Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Fudnamenta lejárta végén...

Fudnamenta lejárta végén milyen feltételekkel adják oda a hitelt?

Figyelt kérdés
Minek kell megfelelni a hitelrész felvételekor . Nem elég hogy a nettó fizetés felénél nem lehet több a törlesztő részlet?

2016. ápr. 8. 09:27
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:

A hitelhez kell két, jövedelemmel rendelkező személy, aki nem szerepel a negatív KHR listán, legalább 30 %-önerő (a megtakarítás annak számít.

A hitelkérelem során nyilatkoznod kell, hogy hányan éltek egy háztartásban, ebből hányan rendelkeznek jövedelemmel, hány eltartott személy él a háztartásban, nyilatkozni kell a meglevő hitelekről, hitelkártyáról, havi kiadásokról. Mindezek levonása után, ha marad egy minimálbérnyi összeg, akkor hitelképesnek nyilvánítanak.

A funda nem ksh adatokkal számol. Felnőttre 47 ezer/fő, gyermekre 15 ezer /fő havonta. Legalábbis pár éve még így volt.

2016. ápr. 9. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
Természetesen csak az igazolt jövedelem számít, bekérnek munkáltatói és jövedelemigazolást.
2016. ápr. 9. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:
De miért kell két jövedelemmel rendelkező személy ? Én egyedül vagyok nincs gyerekem és egyedül akarok lakást venni majd.
2016. ápr. 10. 13:43
 4/28 anonim ***** válasza:

Ok, első körben azt kell tisztázni, mi lesz a hitelcél, de ezt már írtad, lakásvásárlás.


Második körben azt kell tisztázni, ha már lakásvásárlásról van szó, hogy mennyi a vételár, mennyi a megtakarítás, az önerő és mennyi a hiteligény?


Fontos, hogy hol van a megvásárolandó ingatlan, mik az egyéb paraméterei, de a hitelképesség is nagyon fontos.


Összefoglalva, azt kellene először leírnod, konkrétan mit szeretnél, ezek alapján már tudok segíteni.

2016. ápr. 10. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:

Első és második vagyok. Azért kell két adós, mert ez az előírás náluk. Egyedülálló adósként sem lehetetlen, de igen horror nettó jövedelmet kell igazolnod. Ez is előírás.

Ez egyike a lakástakarék kevés hátrányának. Szerintem más alternatívában gondolkozz! A másik válaszadó tudtommal független tanácsadó, biztos tud neked megoldást ajánlani.

2016. ápr. 10. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:

Én majd egy 13-14M s lakást akarok venni , a szerződéses összegem 5M tehát a hitel kb 3M . A lejárta előtt három hónappal akarom bejelenteni magamat 130e re de úgy hallom ez se lesz elég.

Arról is hallottam hogy akkor kell kezes .


Azt viszont nem hallottam amit az utolsó ír hogy két adós szabáj náluk hát akkor felvagyok háborodva mert ilyet nekem nem mondtak és nem is írtam alá hogy egymagam nem is tudom majd felvenni a hitelt a kis bejelentés miatt. Viszont nagyobbra meg nem fog a főnököm bejelenteni .

2016. ápr. 11. 21:43
 7/28 anonim ***** válasza:

Amennyiben Neked csak 3M Ft hitelre lesz szükséged egy 12-13M Ft vételárú ingatlanhoz, tehát a többi megvan önerőként, akkor jók a kilátásaid, kivéve ha a "bérrel trükközés" nem jön be. A jövedelem leigazolása nem egészen úgy működik, hogy elég, ha a hiteligénylés előtt "3 hónappal magasabbra jelent be a főnök". A bank vizsgálja a munkahelyed minden adatát, az sem mindegy, hogy folyószámlás, vagy KP-s a béred, stb, stb.


Egy lényeges adatot kihagytál. Mikor tervezed a vásárlást? Ez azért fontos, mert ha csak évek múlva, akkor olyan mindegy, hogy most mik a hitelezési szabályok, addig még többször változhatnak.

2016. ápr. 11. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:
6 év mulva és nem KP t kapok
2016. ápr. 11. 23:06
 9/28 anonim ***** válasza:

Bocs, de ezek alapján végképp nem tudom, mi a helyzet. Azt írod, 6 év múlva szeretnél lakást venni és a Fundamenta szerződésed szerződéses összege 5M Ft. Ez azt jelenti, hogy még csak most indítottad a megtakarítást és jelenleg nincs semmi önerőd? Ezt egyébként abból gondolom, hogy a 6 éves, 20.000Ft-os megtakarítás SZÖ 5M Ft.


Kifejtenéd bővebben ezt a mondatot hogy érted?:


"Én majd egy 13-14M s lakást akarok venni , a szerződéses összegem 5M tehát a hitel kb 3M".

A 13-14M Ft lakás hiányzó része miből fog összejönni?

2016. ápr. 12. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:

De neked ki mondta hogy nekem nincs megtakarításom? :D mert én ilyet nem mondtam és nem is értem miért releváns ez .


Van megtakarításom is és mimásból mint munkából fogom kikoldulni a maradék milliókat ahogy eddig is ezt tettem ,mi ebben a hihetetlen... Ha havi 100 at eltudok tenni akkor az 76 hónap alatt 7,6M ft .Erre jön még az 5M funda amiből 3M lesz a hitelrész. 12,6 + a megtakarításom + anyám tartozik 2M val ha pesszimistán számolunk akkor is egy 13M s lakás nem lehetetlen a kérdés csak az megfogja e adni a bank a hitelt 120e bejelentésre és hány hónapra vissza nézi. Ennél nagyobb bejelentést nem fogok tudni kicsikarni.


Kérdés az is hogy ha csökkentjük a havi törlesztőt és növeljük az időt akkor is ugyan ennyi kamattal számol e a funda mint a szerződésben van mert ha nem akkor a hatásfoka romlik el az egésznek.


Én csak azért mentem bele ebbe a fundába mert kiszámoltam ha így veszem fel a 3M hitelt az gyakorlatilag egy kamatmentes hitelnek fog kijönni mivel a kamatokat az állami támogatás fedezi. Ennek feltétele hogy csak a végén vehetem fel ,minden más pattogás ugyan olyan rossz mintha bementem volna egy bankhoz lakáshitelért.

2016. ápr. 12. 23:10
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!