is hinnéd, milyen gyorsan válik kezelhetetlenné a helyzet.


Nem észt akarok itt osztani, mert tudom, hogy a legkönnyebb más fizetését beosztani, de az biztos, hogy aki hitelből finanszíroz egy olyan életszínvonalat, amire a jövedelme nem jogosítja fel, az süllyedő oszlopokra épít házat és csak idő kérdése, hogy mikor lepi el teljesen a víz.

2015. dec. 29. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Az a helyzet hogy 90-105 ezer között van a fizetésem, itthon mivel a szüleimmel élek le szoktam adni 40-45 ezer forintot, tehát általában 50 ezer forint megmarad nekem és ezt arra költöm amire csak szeretném, körülbelül fél évbe telne mire megtudnák vásárolni egy új számitógépet amit kinéztem és ezért szeretném igényelni ezt a folyószámlás dolgot,minden hónapban tudnám vissza töltögetni
2015. dec. 29. 22:29
 5/13 anonim ***** válasza:

Sok az olyan vélemény, miszerint a hitel az ördögtől való, soha ne vedd fel, stb. Azért ez a felfogás sem egészséges, és majdnem olyan káros, mint a másik véglet, hogy orrba-szájba hiteleket vesz fel valaki. Tisztában kell lenni a hitel feltételeivel, és azzal, hogy mennyit keresel, hogyan tudod majd fizetni, de önmagában az, hogy valaki a hitel szó hallatán kimenekül a világból, nevetséges.


Nyilván, ha valaki a mindennapi kiadásait fedezné hitelből, annak nincs értelme, mert garantált az eladósodás. Aki többet költ a megélhetésre, mint amennyi pénze van, az meg is érdemli, hogy eladósodjon, és nem gondolom, hogy ezt ennyire szájba kéne rágni. Viszont ez sok esetben nem így van: mondjuk vesz az ember pár műszaki cikket, amit 2-5-10 évig nem is kell cserélni. Nem fog eladósodni, mert nem a megélhetését fedezi belőle, hanem "extra" dolgokat. Ha pedig nem megy minden el megélhetésre, akkor lesz is miből fedezni.


Innentől kezdve a hitel csak egy termék, pontosan ugyanúgy, mint a kenyér a boltban. Lehet hülyének nevezni az embert, amiért a pénzét hitelre költi (kamatok formájában), csak nincs értelme. Valaki meg más "hülyeséget" vesz (pl. cigit, piát, édességet, stb. - csupa felesleges dolog, az élethez ezek nem szükségesek), de nem a másik ember tiszte megítélni, hogy az most jó vagy rossz.


A folyószámlahitelnek egyébként kiemelkedően magas a kamata, vagyis annyira nem éri meg.

2015. dec. 30. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Pont erről beszélek én is! (én vagyok a 3-as).


"Nyilván, ha valaki a mindennapi kiadásait fedezné hitelből, annak nincs értelme, mert garantált az eladósodás."


Márpedig a folyószámlahitel erre való. Az FHB-t nem ismerem, én OTP-s vagyok, ott 26% a kamat!


"mondjuk vesz az ember pár műszaki cikket, amit 2-5-10 évig nem is kell cserélni."


Arra ott az áruhitel, aminek sokkal kedvezőbbek a költségei. Ki lehet fogni olyan akciót, hogy 0% a THM. (Cserébe rád sóznak egy hitelkártyát, amit nem kell aktiválni, amint megérkezik, szét kell törni és bevágni a kukába, így semmilyen költsége nincs).


Én a magam részéről a folyószámlahitelt tartom a legveszélyesebb hitelterméknek és nemcsak a kamatai miatt. Egyszerűen megöli a költségvetési fegyelmet, rászoktat arra, hogy nem kell beosztani a pénzt, hiszen "lehet mínuszba menni". Az ember észre sem veszi és hozzászokik ahhoz, hogy rezzenéstelenül költi azt a pénzt, ami nem is az övé. Ez szerintem hosszú távon nemcsak eladósodáshoz, de súlyos jellemhibához is vezet.

2015. dec. 30. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat, van benne realitás
2015. dec. 30. 13:32
 8/13 anonim ***** válasza:

"Egyszerűen megöli a költségvetési fegyelmet, rászoktat arra, hogy nem kell beosztani a pénzt, hiszen "lehet mínuszba menni". Az ember észre sem veszi és hozzászokik ahhoz, hogy rezzenéstelenül költi azt a pénzt, ami nem is az övé. Ez szerintem hosszú távon nemcsak eladósodáshoz, de súlyos jellemhibához is vezet."


Ezzel egyet tudok érteni. De gondolom azért vannak olyan intelligens emberek, akiknek a folyószámlahitel nem okoz ilyesmit, és attól függetlenül is be tudja osztani a pénzt. (Nekem sincs folyószámlahitelem amúgy.) Ellenben egy hitelkeret nagyon jól tud jönni, ha valami váratlan, halaszthatatlan kiadás van, hiszen nem kell már külön igényelni, csak felhasználni.

2015. dec. 30. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

1-es vagyok.

Nem tartom ördögtől valónak a hitelt, én is fizetek a házra, amit nagyon körültekintően vettünk fel 6 évvel ezelőtt, és ha minden jól megy, 2 év múlva vége is lesz.

De. Volt folyószámlahitelem nagyon nagyon régen, valóban az a lehető legrosszabb. Nincs önkontroll.

Inkább a hitelünkhöz kapott hitelkártya a jobb szerintem. Aminek a havi költsége 200 Ft, éves kártyadíj 3000 ft. Igazából nem is használjuk, max év elején KGFB befizetésre, mert csak ezzel tudunk neten fizetni. Van egy hónapom, hogy kamat nélkül visszategyem rá a pénzt (ennél jóval hamarabb átutalom persze). De jó, hogy ott van 300ezer, ha nagyon kellene. Szerencsére eddig nem kellett, van félretett pénzünk is.


Szóval összességében tényleg ez a legalattomosabb hitel, ennél minden jobb. Inkább tényleg áruhitelre vegyél számítógépet, amit havonta törlesztesz.

2015. dec. 30. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Pcx en akarok összeállitani gépet és nem lehet hitelre megvenni.előre összerakott gépek meg nem jók
2015. dec. 30. 15:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!