Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Bankkártyás fizetés név...

Bankkártyás fizetés név nélküli kártyával?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy fizettem egy VISA Electron kártyával az OTP-s kártyás fizetős felületen (egy díjnetes UPC számlát). Ezen a kártyán viszont nem volt név, és a név mező kitöltése nélkül a kártyás fizetős felület nem akart továbbengedni. Úgy oldottam meg, hogy beírtam a kártyatulajdonos nevét (tesóm nevét), a többi adatot meg mindet helyesen megadtam. Azt írta ki a rendszer, hogy a tranzakció sikeres volt, szóval elfogadta a kártyát. Visszautasíthatják még utólag, illetve lehet ebből valami gond?


Köszi!



2016. febr. 29. 00:08
 1/3 A kérdező kommentje:
A kártyát nem az OTP adta ki.
2016. febr. 29. 00:09
 2/3 anonim ***** válasza:

Bankkártyákon illetve hitelkártyákon mindig van név.


A fizetőfelületek nevet nem is mindig kérnek, ha kérnek akkor viszont azt hittem, hogy az összes többi adattal együtt annak is passzolnia kell.


Persze simán lehet, hogy mivel a kártya tényleg azé akinek a nevét megadtad, a bank egyezőnek találta az adatokat és engedte a műveletet.



Melyik bank bocsátotta ki a kártyát? Életemben nem hallottam még, hogy a kártyabirtokos neve ne lenne rajta.

2016. febr. 29. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Külföldi a kártya (szlovákiai), itt nincs rajta mindig a név, csak aláírás a hátulján.

Aki még tud valamit, az írjon!

2016. febr. 29. 11:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!