Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Paypal kérdések, hogy is van ez?

Paypal kérdések, hogy is van ez?

Figyelt kérdés

Szóval a minap regisztráltam paypalra,megadtam minden adatot, majd hitelesítettem a bankkártyámat,megadtam a kódot.Na most az otp oldalon még mindég ott van az összeg a zárolt összegeknél,az mikor kerül át paypalra?mivel már hitelesítettem a kártyám..

Valamint,mivel megújul a paypal felülete, nem tudok rajta eligazodni,néztem videókat és régen másképp nézett, ki, Hogyan kell a paypalra befizetni pénz?


Erre a két kérdésre szeretnék választ kapni.



2016. márc. 26. 17:48
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

1., Akkor tanulj meg egyértelműen kifejezni valamit magyarul. És nem, nem az én szövegértésemmel van a gond.


2., "Paypal fizetésnél sokszor az eladó még 1-2 dollart felszamol, igy radharitja a papypal levonasat... "


Itt. Én meg kijavítottalak, hogy FELTÜNTETI a paypal KÜLÖN SORBA tételesen, ha ilyet tesz az eladó, tehát kb. világít, nem lehet nem észrevenni.


3., A PP devizában TERHEL, amennyiben a banki árfolyamot választod, a valós könyvelés meg napokkal később történik meg. A másik verzió, hogy a PP fix árfolyamon - kvázi helyi pénznemben - terhel, ez esetben nem tud változni a könyvelés napján sem. Ilyenkor viszont xarabbul váltják. Ez az ára.


4., Nem tudom hogyan és miért kevered ide az áfát, a mifát és a vámot de ez eleve baromság és semmi köze a kérdéshez.

2016. márc. 27. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

1. Sajnos, bármennyire is megsértődsz, a te szövegértelmezéseddel van a baj. Ezt írtam: "Nem kell befizetni"


Te ezt úgy értelmezted, "nem lehet befizetni". Gondolkodj el a két mondat közötti különbségen. Amúgy a kérdező szempontjából nincs jelentősége.


Szerintem tisztázzuk előre, hogy pénzügy szakos vagyok.


2. Ezt írod: "A PP devizában TERHEL, amennyiben a banki árfolyamot választod, a valós könyvelés meg napokkal később történik meg. A másik verzió, hogy a PP fix árfolyamon - kvázi helyi pénznemben - terhel, ez esetben nem tud változni a könyvelés napján sem. Ilyenkor viszont xarabbul váltják. Ez az ára."


Ne haragudj, de fogalmad nincs a bankrendszerről. A bankok naponta meghatározzák a devizaárfolyamokat. Nincs olyan, hogy ma fizetsz valahol dollárban, és majd 4 nap múlva könyveli le a bank, és a 4 nappal későbbi árfolyamon könyveli. Ez nem tőzsde. (Le is csuknák érte a bankvezetőt.)


A bank MINDIG az aznapi árfolyamon terheli meg a kártyádat, amikor azzal fizettél. A payPal szempontjából csupán az jelent gondot, hogy míg a PayPal rendszere azonnal látja mennyi forint van a számládon, és ezt a saját árfolyamával azonnal át tudja számítani, addig a bankod aktuális napi átváltási árfolyamát a PayPal NEM LÁTJA! Hogyan láthatná, hisz az egy hirdetmény.


Ezért amikor a saját bankod átváltási árfolyamát választod, akkor a PayPal lekéri mondjuk az 50 USD-t, ezt a saját bankod szoftvere átszámítja a saját árfolyamán, majd közli a PayPallal, hogy elég-e a pénz a számládon vagy sem! Ennyit közöl a PayPal rendszerével. De azt már nem közli, hogy mennyi forintot zárolt a számládon! Ezért a PayPal nem tud pontos összeget mondani neked, ezt te csak az internetbankodba lépve tudod megnézni.


