Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mekkora hitelre van esélyünk?

Mekkora hitelre van esélyünk?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Tudom, hogy nem a gyíkon kell hitelt intézni, csak a tapasztalatok érdekelnek mielőtt banki körjáró túrára indulunk.


Tehát:

Használt házra szeretnénk felvenni hitelt a párommal. Pest megyén belül, Bp-től max 20-30km.


2-3 millió önerőnk lesz.


7-10milliós házakat nézegettünk, legalábbis az eladási áruk ennyi.


Nekem nettó 300e a keresetem, páromnak 70e (30 és 26 évesek vagyunk)


6 hónapja leszek a melóhelyemen amikor igényelni akarjuk.



Ugyebár a szűk keresztmetszet az önerő, mert 10 millánál a 3milla 30% ami már csak elég, de nyilván nem 10-re sikerülne felértékelni az ingatlant. Bár láttam, hogy ingatlanirodák is nagyon nyomatják, hogy rajtuk keresztül intézze a vásárló a kölcsönt (pl dunahouse), gondolom ott több esély van arra, hogy az értékbecslést úgy intézik, hogy a vételárat súrolja, talán érdemesebb velük csináltatni.


Persze végigjárunk majd mindent előtte, az a tiszta.



Köszi a válaszokat!



#bank #hitel #ingatlanitel
2016. jan. 16. 18:26
 1/3 anonim ***** válasza:
52%
5 misi.
2016. jan. 16. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Komolyabb hitelirodához nem azért érdemes fordulni, mert ott több esélyed van az értékbecsléssel variálni, hanem azért, mert ott meg tudják mondani, hogy melyik bankban van esélyed megkapni a szükséges hitelösszeget.

A jövedelmetek rendben van, azzal nem lesz gondotok, viszont az alacsony önerő miatt ki kell zárni azokat a bankokat, ahol nem működik az úgynevezett "magas finanszírozás". Pest megyében ebben az árfekvésben nem igazán van normális állapotú ház, vagy nagyon eldugott helyen található, esetleg vályog, vagy vegyes falazatú. Ezekkel vigyázz, mert tuti nem lesz elég egy ilyen házra a 30% önerő.

2016. jan. 16. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Felülmúlhatatlan ***** válasza:

Jövedelem alapján, ha nincsenek egyéb hiteleitek, akkor megfelelőek vagytok.

Becslést a bank rendel és nincs ahhoz köze, hogy önállóan intézed a hitelt, a DH-án vagy egy kis irodán keresztül.

Megbűvölni a becslőt nem lehet.

Hogy mire kell figyelni a hitel átfutása alatt, akár pl. egy becslés alkalmával egy önálló kis hiteltanácsadó lehet, hogy akár jobban is el tudja mondani, mint aki a nagy cégnél dolgozik.

A nagy cégnél lehet, hogy nem kell annyira kaparnia a gesztenye után, mintha nem tolná alá az ingatlaniroda az ügyfeleket....

Én javasolnám, hogy előzetes értékbecslést rendeljetek majd, nyilván ezt is lehet jól és körültekintően rendelni, illetve kevésbé figyelmesen... :)

2016. jan. 18. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!