Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hitelt akarok felvenni mert...

Dávid.55. kérdése:

Hitelt akarok felvenni mert szeretnék autót venni, hogy hogy működik ez a hitel dolog?

Figyelt kérdés
én egy 10 millió Ft -ot szeretnék felvenni de nem tudom melyik bank a legalkalmasabb erre a célra és a törlesztés hogy működik ja meg persze egy átlag fizetés mellet tudok-e ilyen sok pénzt felvenni? persze ez az ötlet nem mostanában szeretném megvalósítani hanem egy pár év múlva .
2016. febr. 18. 10:19
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

- Új vagy használt autó?

- Mit jelent neked az "átlag" fizetés?

- Mennyi önrészed lesz az autóhoz?

2016. febr. 18. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Minimum 20% onreszt ki kell majd fizess.


A jovedelmed 40%-a lehet terhelheto (erts ez alatt hitelt, hitelkartyat, telefonszamlat, barmilyen fix havi kiadast).


A finanszirozott auto a hitel lejartakor nem haladhatja meg a 15 eves kort.


Ezeknek a tudataban tudsz mar szamolgatni azert, de ha le birsz meg irni dolgokat az autorol es az anyagi helyzetedrol akkor tudunk haladni egyutt is tovabb.

2016. febr. 18. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
hát átlagfizetés az kb 130E vagy több vagy kevesebb ...használt autót néztem ki egy mustang shelby gt500-at 7-8 millió közt
2016. febr. 18. 10:53
 4/17 A kérdező kommentje:
2008 as vagy 2012 es
2016. febr. 18. 10:53
 5/17 anonim ***** válasza:

Azért egy "átlag fizetés" mellé 10 millás hitelt bevállalni egy autóra, nem kis meggondolatlanság!

Átlag fizetéssel ne akarj 10 milliós autóba ülni!

Azt a hitelt fizetni is kell! A havi törlesztésre nyugodtan számolhatsz 150 000 körüli, vagy még magasabb összeget.

Pld.

[link]


És akkor azt az autót még fenn is kell tartani: kötelező, teljesítményadó, tankolás, időszakos szervizek, vizsgadíjak...


Persze, ha neked az átlagos jövedelem havi 1 milla nettót jelent, akkor hajrá!

2016. febr. 18. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
maga az autó nincs 10 millió ft mert egy ilyen mustangot már lehet kapni 5-8 millió Ft-ig de ha tudtok valami okosságot mondani hogy mégis hogy lehetne ilyen autóm másféle úton szívesen fogadom a válaszotokat
2016. febr. 18. 11:08
 7/17 A kérdező kommentje:
persze tisztában vagyok vele hogy fent is kell tartanom
2016. febr. 18. 11:12
 8/17 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, de te még nagyon kis naiv vagy. Gyerek vagy még, igaz? :)


"Átlag fizetés 130 ezer vagy több vagy kevesebb" - kifejezetten aranyos. :)


Szerintem majd rájössz idővel, hogyan működnek a dolgok. Annyit tudok mondani, hogy sajnos így Mustangod sosem lesz, de ne aggódj, később nem is fogod majd fontosnak találni.


Hány éves vagy most, 13-14?

2016. febr. 18. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
18 éves vagyok
2016. febr. 18. 11:18
 10/17 anonim ***** válasza:

"maga az autó nincs 10 millió ft mert egy ilyen mustangot már lehet kapni 5-8 millió Ft-ig de ha tudtok valami okosságot mondani hogy mégis hogy lehetne ilyen autóm másféle úton szívesen fogadom a válaszotokat"


Nem akarlak elkeseríteni, havi kb. 130 000-es fizuból sehogy.

Gondolj bele, hogy csak egy esetleges szerviz mennyibe kerülne!

Nem ismerem az adataidat, de nézz ki egy konkrét autót, és annak adataival a számos erre szolgáló oldal egyikén kalkuláld ki az éves köteleződet, az önkormányzatnál a teljesítményadót - nézd meg a fogyasztását, valamelyik autókereskedés honlapján próbából keress a rá a típushoz szükséges egyik alkatrészre ( mondjuk csak egy fényszóróburára!)...

Amit adtam linket, ott számold ki a havi törlesztést! Ha csak egy 7 millásat veszel, ahhoz kell 1.4 önrész - a hitel lesz 5.6 milla. Állítsd be különböző futamidővel!

Keresőbe bírod: átírás költsége. Az adatok megadásával megtudod, mennyibe fog kerülni csak az átírás!

2016. febr. 18. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!