Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hitelt akarok felvenni mert...

Dávid.55. kérdése:

Hitelt akarok felvenni mert szeretnék autót venni, hogy hogy működik ez a hitel dolog?

Figyelt kérdés
én egy 10 millió Ft -ot szeretnék felvenni de nem tudom melyik bank a legalkalmasabb erre a célra és a törlesztés hogy működik ja meg persze egy átlag fizetés mellet tudok-e ilyen sok pénzt felvenni? persze ez az ötlet nem mostanában szeretném megvalósítani hanem egy pár év múlva .
2016. febr. 18. 10:19
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
hát lehet igazatok van (biztos is) lehet nagyot álmodtam :/
2016. febr. 18. 11:23
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

Ekkora összegre a bank nem fogja elfogadni szerintem ezt az autót fedezetként.

18 évesen még álmodozik az ember.

130 ezres fizura 3,9 milliós LAKÁShitelt kaptam, aminek egy ingatlan a fedezete, amit vettem.

Ennél többet egész biztos nem fognak adni, de 2x ennyit, vagy 10 milliós egyetlen bank sem, ez fix.

Egy ekkora fizuból jó, ha 50 ezres törlesztőt elfogadnak, de szerintem még annyit sem. Inkább 30-40 ezerrel számolj havonta. Bár nem tudom, honnan veszed, hogy ennyi lesz a fizud. Mit tanulsz, mikor kezdesz majd dolgozni?

18 évesen még ilyen dolgok a fontosak, de ez gyorsan megváltozik ám, amikor a saját lábadra állsz. Ha nem vagytok pénzesek, akkor hamarosan rájössz, hogy jó neked egy 300 ezres Suzuki is első kocsinak. Az is elvisz oda, ahová egy Mustang. Igaz, nem lehet vele menőzni a csajok előtt.

De gondolom, sem neked, sem a szüleidnek nincsenek felesleges milliói a bankban.

Ha elkezdesz dolgozni, annyi mindenre elfog menni a fizetésed, hogy fizu után egy héttel már össze sem tudod számolni, mennyi mindenre költöttél.

Ha lenne egy ingatlanfedezet, mondjuk a szüleid beleegyeznének, hogy egy ekkora összeget a házukra terheljenek (megjegyzem, normális ember nem egyezik bele ilyenbe egy kamasz autós álmai miatt), akkor ezt a hitelt sokkal jobb fizetéssel is 20-25 évig kellene törlesztened.

Azaz 20-25 évig ne is álmodj egy lakáshitelről, de még egy áruhiteles laptopról se nagyon.

És ha valóban 130 ezres fizud lesz, akkor nyaralni sem fogsz járni, mert a maradék még megélni sem elég.

Én azt mondom, álmodozni lehet, de ezt az összegű hitelt a semmire bevállalni nagy ostobaság lenne.

2016. febr. 18. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

Végre egy normális kérdező, aki ráébredt valamire :-)

Na ezért érdemes itt a gyakorin válaszolgatni - ha csak ennyit tud segíteni az ember, már megérte :-)


Kérdezőnek: a nagyot álmodással nem lenne baj, hiszen az vezeti az embert előre, de úgy gondolom, hogy hitelbe több milliós autót - még ha kaphatnál is hitelt - nem érdemes venni. Az autó tipikusan az a tárgy, amibe, ha befektetsz, nem fogod tudni azt a pénzt kivenni belőle, amennyit beleteszel. Tehát megveszel egy pl. 2 milliós autót, de az 1 év múlva már bőven nem ér annyit, nem tudod 2 millióért eladni, tehát csak bukni lehet rajta. És igen, jól írták, a fenntartása sem 2 ft: kötelező biztosítás, alkatrészek, vizsgáztatás, stb.

Egy 7 milliós autónál egy betört lámpabúra is komoly pénz - hogy fizetnéd ki a 130 ezres fizetésedből a hitel mellett?


Arról nem beszélve, hogy ha nem tudod fizetni a hitelt, akkor lefoglalják az autót, s mivel az már nem fedezi a felvett hitel árát (fizetni meg nem tudsz) jön a végrehajtó, viszi, amit ér... van értelme?


Tanulj, keress jó állást, jó fizetést és akkor nem kell hitel egy jó autóhoz :-)

2016. febr. 18. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
sima érettségim lesz és úgy néz ki hogy a linemar-ban fogok dolgozni
2016. febr. 18. 11:43
 15/17 A kérdező kommentje:
persze ez csak kezdő állás de békés megyében egy ilyen állásnak is lehet örülni szerintem köszönöm a válaszokat és a ráébresztést hogy már nem a gyerekszobámban játszogatok
2016. febr. 18. 11:46
 16/17 Koplárovics Béci ***** válasza:

Neked egyelőre egy GT Shelby matchbox reális párszáz forintért ebayről (bár szerintem sok kérdésbe fog még telni, mire sikerül megrendelned). A biztosítást nem tudnád rá kifzetni és akkor még nem volt szó sem a benzinről, sem a hitelről, sem a szervízelésről. Autónak meg legfeljebb egy Suzuki.

18 évesen, érettségivel gyakorlatilag előrelépési lehetőséged sincs. Nettó 130-ból akkor is nehéz egy autót fenntartani az összes költségével, ha nincs rá hitel és még otthon lax.

2016. febr. 18. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy a hitellel együtt minden jövedelmed sem elég egy ilyen autóra. Csak az autó vagyonszerzési illetéke kb két havi fizud lenne. De ez csak csepp a költségek tengerében. 130 nettóból hogyan tankolnál egy 14-16 litert fogyasztó kocsit? (városban még több) Ha nem használnád, akkor meg minek?


A bank - a saját érdekedben sem - ad hitelt ilyen felállásban.


Lakáscélra is rengeteg 10 millió forint. Egy lakásra a jelenleg alacsony kamatkörnyezetben is kb 60 ezer a törlesztő havonta, 20 évig. De autóra nincs 20 év hitel, szóval ennek minimum duplájával számolhatsz havonta. Én dupla ennyi fizuból sem mernék ennyire eladósodni, még lakáscélra sem. És csak ezután jönnek az izgalmak, pl az alapkamat emelkedése, amitől eléggé megnőhet a törlesztőrészlet, esetleg ellopják vagy összetörik az autót, beesik egy nagyobb szervizszámla, stb. Azt gondolnám, hogy egy ilyen korú és árú autót reálisan min. 500-700 ezer forint nettó fizetés mellett lehetne bevállalni úgy, hogy ne azért dolgozz hosszú évekig, hogy finanszírozhass és fenntarthass egy kocsit.

2016. febr. 19. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!