Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Kinéztem egy házat 3600. 000...

Kinéztem egy házat 3600. 000 ért, van 1millió önerőm, tehát a maradékra hitel kell, hogyan tivább?

Figyelt kérdés

Csak sétáljak be egy bankba és közöljem, vagy előbb az eladóval kell valamit egyezkedni? Bocs de soha semmilyen hitelem nem volt, és nincs szülőm, akinek feltehetnék egy ilyen kérdést :(

21/f



2016. márc. 23. 11:05
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Egyezz meg az eladóval, és kezdj hitelt intézni. A bank adásvételi szerződés nélkül nem tud mit csinálni, de ha bemégy egy bankba, ott is elmondják, mit kell tenni. Valószínűleg jobban jársz, ha rábízod az eseted egy szakemberre, hitelközvetítőre, mert ez nem lesz könnyű menet. Ha egy 15 milliós budapesti lakást vennél 5 millió önerővel 400 ezer nettós fizuval stabil munkahellyel, akkor nincs gond, minden bank tárt karokkal vár, de így lehetnek nehézségek.


1. Van-e elég rendszeres jövedelmed 21 évesen? Bejelentett állás legalább egyéves munkaviszonnyal? Anélkül nehéz hitelt kapni.


2. A 3,6 milliós ház elég necces hitelezési szempontból, a bankok többsége nem fog hitelt adni, ha nem ér az ingatlan legalább 5-6 millió forintot. A hitelközvetítő segíthet, hová érdemes egyáltalán fordulni. Talán az OTP ad hitelt. Vályogra, romos házakra nem nagyon ad egyik bank se semmit.

2016. márc. 23. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Gyakorlatilag az összes bank el fogja utasítani a lakáshitel kérelmedet, mert nagyon kis értékű a ház. Minimális esélyed egyedül az OTP-ben lenne, viszont ott tuti nem lesz elég az 1M Ft önerő.

Plusz ingatlan fedezettel tudod ezt a házat megvenni, tehát ha van a családban olyan ingatlan, amit a bankok elfogadnak fedezetnek, akkor van esélyed.

2016. márc. 23. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

netto 140 et keresek 3 éve, targoncásként, állandó relatív biztos helyen.

család meg nincs mögöttem ez a probléma, teljesen egyedül vagyok.

2016. márc. 23. 15:03
 4/14 A kérdező kommentje:
és egy hitelközvetítőnek mi a haszna ebből?
2016. márc. 23. 16:03
 5/14 anonim ***** válasza:
A hitelközvetítő kap jutalékot a banktól, neki ez a haszna. Neked meg az, hogy nem kell 50 fölösleges kört lefutnod, azonnal tudja, melyik bankhoz érdemes egyáltalán menni, bár ezt mi is sejtjük, hogy csak az OTP fogja elfogadni, ha egyáltalán, és abban is van tapasztalata, hogyan lehet esetleg még megoldani, hogy kapj hitelt - pótfedezet pl. Aztán tudja, hogy kell az adásvételit megírni, hogy jó legyen a hitelhez és hasonló dolgok.
2016. márc. 23. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Hitelközvetítő vagyok, az előbb én írtam, hogy csak az OTP-ben van minimális esély, de ott az önerő lesz kevés az alábbi okból:


Ilyen kis értékű ház vélhetően olyan településen van, ahol az ingatlanértékéhez képest adható hitelösszeg is jóval alacsonyabb, mint egy nagyvárosban, vagy kiemelt településen.


A bírálat úgy zajlik, hogy kimegy a banktól egy értékbecslő és megállapítja a forgalmi értéket. Tételezzük fel, hogy elfogadja a vételárat, ami 3,6M Ft. Megállapítja a Hitelbiztosítéki Értéket is (HB), ami a forgalmi érték 70-85%-a szokott lenni attól függően, hogy milyen állapotú az ingatlan és hol van. Ennél az ingatlannál nagy valószínűséggel a legalacsonyabb érték lesz a HB, tehát 70%.

A bank ennek adja a 75-85%-át hitelbe, tehát 3,6M*0,7*0,75=1,89M Ft az adható hitelösszeg.

Ezért írtam, hogy kevés lesz az önerőd.

A bank azt is mondhatja, hogy egyáltalán nem fogadja el a felajánlott házat fedezetnek, tehát nagy a kockázat, hogy egyáltalán nem kapsz rá hitelt.

2016. márc. 23. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
:(
2016. márc. 24. 07:13
 8/14 A kérdező kommentje:

És lakáshitelen kívül valami más lehetőségem lehet e?

2500000ft-re?

2016. márc. 31. 07:44
 9/14 anonim ***** válasza:
Szerintem ne vegyel fel hitelt. Megint meg fogjak szivatni az osszes hitelest. Ne mondd h nem szolt senki ;)
2016. ápr. 8. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
60+rezsit fizetek most egy albérletre, targoncásként bárhol elhelyezkedek, inkább laknék vidéken egy lepukkant házban és fizetném a részletet, mint, hogy más zsebét tömjem feleslegesen...
2016. ápr. 8. 19:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!