Hogy a tételes lekönyvelés mikor történik meg, már lényegtelen, mert az összeget aznap zárolták, aznapi árfolyamon! Hogy a Te bankod később utalja, mint egy nap? Kit érdekel? A Paypal kapja meg később, de az üzlet már létrejött.


Ne keverd a szezont a fazonnal. Mindig abból van a probléma, mikor hozzá nem értők akarják másnak elmondani a "tutit", amit ők maguk sem ismernek.


3. Az áfának nagyon is sok jelentősége van. Nem mindegy ugyanis, hogy hol kell megfizetnie az áfát a webshopnak, és hogy ezáltal nettó vagy bruttó árat tüntet fel a honlapján! Mert a bruttó összeget iszonyatosan meg tudja dobni a végén, és ezt már meg kell nézni, hogy nagy összegű vásárlásnál a devizaátutalással, vagy pedig PayPallal jársz-e jobban?


Nyilván, csupán pár ezer forintról beszélünk, na de az is számít.

2016. márc. 28. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Bocs, annyiban kijavítom magam, hogy ezt írtam: "A payPal szempontjából csupán az jelent gondot, hogy míg a PayPal rendszere azonnal látja mennyi forint van a számládon"


A PayPal SOSEM látja, mennyi pénz van a számládon. Ez bűncselekmény volna, ehhez fel kéne törnie a saját bankod szoftverét.


A PayPal saját átváltása esetén:

1) Ha veszel valamit 50 USD-ért. A PayPal írja, 300 Ft/USD váltom át. Ekkor kell neki 15.000 forint. Ezt a lekérést elküldi a bankodnak azonnal. A bankod AZONNAL visszaigazolja, van-e 15.000 forint a számládon. Ha van, akkor a PayPal neked kiírja, hogy fizettél a termékért 15.000 forintot. Ezt fogod látni az internetbankodban is zárolva azonnal! (A PayPal nem tudja, mennyi pénzed van, csak azt, hogy van-e ennyi vagy sem.)


2) Másik eset, amikor a saját bankod átváltását választod. Felmész a saját bankod honlapjára, megnézed az aznapi dollár átváltás eladási árfolyamát. Azt látod, a saját bankod 280 forint/USD árfolyamon vált. Látod, hogy jobb, mint a PayPal 300 forint/ USA árfolyama. Ezt fogod választani. Ekkor a PayPal nem forintot fog lekérni a számládról, hanem 50 dollárt! (Láthattad, az előbbi esetben forintot kért a bankodtól, mert ő váltotta át, pontosan tudta, mennyi forint kell neki.) Most nem ő váltja, ezért nem tudja, mennyi forint is az 50 USD.


Tehát elküldi a bankodnak, hogy kell neki 50 USD a számládról. A bankod ekkor SAJÁT váltásán átszámolja, hogy van-e neked 50*280 = 14.000 forint a számládon. Azt látja, hogy van. Ekkor a bankod visszaigazolja a PayPalnak, hogy van 50 dollár a számládon. A PayPal ekkor kiírja, hogy hurrá, megvetted a terméket 50 dollárért!


Az előbb forintod tudott írni, most csak dollárt! (Mert most nem ő számítja át.) A bankod viszont tudja, hogy ez 14.000 forint. Azonnal zárolja a számládon a 14. 000 forintot!!!!!!!!!! Ha 4 nap múlva a dollár 500 forintot ér majd, akkor is 14.000 forint a zárolt összeg! Te a vásárlás után belépsz az internetbankodba, és azonnal látni fogod, hogy 14.000 forint lett zárolva, de a PayPal csak 50 dollárt tudott kiírni neked.


Nos, ennyi a különbség.


Remélem érthető volt, hogy ez NEM TŐZSDE! NEM SWAP = határidős ügylet. És nem lottó, hogy vagy kihúzzák 4 nap múlva a számodat vagy nem...

2016. márc. 28. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!