Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Unicredit számlám megszűnt...

Mrc1 kérdése:

Unicredit számlám megszűnt 6740 Ft tartozással, behajtó cég vette át az ügyet. Mennyi lehet a tartozásom és milyen behajtó cég vehette át? Az ügyintéző tanácstalan volt

Figyelt kérdés
2012.12.24-én kaptam felszólítást, hogy fizessem be az Unicredit bankban lévő tartozásomat, az összeg 6740 Ft volt. 2013 január végén lezárták a számlám, majd egy behajtó céghez került az ügy. Most döbbentem rá, hogy valószínűleg nagy bajban vagyok és szeretném rendezni a tartozásomat. Viszont nem tudom, melyik behajtó cég vette át, és ennyi idő után mennyi lehet a tartozásom. Valaki tudna támaszt adni, hogy körülbelül mennyibe fog fájni a közel másfél éves hülyeségem?

2014. júl. 24. 16:46
 1/4 anonim ***** válasza:
Kapnod kellett volna levelet,hogy pl zárolták a számládat,levonhatnak onnan.
2014. júl. 24. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
a bank nem tudja megmondani? nézz utána engedményezték-e, vagy megbizással kering valahol, és keresd meg a céget ahol van. ha nem tudsz megállapodni velük kérj csekket vagy számlaszámot és fizesd be. attol függ milyen kamat volt rajta annyival nött, plusz lehet hogy van valami behajtási dij is. telefonálj utána, de a bankban kezdd szerintem oda menj be elöször.
2014. júl. 24. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Koplárovics Béci ***** válasza:
Ne lepődj meg, ha már 100.000-hez közelít a tartozásod. A behajtó helyből ráteszi a saját díját, ami többtízezer is lehet. Igen, 6000Ft-nál is, mivel nem arányosan számolnak, hanem fix díjjal. Plusz a másfél éves kamatok, nem 2-3%-kal, hanem legalább 20-40%-kal. Tipp, de szerintem legalább 40.000 lesz.
2014. júl. 25. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Végülis elmentem a legközelebbi Unicredit Bankba, azt mondták, hogy szó sincsen behajtó cégről (érdekes, az utolsó felszólításkor igencsak fenyegetőztek vele), kifizettem az utolsó felszólításkor kapott tartozást és elköszöntem tőlük.
2015. márc. 24. 11:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!