Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha a Férjem bankszámláját...

Ha a Férjem bankszámláját inkasszózzák, de arra nem érkezik összeg, az én számlámra érkező összegekhez is van joguk hozzáférni?

Figyelt kérdés

Tehát van félnivalóm?

Esetleg valakinek van valami építő ötlete megoldásra? Beszéljek a végrehajtóval?


2016. márc. 31. 14:59
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Beszélj a végrehajtóval,mivel a tiédet is leszopkodja majd.
2016. márc. 31. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
Ezzel ne trükközzetek, a munkáltatónál fog tiltani, plusz esetleg végrehajtás is indul!
2016. márc. 31. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
70%

mi van???

nem, nem fog a tiedhez nyúlni.

nem te vagy az adós.

akkor sem, ha házasok vagytok. a számlád csak a tied.

ha a tartozásnál nem voltál kezes/adóstárs, akkor nem fog a te számládra inkasszót tenni. 1000%.

felesleges ezügyben beszélni vele.

a közös vagyonotokra viszont igényt tarthat. pl. ház kinek a nevén van, ha van? mondjuk egy 200 ezres tartozásnál nem fog árvereztetni, ha le tudja tiltani.


"munkáltatónál fog tiltani"

ez hamarabb van, mint az inkasszó.

vagy nem járt sikerrel, mert nincs bejelentett munka, vagy a tartozáshoz képest túl keveset tud beszedni.


"végrehajtás lesz"

????

már az van! az inkasszót a végrehajtó kezdeméynezi, nem a bank!


anyám...akinek fogalma sincs, az minek ír félrevezető baromságokat?

2016. márc. 31. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 xswerdy ***** válasza:

A végrehajtóval nem célszerű beszélni, azzal csak felhívod a figyelmet, hogy neked is van egy külön számlád.


A házastársak sajnos alapesetben felelősek egymás tartozásaiért. Szóval az utolsónak sincs igaza. Kivétel ezalól, ha van házassági szerződésetek, és az publikus, és egyértelműen kimondja, hogy külön gazdálkodtok.

2016. ápr. 5. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

de bizony igazam van. hiába pontozol le.

a végrehajtó nem fogja letiltani a házastárs számláját.

menj be egy végrehajtóhoz, mielőtt olyasmiről írsz, amihez nem értesz.

talán volt személyes tapasztalatod? nekem volt.

2016. ápr. 5. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 xswerdy ***** válasza:

5-nek: egyrészt nem pontoztalak le.


Másrészt Te magad írod (ugye Te voltál a 3 is), hogy a közös vagyonotokra igényt tarthat. És írod, hogy pl. a házra, ha az közös vagyon. Akkor a bankszámla, az nem közös vagyon? És ha jól értem, akkor a kérdező férjének a fizetése is az ő számlájára jön. Gondolod, hogy ezt hagyja a végrehajtó?


Lehet, hogy a Te esetedben nem jutott el a végrehajtó odáig. Lehet, hogy nem is vizsgálta, hogy van-e házastárs, stb. Nem arról híresek a végrehajtók, hogy nagyon utána menjenek a dolgoknak. Azért írtam, hogy nem érdemes felhívni a figyelmét a házastársi bankszámlára.

2016. ápr. 6. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

A férjem fizetése nem az én számlámra jön!

Ő veszi igénybe a gyerekek után járó gyet-et, az jön az én számlámra.

2016. ápr. 6. 12:48
 8/9 anonim ***** válasza:

Az adós tulajdonára, jövedelmére teszi rá a kezét a végrehajtó. Ha nem Te vagy az adós, vagy annak az adóstársa (egyetemleges felelős), akkor mi köze lenne a végrehajtónak a Te külön bankszámládhoz? Semmi.

Ahhoz már van köze, ha közös a bankszámla. De az is "megoldható", ha igazolva van, hogy a nem adósnak érkezik csak rá jövedelme. Akkor visszavonható az inkasszó.


Az ingatlannál is csak akkor érdekes, ha Te is tulajdonos vagy benne. De akkor sem mindenkinek a tulajdonrészére teszi rá a kezét, hanem csak a férjed tulajdonrészére. Az más kérdés, ha ez Téged is kedvezőtlenül érint mondjuk akkor, amikor árverésre kerül a dolog.


Tehát nem fogja a Te bankszámládat inkasszálni a férjed tartozása miatt. Ez így van, amíg világ a világ, még akkor is, ha valaki mást állít.

2016. máj. 10. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 xswerdy ***** válasza:
csakhogy a házasság alapesetben vagyonközösséget jelent. Így felelősek vagytok egymás adósságáért. Vannak az alapesettől eltérő esetek, pl. ha házassági vagyonjogi szerződés van.
2016. máj. 11. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!