Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Banki (OTP) tartozás 13 év...

Banki (OTP) tartozás 13 év után nem évül el?

Figyelt kérdés

Bementem az OTP-be számlát nyitni és közölték, hogy régen volt egy számlám ami 2003-ban 1500Ft tartozással megszűnt. Ezt soha nem követelték (biztos), nem kaptam még a tartozásról sem levelet (biztos) és nem adták behajtónak sem. A bank szerint örüljek neki, hogy nem küldték bírósági végrahajtóhoz. Mondtam nekik, hogy 5 év után elévül, de szerintük nem.


Soha nem kérték ezt a pénzt még a saját rendszerük szerint sem. Mi történhet és mit tegyek most?


Előre is köszönöm!



2016. jan. 20. 12:00
 1/4 anonim ***** válasza:
ha igazolni tudjak, hogy kuldtek neked felszolitast, akkor nem evult el.
2016. jan. 20. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem tudják igazolni. Mint mondtam, maguk szerint sem szóltak soha, most vették észre.
2016. jan. 20. 12:12
 3/4 Koplárovics Béci ***** válasza:
A tartozásod lehet, hogy elévült (azaz mostmár nem hajthatják be rajtaad), ettől függetlenül a belső szabályzatuk szerint belső tiltólistára kerülhettél, azaz pl nem kaphatsz tőlük hitelt, nem nyithatsz számlát, stb. És ez a tiltás akármeddig is fennálhat.
2016. jan. 20. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

És teszem fel odavágna 1500 Ft-ot és némi kamatot leperkálni?


Mert értem én hogy biztos nem tartozol. De elvégre nem a banknak kell folyószámla,és nem neki kell majd esetleg hitel.

2016. jan. 20. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!