Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Telecom eladhatja e a tartozás...

Telecom eladhatja e a tartozásom behajtó cégnek a tudtom nélkül?

Figyelt kérdés

Volt a telecomnál egy tartozásom, amit nem tudtam fizetni, mivel munkám sem volt. Azóta van munkám, de még nem foglalkoztam az üggyel. Most jött egy behajtócégtől egy levél, hogy azonnal fizessek. Ez a behajtócég egy másik behajtócéget képvisel, aki megvette a telecomtól a tartozást. Nekem erről semmit se szóltak, és így most a dupláját kéne fizetnem az eredeti tartozásnak.

Továbbá a behajtó cég nem létező címet adott meg nekem, ami miatt "véletlenül" nem jutott el a felszólító levél, de a bírósági végzés már megtalálta a rendes címemet. Ilyenkor mit tudok tenni? Folyt köv, a kommentekben.



2016. jan. 20. 08:51
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem a tudtod nélkül, mert a szerződésben benne van, hogy nemfizetés esetén ez az eljárás...
2016. jan. 20. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
De előtte nem kéne egy felszólítást küldeni?
2016. jan. 20. 09:13
 3/7 anonim ***** válasza:
Amikor már behajtócégnél van a tartozás, akkor az már nem egy friss dolog. Biztos, hogy küldtek felszólítást. Hívd fel a Telekomot, megmondják pontosan, hogy mikor.
2016. jan. 20. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Felszólítást kapsz, hogy fizess, meg ha mobilszámod van megadva akkor sms-t is kapsz. Ha füled botját nem mozdítod, akkor külön tájékoztatás nélkül simán átadhatja behajtó cégnek. De ezt bármilyen tartozás esetén megtehetik, nem kell külön erről tájékoztatni. Csak kell 1-2 fizetési felszólító.
2016. jan. 20. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
nem küldtek semmit. a 30as telefonom ki volt kapcsolva, igaz. de a címemet tudták, oda küldhettek volna, ha akartak volna. Most a behajtócéggel beszéltem, valamit hadováltak arról, hogy decemberben küldtek levelet. Hát rohadtul nem, nem hazudok arról biztos tudnék, ha küldtek volna. Mondták ezt jogász ismerősök, hogy ez egy kiskapu, amivel ezek élni szoktak, hogy úgy csinálnak, mintha küldenének levelet, de nem. Aztán sok sikert bizonyítani.
2016. jan. 20. 10:24
 6/7 anonim ***** válasza:
A rendszerükben mindenről van információ, nyugodtan kérdezd az ügyfélszolgálatot.
2016. jan. 20. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ezért nem kell a telefont kikapcsolni.


Nem fognak táviratot küldeni meg egyéb.


Küldenek értesítést a telefonra és később a Telekom behajtási osztálya is fel hív.

De mivel nem tudtak elérni és kiadták egy behajtó cégnek.


A cég mindent megtett hogy értesítsen. Jobb ha kifizeted,sokkal jobban jársz :)

2016. jan. 20. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!